Nová nákupní centra v Česku. Podívejte se, kde rostou

Jana Divinová | rubrika: Co se děje | 22. 12. 2021 | 4 komentáře
Navzdory koronaviru v Česku dál vznikají zcela nová nebo zrekonstruovaná obchodní centra. Prohlédnout si je můžete ve fotogalerii pod článkem.
Nová nákupní centra v Česku. Podívejte se, kde rostou
Pražský projekt Savarin.
Zdroj: Crestyl

Čtyři dokončené projekty klasických obchodních center zaznamenala v roce 2021 realitně-poradenská společnost Cushman & Wakefield. „Zcela nově byla postavena obchodní centra Aventin Retail Park Jihlava a Bořislavka Praha. Kompletně zrekonstruovány pak byly OC Spectrum u Prahy a Futurum Brno,“ říká Jan Kotrbáček z Cushman & Wakefield.

„Z rozestavěných center aktuálně víme o rozšíření Atria Paláce Pardubice, které by mělo být dokončeno v polovině roku 2022," dodává Kotrbáček.

Kromě klasických obchodních center probíhá výstavba několika smíšených projektů a také takzvaných retail parků (ty bývají menší než obchodní centra a jednotlivé provozovny v nich mají samostatné vstupy přímo z parkoviště).

V říjnu se po dvouleté rekonstrukci otevřel pražský komplex OC Řepy, od začátku prosince funguje menší obchodní centrum v Moravských Budějovicích.

V roce 2021 začala stavba obchodně-administrativního centra v okolí pražského Masarykova nádraží. Na rozsáhlém projektu společnosti Penta Real Estate s rozlohou 100 tisíc metrů čtverečních se podílí i britské architektonické studio Zada Hadid Architect.

V nejbližší době by se měly začít stavět nebo rekonstruovat také Palác Savarin v Praze, Fabrika Zlín nebo Galerie Pardubice. Záměrů na výstavbu nebo rekonstrukci obchodních center je podle Kotrbáčka více. Termíny nových projektů jsou ale kvůli zdlouhavým schvalovacím procesům – a nyní také kvůli pandemii – stále nejisté.

Podrobnosti o jednotlivých centrech si projděte ve fotogalerii:

Fotogalerie: Nová nákupní centra

Jana Divinová

Autor článku Jana Divinová

Vystudovala ekonomii a management na Vysoké škole báňské. V redakci NextPage Media působí od podzimu 2021, předtím pracovala v MF Dnes a iDnes.cz. Volný čas tráví nejraději s rodinou a přáteli. Miluje přírodu, cestování a... Další články autora.

Pojistěte potíže, ne jen vůz

Pojistěte potíže, ne jen vůz

Nejde jen o peníze. Dobrá pojistka vás rychle vrátí na silnici a váš život do normálních kolejí. Proto si zvolte…

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-8
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Místo parmazánu levná náhražka. Restaurace šidí hlavně na surovinách

23. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ

Místo parmazánu levná náhražka. Restaurace šidí hlavně na surovinách

Státní zemědělské a potravinářská inspekce loni zkontrolovala dohromady 194 stravovacích provozoven. Zjistila, že nepravdivé a zavádějící informace poskytovala zákazníkům čtvrtina z... celý článek

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

23. 2. 2024 | Petr Kučera

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) přichází s konkrétními návrhy, jak bojovat s novým druhem podvodu. Cílem je omezit takzvaný spoofing – kvůli zneužití telefonního čísla má spotřebitel... celý článek

Největší obchodní centra v Česku a kdo je vlastní. Projděte si přehled

22. 2. 2024 | Pavla Adamcová

Největší obchodní centra v Česku a kdo je vlastní. Projděte si přehled

Která nákupní centra patří mezi deset největších v republice? Jaké mají majitele a kolik jich je z Česka? Tady je žebříček.

Nejvíc pokut za nekalé praktiky dostává Penny, ukazují kontroly

19. 2. 2024 | Pavla Adamcová

Nejvíc pokut za nekalé praktiky dostává Penny, ukazují kontroly

Celkem 16 pokut vyšších než 100 tisíc korun uložila Česká obchodní inspekce řetězcům za nekalé praktiky v období od začátku roku 2022 do konce loňského třetího čtvrtletí. Celková výše... celý článek

Všechno o zálohách na elektřinu. Proč chtějí víc a jak víc neplatit

19. 2. 2024 | Lukáš Kaňok

Všechno o zálohách na elektřinu. Proč chtějí víc a jak víc neplatit

Řadě z nás od začátku roku zase vzrostly zálohy na elektřinu. Jak je to možné, když ve zprávách píšou, že elektřina zlevňuje? Známe odpověď a všechno kolem záloh srozumitelně vysvětlíme. celý článek

Partners Financial Services