Peníze, které vám dá stát: Vyrovnávací příspěvek v těhotenství a mateřství

Vyrovnávací příspěvek v těhotenství a mateřství je dávkou určenou ke kompenzaci snížení výdělku v případě převedení těhotné ženy na jinou práci.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

23. 5. 2012 11:07, Olina

Dobrý den, z důvodu těhotenství ni bylo zakázano dělat třísměnný provoz. Byla jsem přeložena na dvě směny a pobírám vyrovnávací příspěvek v těhotenství. Chtěla jsem se zeptat z jakých příjmu se mi bude vypočítávat PPM jestli z těchto nižších příjmu a nebo z příjmu před tím než jsem byla přeložena na dvě směny. Děkuji za odpověd.

+23
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 11 komentářů)

14. 3. 2021 18:01 | Natalie

Dobrý den, jsem těhotná mám těžkou práci ale jsem ve zkušební době a bojím se mě vyhodí,tuhle práci nemůžu dělat v těhotenství tak sem se chtěla zeptat co budu dostávat za prispevek a můj přítel ještě studuje a z brigady je málo tak sem se chtěla zeptat a prosím o radu děkuji
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 8. 2018 17:38 | Veronika

Dobry den chci se zeptat zda mam narok na vyrovnavaci prispevek kdyz delam deni a nocni smeny a ted v tehotenstvi mi zamestnavatel da na stalou deni tim prijdu o priplatky za noc a snizi se mi mzda. Predem dekuji za odpoved
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 11. 2014 20:54 | žaneta

Dobrý den.pro me muj zaměstnavatel nema jinou práci.moje prace je riziková.mám. take narok.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 3. 2014 11:15 | ve83

Dobrý den, z důvodu těhotenství mi bylo zakázano dělat třísměnný provoz. Začala jsem dělat dvě směny a pobírám vyrovnávací příspěvek v těhotenství. Chtěla jsem se zeptat z jakých příjmů se mi bude vypočítávat PPM, jestli z těchto nižších příjmů a nebo z příjmu před tím než jsem byla přeložena na dvě směny. Děkuji za odpověď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 3. 2014 11:04 | Veronika

Dobrý den, z důvodu těhotenství mi bylo zakázano dělat třísměnný provoz. Začala jsem dělat dvě směny a pobírám vyrovnávací příspěvek v těhotenství. Chtěla jsem se zeptat z jakých příjmů se mi bude vypočítávat PPM, jestli z těchto nižších příjmů a nebo z příjmu před tím než jsem byla přeložena na dvě směny. Děkuji za odpověď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 1. 2014 22:33 | Zuzka

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak se bude vypočítávat tento příspěvek, když ze směnného provozu přejdu na dvousměnný v případě, že mám nerovnoměrně rozvrženou pracovní dobu. Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 1. 2014 16:38 | Anicka23

Dobry den jsem ve 32tt ginekolog me bude prevadet z nemocenske na prispevek v tehotenstvii ale je mi to nejak nejasne,jelikoz kdyz jsem otehotnelka byla jsem zamestnana pak me ginekolog dal na nemocenskou a v dobe na nemocenske mi skoncila smlouva a byl semnou ukoncen pracovni pomer a ve smlouve mam maly vydelek,chytam se vubec na ten prispevek nebo ne?predem diky za odpoved
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 12. 2013 16:48 | Veronika

Dobrý den. Chtěla bych požádat o pomoc. jsem těhotná ale bohužel jsem od srpna nezaměstnaná. odpracovaný rok mám takže beru ještě podporu. Jenže ted nevím co dám. Budu mít nárok na mateřskou? Nebo na porodné? Vůbec nevim co mám dělat. Děkuji za odpověd
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 5. 2012 11:07 | Olina

Dobrý den, z důvodu těhotenství ni bylo zakázano dělat třísměnný provoz. Byla jsem přeložena na dvě směny a pobírám vyrovnávací příspěvek v těhotenství. Chtěla jsem se zeptat z jakých příjmu se mi bude vypočítávat PPM jestli z těchto nižších příjmu a nebo z příjmu před tím než jsem byla přeložena na dvě směny. Děkuji za odpověd.
+23
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 1. 2012 13:51 | Veronika Šabinská

dobrý den, měla bych dotaz, z jaké částky mi bude počítána mateřská dovolená, když jsem ve třetím měsíci přestala chodit do práce a pobírám od té doby jen nemocenskou. Jestli se mi bude počítat z té nižší částky nemocenské nebo když jsem ještě pracovala - z hrubé mzdy? Děkuji za odpověď
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 11. 2010 12:56 | Lenka Branžovská

Bohužel se tento vyrovnávací příspěvek nevztahuje na OSVČ. Je to vůči podnikatelům nespravedlivé. Já osobně mám kamenictví a bohužel v těhotenství nebudu moci svou práci vykonávat, protože se jedná a nošení těžkých strojů i materiálu. Co tedy má podnikatel v tomto případě dělat? Zůstat 9 měsíců bez peněz a platit veškeré náklady? To se přece nedá. Nebo to má risknout a pracovat i za cenu poškození zdraví svého i svého dítěte?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Šourek

mediátor a podnikatel, Corrupt Tour

Martin Kuba

politik

Petr Šourek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Martin Kuba
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services