Penny a Lidl varují před novou vlnou podvodů

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 18. 11. 2019 | 1 komentář
Penny a Lidl varují před novou vlnou podvodů

Na zákazníky obchodních řetězců útočí nová vlna podvodných soutěží. Varovaly před nimi Penny Market a Lidl, je ale pravděpodobné, že podvodníci to opět zkoušejí také u jiných sítí.

Falešná soutěž od Penny láká na poukaz na 20 000 korun za vyplnění dotazníku. „Stejně jako v minulých případech se jedná o podvod. Důrazně doporučujeme na odkaz neklikat a žádné informace nevyplňovat. Oficiální soutěže najdete buď v letáku, na našem webu, případně v oficiálním e-mailu,“ uvedl řetězec.

Před podobným podvodem – 10 000 korun za vyplnění dotazníku – varoval také Lidl. „Již poněkolikáté apelujeme na každého zákazníka, který se s tuto reklamou setká, aby na ni v žádném případě neklikal. Nejedná se o naši kampaň,“ zdůrazňuje. O skutečných soutěžích informují řetězce na svém skutečném webu nebo facebookovém profilu.

Na první pohled nápadná je už samotná doména, která místo oficiální a většinou jednoduché adresy typu Lidl.cz nebo Penny.cz odkazuje na její komplikovanější varianty. Na falešné stránce pak mají lidé zadat mimo jiné své telefonní číslo. Při podobných podvodech v předchozích letech jim pak začaly chodit drahé SMS zprávy – každá přišla na desítky korun. Přinejmenším hrozí zneužití osobních údajů.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+16
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

Oblíbená témata

Lidl, nákupy, Penny Market, phishing, podvody

A tohle už jste četli?

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

1. 2. 2023 | Olga Skalková | 2 komentáře

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

Komerční banka a Moneta Money Bank navzájem sdílejí svou síť od loňského června, teď se přidávají Air Bank a UniCredit Bank. Spojení zatím funguje jen pro výběry hotovosti, ne pro vklady.... celý článek

Takhle vás odmění za nákup. Porovnali jsme cashback portály

31. 1. 2023 | Jana Divinová | 2 komentáře

Takhle vás odmění za nákup. Porovnali jsme cashback portály

Obchodník chce, abyste nakupovali u něj. A odmění za to nejen toho, kdo vás k němu přivede, ale i přímo vás. Díky cashbacku dostanete zpátky procenta z útraty. Jak to funguje, na které... celý článek

Jak ušetřit? I do povinných výdajů můžeme říznout

30. 1. 2023 | Jan Müller

Jak ušetřit? I do povinných výdajů můžeme říznout

Doba nás nutí šetřit. Jenže z některých výdajů se na první pohled škrtat nedá. Jsou povinné. Ukážeme si ale, že to není vždycky docela pravda. A že i tam, kde to pravda je, vyplatí... celý článek

Nová tisícovka s přítiskem. Překupníci už jsou připraveni

27. 1. 2023 | Gabriel Pleska

Nová tisícovka s přítiskem. Překupníci už jsou připraveni

K 30. výročí rozdělení měny na českou a slovenskou korunu vydá Česká národní banka tisícikorunu (vzor 2008) vylepšenou o speciální přítisk. Jeho motivem bude kolek – ten, co se v roce... celý článek

Koruna je nejsilnější za 15 let. Vyplatí se koupit eura na léto?

26. 1. 2023 | Jana Divinová | 2 komentáře

Koruna je nejsilnější za 15 let. Vyplatí se koupit eura na léto?

Japonská banka Nomura sice předpověděla koruně na letošek pád, česká měna ale zatím míří opačným směrem. Podle ekonomů je teď správný čas vyměnit eura na letní dovolenou.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.