Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Jaké pojištění je vhodné pro děti

| rubrika: Jak na to | 17. 8. 2009 | 18 komentářů
Jaké pojištění je vhodné pro děti
Většina lidí zapomíná na pojišťování dětí pro případ vážných trvalých úrazů. Ty přitom mohou ohrozit finanční situaci rodiny a posléze i dítěte.

Mezi některými pojišťovacími poradci a mezi klienty je často oblíbené pojištění drobných úrazů nebo hospitalizace. Pokud se třeba bude dítě léčit po úrazu, bude pojišťovnavyplácet 500 Kč denně, pokud se bude léčit v nemocnici, bude pojišťovna vyplácet 1 000 Kč denně. Toto pojištění by stálo 130 Kč měsíčně.

Tyto pojistky se dobře prodávají. Každý souhlasí s tím, že se dítěti lehce může něco stát. A také se stává – 30 tisíc dětí je ročně hospitalizováno po úrazech.

Takovéto pojištění ale příliš doporučit nelze. Je totiž docela drahé a rodina ho nutně nepotřebuje. Náklady, které jí vzniknou hospitalizací, je lepší pokrýt z  likvidní rezervy. Není třeba k tomu uzavírat pojištění. Peníze, které ušetříte, je vhodnější použít na rizika, která mohou být opravdu vážná.

Největší finanční katastrofou nejsou drobné úrazy, ale vážné úrazy, které nechají trvalé následky. Ty znamenají trvalou změnu v životě rodiny. Trvalé následky úrazů mohou znamenat nákladnou léčbu, investice do přestavby bytu, náklady na speciální školy či školky, omezení možnosti pracovat, protože se rodiče musejí starat o dítě a podobně. Rodiče asi budou chtít dítěti finančně pomoci i v době, kdy nebudou pracovně aktivní.

Proto lze doporučit u dětí pojišťovat pouze trvalé následky úrazu, a to na částky, které se pohybují spíše v milionech než statisících.

Pojištění by mělo pokrýt zvýšené náklady spojené:

  • s náklady na péči o postiženého (asistence – buď snížení příjmů jednoho z rodičů, nebo externí),
  • se zařazením se do života – přestavba bytu, auto, speciální škola,
  • s doživotní rentou, která zvýší životní standard dítěte.

Pojištění pro trvalé následky úrazu dítěte s pojistnou částkou 1 milion Kč stojí 800 Kč ročně. Dosahujeme tak vysoké pojistné ochrany, a přitom za toto pojištění neplatíme příliš mnoho peněz.

Jaké pojištění je tedy vhodné pro děti:

  • pojistná částka 1 mililion Kč (s progresivním plněním). V případě trvalých následků jsou vyplaceny až 4 miliony Kč,
  • vždy používat progresivní plnění,
  • plnění „až od“ větších úrazů (např. 10 %) – zlevňují pojistku,
  • nepojišťovat úrazy, které nezanechají trvalé následky, ale vyžádají si pouze pobyt v nemocnici,
  • pojištění na 1 milion Kč stojí okolo 70 Kč měsíčně.

Jak máte pojištěné své děti? Podělte se o zkušenosti.

Vytisknout

Líbil se vám článek?

+24
Ano
Ne

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 8. 2009 15:46, Joža Kolář

Začnu tím, co opravdu nemá pro dítě cenu - a to je životní pojištění. Dítě není živitel rodiny. Z tohoto důvodu nepotřebuje být pojištěno pro případ smrti.
Ostatní pojištění závisí na nabídce toho či onoho ústavu a finančních možnostech rodičů.
Jeden pisatel zmínil denní odškodné. To je pro klienta velmi nevýhodné v případě, že se v rámci jedné události stane více úrazů najednou - např. zlomená noha, zlomená ruka, otřes mozku.
Co zaplatí pojišťovna??? Pouze léčení zlomené nohy, protože bude nejdelší. To ostatní se jaksi "schová".
Proto je pro klienty, kteří požadují pojištění i malých úrazů - a souhlasím s tím, že to není až tak nutné - lepší procentuální plnění. Zde se, podobně jako u trvalých následků úrazů sčítají procenta za jednotlivé úrazy a klientovi je vyplacena částka podstatně vyšší než u formy denního odškodného.
A dále je nutné se u dětských pojištění zmínit u připojištění pro případ vážných onemocnění. Bohužel i děti je mohou dostat a jejich následující život se tím zkomplikuje.
Netvrdím, že ten milion, co případně dostanou dokáže vrátit zdraví, ale lepší než nic....
Paradoxně - největší pojišťovna u nás toto připojištění ve svých dětských pojistkách nemá.
A docela mne pobavila paní za přepážkou tohoto ústavu, když jsem se jí na to zeptal. Tvrdila, že toto nenabízí žádná pojišťovna v ČR....
A kontrolní otázka na závěr.
Víte, co je u malých dětí nejčastější pojistná událost?????
Pokud tuto otázku položím u klienta, je odpověď: Úraz
Ne.
Pobyt v nemocnici v souvislosti s nemocí.

Reagovat

 

+24
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

10. 6. 2013 15:33, Jana Nováková

Hezký den Vám všem přeji, tak dlouho jsem přemýšlela co kde pojistit až jsem se rozhodla že svoje zkušenosti budu maminám předávat přes webové stránky www.mujprcek.cz. Pracuji s pojištovnama Alliant, Uniqua a Kooperativa a snažím se vždy maximálně zefektivnit pojištění i do spoření. Vlastně jde o to že již za 20 Kč denně můžete naspořit statisíce! Nabídku Vám udělám zdarma! Koukněte se na www.mujprcek.cz. Krásný propršený den přeji :)

Reagovat

 

-15
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (18 komentářů)

31. 12. 2018 | 12:25 | fatima

DŮLEŽITÉ DŮLEŽITÉ DR Slunečné PRO ŘEŠENÍ MŮJ PROBLÉMŮ JEHO EMAIL JE (drsunnydsolution1@gmail.com moje jméno je slečna Fatima, byla jsem manželkou s mým manželem po dobu 5 let, že jsme spolu žili šťastně spolu, a to až do...více

28. 11. 2013 | 9:45 | hondrle

Přidávám se k názoru, že investiční pojištění pro díte je úplně zbytečné. Je hodně produktů kde zhodnocení peněz je lepší a máme je rychleji k dispozici. Hondně dlouho jsem pojištění dítěte řešil a pojistil jsem je jen na...více

10. 6. 2013 | 15:34 | Jana Nováková

Hezký den Vám všem přeji, tak dlouho jsem přemýšlela co kde pojistit až jsem se rozhodla že svoje zkušenosti budu maminám předávat přes webové stránky www.mujprcek.cz. Pracuji s pojištovnama Alliant, Uniqua a Kooperativa...více

10. 6. 2013 | 15:33 | Jana Nováková

Hezký den Vám všem přeji, tak dlouho jsem přemýšlela co kde pojistit až jsem se rozhodla že svoje zkušenosti budu maminám předávat přes webové stránky www.mujprcek.cz. Pracuji s pojištovnama Alliant, Uniqua a Kooperativa...více

19. 8. 2009 | 15:46 | Joža Kolář

Začnu tím, co opravdu nemá pro dítě cenu - a to je životní pojištění. Dítě není živitel rodiny. Z tohoto důvodu nepotřebuje být pojištěno pro případ smrti. Ostatní pojištění závisí na nabídce toho či onoho ústavu a finančních...více
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK