Tesco rozšiřuje rozvoz potravin na jih Čech

jih, pk | rubrika: Aktuality | 31. 10. 2019

Do jižních Čech míří první velký e-shop s potravinami. Obchodní řetězec Tesco rozšiřuje možnost nákupů online pro zhruba 225 tisíc zákazníků v jižních Čechách.

Z hypermarketu v Českých Budějovicích budou řidiči od 6. listopadu denně od osmé hodiny ráno do desáté večer zavážet nákupy k zákazníkům v Českých Budějovicích, Českém Krumlově, Třeboni a okolí.

Tesco v budějovickém marketu spustí také službu Klikni a vyzvedni, která umožňuje objednat si nákup a pak si ho ve zvolený čas vyzvednout v prodejně. Služba je už dostupná u dalších jedenácti obchodů.

Tesco spustilo e-shop s potravinami a dalším zbožím v roce 2012, postupně ho rozšiřuje do dalších regionů. Rozvoz je dostupný v Praze, středních Čechách, Brně, Ostravě, Plzni, Hradci Králové, Pardubicích, Liberci, Jablonci nad Nisou, Chrudimi, Břeclavi, Hodoníně, Olomouci, Prostějově, Přerově a jejich blízkém okolí.

Už se to veze

Jsme čím dál pohodlnější. Necháváme si dovézt nákup, pizzu, prášky. Místo pečených holubů létají republikou smažená kuřata. Za tím vším stojí složité algoritmy, prediktivní systémy a optimalizační nástroje. Kdo chce uspět v logistice, musí bojovat o každou korunu.

DOvezeme, DOdáme

„Máme nejširší pokrytí i nabídku na českém trhu, služba je nyní dostupná až pěti milionům zákazníků,“ říká Věra Szabó, manažerka internetového prodeje společnosti Tesco.

Konkurenční e-shop Rohlík.cz rozváží nákupy v Praze, Brně, Plzni, Olomouci, Hradci Králové, Pardubicích, Liberci, Jablonci nad Nisou a v Prostějově.

Třetí z velkých e-shopů s potravinami, Košík.cz, se soustředí na západní polovinu republiky: Prahu a střední Čechy, Plzeňsko, Královéhradecko a Pardubicko, Liberecko a Jablonecko, oproti konkurenci je dostupný také na Ústecku a Teplicku, Mostecku a Chomutovsku. Na Moravě ukončil rozvoz loni v březnu, kdy se stáhl z Brna, Ostravy, Olomouce, Přerova i Prostějova.

Podle statistiky společnosti Tesco nákup potravin online využívá nejčastěji skupina lidí ve věku 25 až 45 let, z velké většiny (80 %) jde o ženy. Mezi preferované termíny dodání patří pátek a víkendové dny, a to buď v dopoledních hodinách, nebo po čtvrté odpoledne.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Pozor na nový trik u bankomatů. Platíte za to, co nechcete

27. 2. 2024 | Pavla Adamcová | 1 komentář

Pozor na nový trik u bankomatů. Platíte za to, co nechcete

Síť bankomatů Euronet v Česku strhává lidem poplatek za službu, kterou si ve skutečnosti neobjednali – nebo ji nakonec ani nedostali. Některým velkým bankám se takové klamání jejich... celý článek

Místo parmazánu levná náhražka. Restaurace šidí hlavně na surovinách

23. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ

Místo parmazánu levná náhražka. Restaurace šidí hlavně na surovinách

Státní zemědělská a potravinářská inspekce loni kontrolovala dohromady 194 stravovacích provozoven. Zjistila, že nepravdivé a zavádějící informace poskytovala zákazníkům čtvrtina z... celý článek

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

23. 2. 2024 | Petr Kučera

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) přichází s konkrétními návrhy, jak bojovat s novým druhem podvodu. Cílem je omezit takzvaný spoofing – kvůli zneužití telefonního čísla má spotřebitel... celý článek

Největší obchodní centra v Česku a kdo je vlastní. Projděte si přehled

22. 2. 2024 | Pavla Adamcová

Největší obchodní centra v Česku a kdo je vlastní. Projděte si přehled

Která nákupní centra patří mezi deset největších v republice? Jaké mají majitele a kolik jich je z Česka? Tady je žebříček.

Nejvíc pokut za nekalé praktiky dostává Penny, ukazují kontroly

19. 2. 2024 | Pavla Adamcová

Nejvíc pokut za nekalé praktiky dostává Penny, ukazují kontroly

Celkem 16 pokut vyšších než 100 tisíc korun uložila Česká obchodní inspekce řetězcům za nekalé praktiky v období od začátku roku 2022 do konce loňského třetího čtvrtletí. Celková výše... celý článek

Partners Financial Services