Vítejte na nových Penězích.cz

Jan Stuchlík | rubrika: Sloupek | 12. 12. 2007 | 80 komentářů
Vítejte na nových Penězích.cz
Vážení čtenáři, přišli jste na náš server a nejspíš jste čekali své staré dobré Peníze.cz. Teď to tady patrně nepoznáváte, přestože adresa, kterou jste zadali, je stále stejná. Oranžovou vystřídala modrá. Články, produkty, kalkulačky jsou uspořádány jinak, než jak jste byli zvyklí. To proto, abyste se ke všemu dostali rychleji a snadněji než dosud. Ta největší změna je ovšem na první pohled vidět jen málo. Změnili jsme filosofii našeho portálu.

Server Peníze.cz byl prvním projektem svého druhu v České republice. Napomohl rozvoji zájmu Čechů o nejrůznější finanční produkty. Snažil se taje osobních financí vysvětlovat tak, aby jim porozuměl každý. Jenže postupem času vznikly další podobné portály, které v některých oblastech Peníze.cz předčily. Stáli jsme proto před otázkou, kudy půjdou Peníze.cz v příštích letech, aby zase byly nejlepším a ojedinělým projektem na české internetové scéně. A jak budou sloužit vám, našim čtenářům, kteří za ta léta získali na poli financí spoustu zkušeností a z nichž vyrostli, nebojíme se říct, experti na ekonomiku a vše, co s ní souvisí.

Stáli jsme před dvojí volbou. Buď staré Peníze.cz jen oblékneme do nového kabátu, který bude více odpovídat moderní době, nebo se pokusíme vytvořit něco víc. Rozhodli jsme se pro druhou možnost. Dnes vám proto po pěti měsících usilovné práce představujeme Peníze.cz, které by se měly stát unikátním prostorem, v němž budeme všichni sdílet zajímavé informace, zkušenosti, úspěchy i chyby z oblasti ekonomiky a osobních financí.

Tento prostor tvoří dvě části. První je internetový magazín o ekonomice a osobních financích, který pro vás každý den připravujeme. V něm najdete zajímavé i podnětné články roztříděné do osmi tematických sekcí – Ekonomika a daně, Investice, Bydlení, Karty, účty, úvěry, Pojištění a penze, Práce, rodina, dávky, Spotřebitel a Podnikatel. V těchto sekcích najdete i přehledy finančních produktů, porovnávače, kalkulačky či náš nový Lexikon. V něm budete moci listovat a hledat rady a návody, které vám pomohou vyřešit konkrétní finanční problém či životní situaci. A to formou návodových článků, slovníku finančních pojmů, či on-line poradny.

Jsme si vědomi, že i přes maximální snahu nemůžeme odpovědět na všechny vaše otázky, vyřešit všechny vaše problémy, či nabídnout vám články úplně o všem, co vás zajímá. Zároveň ale víme, že řada z vás má úžasné ekonomické znalosti a zkušenosti, které rádi prezentujete v našich diskusích. Navíc umíte své myšlenky skvěle, zajímavě a často velmi vtipně zformulovat a předat ostatním. Myslíme si, že byste proto měli mít mnohem větší prostor k vyjádření svých názorů a prezentaci svých zkušeností.

Proto jsme pro vás připravili sekci Komunita. V ní budete moci na svých blozích vytvářet vlastní magazín o čemkoli, co vás zajímá a o čem si myslíte, že bude zajímat ostatní. Budete zde moci spolu diskutovat, dělit se o zkušenosti, rady či jen tak se společně vzdělávat.  Budete se moci ve vlastních kvízech navzájem zkoušet z toho, co víte. Budete moci ve vlastních anketách zjistit, co si myslí ostatní. Postupně tak můžete vytvořit prostor, který bude informačně mnohem bohatší, než co vám můžeme s omezenou kapacitou naší redakce nabídnout my. Společně tak vybudujeme místo, kam budou chodit tisíce čtenářů nejen za zajímavými a užitečnými informacemi či zábavou, ale také pro rady, jak se vypořádat se stále složitějším světem osobních financí.

Propojení magazínu a Komunity bude vidět téměř na každém místě portálu. Nejlepší blogeři se mohou dostat se svými příspěvky až na úvodní stranu serveru. Nejlepší diskusní příspěvky ke článkům budou mít své výsadní místo. Totéž platí o vašich nejlepších anketách či kvízech. Na první pohled tedy bude vidět, že jste spolutvůrci tohoto ojedinělého projektu.

Navíc budete spolu moci soutěžit. Za aktivitu na portále budete získávat body. Hodnotit se bude vše od založení a tvorby vlastního blogu, přes vytváření anket a kvízů, až po diskusní příspěvky pod články a jejich hodnocení. Sami tak budete moci sledovat, jak portál žije a jak se do tohoto života zapojujete. Ty nejaktivnější čas od času odměníme nějakou cenou.

Dnes tedy dostáváte do rukou nikoli jeden z mnoha zdrojů informací, jakých je internet plný. Dnes máte před sebou nástroj, který vám bude pomáhat v orientaci v oblasti ekonomiky a financí a s jehož pomocí můžete i vy pomáhat a bavit ostatní.

Doufáme, že se vám nové Peníze.cz budou líbit.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-8
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 80 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

17. 12. 2007 13:21, Roman

Vas portal jsem navstevoval denne a novou verzi jsem ocekaval s obavami, ktere se, bohuzel, naplnily. Novy kabat se dle meho soudu opravdu nepovedl. Chapu, ze inovace jsou potreba, ale zlate pravidlo zni 'co funguje, to se nemeni'.

Vsechno zle je ale i k necemu dobre, myslim, ze se vam neco opravdu podari(lo) zmenit: ctenare. Novi ctenari, kteri nevedi, jak stranky vypadaly v minulosti, si treba na novy design privyknou. A ti stari, kteri maji moznost srovnani s predeslou verzi webu, budou bud jenom skripat zubama, nebo si najdou jiny financni server. Stejne jako ja. Mejte se tu hezky.

-Roman

+126
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

14. 12. 2007 19:51, roman07

Osobně se mi nový systém líbí, jenom teda mi pár věcí nefunguje a pár mi připada nedotažených. To se snad za pár týdnů odladí. :-) Třeba se mi nedaří přihlásit do Portfolia. Funguje to někomu?

-6
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (80 komentářů) příspěvků.
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Komu fandí Michl a co guvernér nedělá? Ukažte, jak se vyznáte

29. 6. 2022 | Gabriel Pleska | 2 komentáře

Komu fandí Michl a co guvernér nedělá? Ukažte, jak se vyznáte

Posledního června končí nejen škola, ale také Jiří Rusnok v čele České národní banky. Nahradí ho Aleš Michl. Co víte o nich dvou i jejich předchůdcích? Zkuste náš kvíz.

Tihle muži se podepsali na vašich penězích. Od Tošovského po Michla

28. 6. 2022 | Gabriel Pleska | 6 komentářů

Tihle muži se podepsali na vašich penězích. Od Tošovského po Michla

Posledního června si Jiří Rusnok sbalí diplomatku a v červenci už do práce nepřijde. V guvernérském křesle České národní banky ho nahradí Aleš Michl. Než tam usedne, pojďme si v rychlém... celý článek

Splátky hypoték vyskočí o tisíce. Pomůžeme, slibují banky

24. 6. 2022 | Olga Skalková | 39 komentářů

Splátky hypoték vyskočí o tisíce. Pomůžeme, slibují banky

Nejdůležitější je včasná reakce klienta, zdůrazňují banky. Možností je odklad splátky, ale i prodloužení celkové splatnosti.

Rusnokova rozlučka. ČNB opět výrazně zvedá úroky

22. 6. 2022 | Jiří Hovorka, Gabriel Pleska | 30 komentářů

Rusnokova rozlučka. ČNB opět výrazně zvedá úroky

Bankovní rada ČNB znovu výrazně zdražila peníze. Úroky rychle rostou i ve Spojených státech, na boj s vysokou inflací se chystá už i švýcarská centrální banka.

Jednoduchá a dostupná správa financí. Fintech mění svět peněz

22. 6. 2022 | Radim Krejčí

Jednoduchá a dostupná správa financí. Fintech mění svět peněz

Spojují svět financí s technologiemi a jejich počet i význam v posledních letech rychle roste. Během pandemie zažily takzvané fintechy boom.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.