Tesco rozšiřuje rozvoz potravin na jih Čech

jih, pk | rubrika: Aktuality | 31. 10. 2019

Do jižních Čech míří první velký e-shop s potravinami. Obchodní řetězec Tesco rozšiřuje možnost nákupů online pro zhruba 225 tisíc zákazníků v jižních Čechách.

Z hypermarketu v Českých Budějovicích budou řidiči od 6. listopadu denně od osmé hodiny ráno do desáté večer zavážet nákupy k zákazníkům v Českých Budějovicích, Českém Krumlově, Třeboni a okolí.

Tesco v budějovickém marketu spustí také službu Klikni a vyzvedni, která umožňuje objednat si nákup a pak si ho ve zvolený čas vyzvednout v prodejně. Služba je už dostupná u dalších jedenácti obchodů.

Tesco spustilo e-shop s potravinami a dalším zbožím v roce 2012, postupně ho rozšiřuje do dalších regionů. Rozvoz je dostupný v Praze, středních Čechách, Brně, Ostravě, Plzni, Hradci Králové, Pardubicích, Liberci, Jablonci nad Nisou, Chrudimi, Břeclavi, Hodoníně, Olomouci, Prostějově, Přerově a jejich blízkém okolí.

Už se to veze

Jsme čím dál pohodlnější. Necháváme si dovézt nákup, pizzu, prášky. Místo pečených holubů létají republikou smažená kuřata. Za tím vším stojí složité algoritmy, prediktivní systémy a optimalizační nástroje. Kdo chce uspět v logistice, musí bojovat o každou korunu.

DOvezeme, DOdáme

„Máme nejširší pokrytí i nabídku na českém trhu, služba je nyní dostupná až pěti milionům zákazníků,“ říká Věra Szabó, manažerka internetového prodeje společnosti Tesco.

Konkurenční e-shop Rohlík.cz rozváží nákupy v Praze, Brně, Plzni, Olomouci, Hradci Králové, Pardubicích, Liberci, Jablonci nad Nisou a v Prostějově.

Třetí z velkých e-shopů s potravinami, Košík.cz, se soustředí na západní polovinu republiky: Prahu a střední Čechy, Plzeňsko, Královéhradecko a Pardubicko, Liberecko a Jablonecko, oproti konkurenci je dostupný také na Ústecku a Teplicku, Mostecku a Chomutovsku. Na Moravě ukončil rozvoz loni v březnu, kdy se stáhl z Brna, Ostravy, Olomouce, Přerova i Prostějova.

Podle statistiky společnosti Tesco nákup potravin online využívá nejčastěji skupina lidí ve věku 25 až 45 let, z velké většiny (80 %) jde o ženy. Mezi preferované termíny dodání patří pátek a víkendové dny, a to buď v dopoledních hodinách, nebo po čtvrté odpoledne.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Nová tisícovka s přítiskem. Překupníci už jsou připraveni

27. 1. 2023 | Gabriel Pleska

Nová tisícovka s přítiskem. Překupníci už jsou připraveni

K 30. výročí rozdělení měny na českou a slovenskou korunu vydá Česká národní banka tisícikorunu (vzor 2008) vylepšenou o speciální přítisk. Jeho motivem bude kolek – ten, co se v roce... celý článek

Koruna je nejsilnější za 15 let. Vyplatí se koupit eura na léto?

26. 1. 2023 | Jana Divinová | 1 komentář

Koruna je nejsilnější za 15 let. Vyplatí se koupit eura na léto?

Japonská banka Nomura sice předpověděla koruně na letošek pád, česká měna ale zatím míří opačným směrem. Podle ekonomů je teď správný čas vyměnit eura na letní dovolenou.

Hromadné žaloby se blíží. Nový plán, jak mají fungovat

26. 1. 2023 | Veronika Hejná

Hromadné žaloby se blíží. Nový plán, jak mají fungovat

Soudit se s nepoctivou firmou bude pro běžné spotřebitele jednodušší. Pomoct jim mají hromadné žaloby. Jejich výsledná podoba v českém právu ale má být slabší, než se dříve plánovalo. celý článek

Proč cukr tolik zdražil? Ministr viní řetězce. Skandál, reagují

25. 1. 2023 | Petr Kučera

Proč cukr tolik zdražil? Ministr viní řetězce. Skandál, reagují

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) chce po obchodních řetězcích vysvětlení, proč tak výrazně zdražily cukr. Vysoké přirážky jsou podle ministra nemorální. Řetězce vinu odmítají... celý článek

Spořitelna o víkendu vypne George, pozor na limity

20. 1. 2023 | redakce Peníze.CZ

Spořitelna o víkendu vypne George, pozor na limity

Česká spořitelna dočasně odstaví své internetové a mobilní bankovnictví George a Business 24 včetně potvrzovací aplikace George klíč. Dostupné nebudou od pátečních 23:30 hodin do sobotního... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.