Čísla z T-Mobilu: Lidé chtějí víc dat, než operátoři tvrdí

jih | rubrika: Aktuality | 2. 8. 2019

Více jak deset milionů GB zatím spotřebovali zákazníci operátora T-Mobile, kteří využili jeho prázdninovou nabídku na neomezená data zdarma. Těch bylo podle posledních dat z poloviny července 650 tisíc.

„To je, jako byste 408 let v kuse sledovali videa v HD kvalitě,“ uvedl operátor ke spotřebovanému objemu dat.

Možnost využívat mobilní data bez limitu platí od 20. června do 31. srpna. Je k tomu třeba aktivovat balíček neomezených dat, který je zdarma a vždycky na 30 dnů, lze si ho ale opakovaně prodloužit. O půlnoci na 1. září se sám vypne (čtěte podrobnosti).

Když vše zjednodušíme a vydělíme celkovou spotřebu zmíněným počtem uživatelů, vychází průměrná spotřeba na jednoho uživatele na necelých 16 GB. 

Ještě donedávna přitom operátoři nabízeli k nejčastěji prodávaným tarifům s neomezeným voláním 1,5 GB dat a tvrdili, že to je dostačující porce dat. Dnes prodává O2 neomezené volání s až 5 GB dat za 749 korun, T-Mobile má neomezené volání se 4 GB dat za 799 korun a Vodafone s 2 GB dat za 599 korun.

T-Mobile uvádí, že po skončení letní akci chystá další novinku, podrobnosti ale zatím neupřesnil.

Už jste to četli? Neomezené volání za 30 Kč denně, slibuje nová předplacenka

Řežeme náklady!

Účty za telefon, elektřina, plyn. Neplatíte zbytečně moc? Poradíme, jak odlehčit rodinnému rozpočtu – porovnáme nabídky a vybereme tu nejlepší.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Takhle vás odmění za nákup. Porovnali jsme cashback portály

31. 1. 2023 | Jana Divinová | 2 komentáře

Takhle vás odmění za nákup. Porovnali jsme cashback portály

Obchodník chce, abyste nakupovali u něj. A odmění za to nejen toho, kdo vás k němu přivede, ale i přímo vás. Díky cashbacku dostanete zpátky procenta z útraty. Jak to funguje, na které... celý článek

Důchodci dostali méně, než měli. Napravit to neumíme, říká úřad

30. 1. 2023 | Petr Kučera | 3 komentáře

Důchodci dostali méně, než měli. Napravit to neumíme, říká úřad

Desítky tisíc důchodců v exekuci nebo insolvenci opět dostaly méně peněz, než podle zákona měly. Zpátky je už od státu nedostanou.

Jak ušetřit? I do povinných výdajů můžeme říznout

30. 1. 2023 | Jan Müller

Jak ušetřit? I do povinných výdajů můžeme říznout

Doba nás nutí šetřit. Jenže z některých výdajů se na první pohled škrtat nedá. Jsou povinné. Ukážeme si ale, že to není vždycky docela pravda. A že i tam, kde to pravda je, vyplatí... celý článek

Co chystá nová Partners Banka? Sázíme na inovace, říká její šéf

27. 1. 2023 | Olga Skalková, Petr Kučera | 6 komentářů

Co chystá nová Partners Banka? Sázíme na inovace, říká její šéf

V Česku by letos měla začít fungovat nová banka. Stojí za ní finanční skupina Partners. O tom, čím chce zaujmout klienty a jaké služby nabídne, jsme si povídali s Markem Ditzem, který... celý článek

Nová tisícovka s přítiskem. Překupníci už jsou připraveni

27. 1. 2023 | Gabriel Pleska

Nová tisícovka s přítiskem. Překupníci už jsou připraveni

K 30. výročí rozdělení měny na českou a slovenskou korunu vydá Česká národní banka tisícikorunu (vzor 2008) vylepšenou o speciální přítisk. Jeho motivem bude kolek – ten, co se v roce... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.