Sója opustila šestitýdenní maximum

Pokles z úrovně šestitýdenního maxima zaznamenal v rámci včerejší obchodní seance na burze Chicago Board of Trade nejaktivnější listopadový futures kontrakt na sóju.
Příčinou se staly spekulace, podle nichž Čína, největší importér amerických zásob, omezí poskytování půjček, které doposud pomáhaly udržet poptávku po palivech ze strany čínských podniků na solidní úrovni. Kukuřice zaznamenala největší pokles za posledních více jak 5 týdnů.
Ztrojnásobení celkového objemu půjček v Číně v prvním pololetí letošního roku na více než 1 bilion USD, oproti stejnému období loňského roku, vedlo ke vzniku obav z příklonu v Číně působících bankovních ústavů k přílišnému riziku.

Futures na sóju s listopadovým termínem dodání oslabil v rámci včerejšího obchodního dne na burze CBOT o 15 centů (1,4 %) na uzavírací cenu 1030 centů za bušl. Od konce června letošního roku poskočila cena nejaktivnějšího futures kontraktu na zmíněnou komoditu o 5 %, příčinou čehož byla právě velmi silná poptávka ze strany Číny.

Zdroj:    Colosseum
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.