Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 246 komentářů)

3. 12. 2012 21:02

Zatím jste neměli problém??? Chcete říct: Zatím nenastalo pojistné plnění. Až nastane, tak Vám garantuju, že ho budete mít. Česká pojišťovna nemá problém s uzavřením pojistky a příjmem pojistného. Ona má obrovský problém s vyplácením pojistného plnění. To je přece důvod, proč uzavíráte pojistku, ne ?
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 12. 2012 20:56 | Richard Šurekny

Moje zkušenost s Českou pojišťovnou a.s je katastrofální. V srpnu 2010 mi klientka České pojišťovny nabourala auto. Česká pojišťovna stanovila výpočtem náhradu škody z jejího povinného ručení ( pochopitelně mizernou) a peníze mi zaslala na účet. Nyní, po dvou a půl letech, jsem dostal dopis od vedoucího likvidačního oddělení pana Tomáše Kubína ve kterém mi sděluje, že shledali přijetí částky za likvidaci škody za neoprávněnou z mé strany ! Nařkl mně z porušení občanského zákoníku,§451 Sb, odst.1 z neoprávněného obohacování a požaduje vrácení celé částky do 14 dnů na účet ! Jedná se o 28031,-Kč. Obracím se na policii s podezřením na spáchání trestného činu podvodu. Není to první hořká zkušenost s tímto ústavem. Osobně radím: od České pojišťovny raději hodně daleko!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 11. 2012 18:29 | Michal Pacák

Dobrý den teď řeším problém s ČP prosím napište mi mailovou adresu objasním vám situaci Michal Pacák Brno
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 8. 2012 21:13 | Jan Foltyn

Dobrý den,rád bych upozornil všechny občany,kteří uvažujou o sjednání životního pojištění společně se spořícím účtem až tak nedělají. Česká pojišťovna Vás ráda okrade a ještě se Vám bude smát do tváře,nijak nebude reagovat na Vaše dotazy a připomínky. Mě okradly o 16000Kč,které jsem měl na spořícím účtu. Nejprve mi je dvě nezávisle na sobě pracovnice pojišťovny přiznaly,ale nakonec si pan ředitel asi řekl,že raději veme manželku na večeři a zaplatím to já. Jak je to jednoduché,když se chce. Pak už jsem slyšel pouze,"já nevím co se stalo","podejte si další odvolání i když nevěřím,že to k něčemu bude",a podobné výmluvy kterých jsem za 10 minut slyšel tolik,že bych mohl vydat knihu. Škoda,že jejich praktiky nemůžu použít já třeba v bance.Taky bych mohl říct ať mi banka počká se splátkou až vyhraju ve Sportce. Jsou to prostě obyčejní podvodníci,takže dál od nich.
+23
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 6. 2012 12:56 | petra

CP je nespolehliva pojistovna!!pritel ceka uz 3 mesice na odskodneni za pracovni uraz a porad maji nejake problemy s vyplacenim.ale kdyz clovek sepise nejakou pojistnou smlouvu tak sek na uhradu mate ve schrance za 2 dny.
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 6. 2012 21:14 | Jana

Šílená zkušenost. Jeden pán nám udělal škodu na majetku nemovitosti v polovině března. Je pojištěn u ČP. Likvidátor tu byl do týdne, ale od té doby slyšíme jen a jen sliby. Jednou chtějí to a podruhé toto. Hlavně, že jim klienti platí včas. Penízky si ale syslují pod matraci. Zřejmě budeme muset navštívit se stížností ČNB, nebo je musí navštívit televizní reportéři.
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 5. 2012 7:31 | jindriska

Dobry den, ja bych Vam poradila ale je to hrozne tezke kdyz clovek nevidi smlouvu a nemuze si v ni precist podminky za jakych jste uzavíraly smlouvu do čeho jste investovala.Protoze investiční fondy v průběhu let neklesaji ale často kolisaji ale průměrná hodnota jde stále nahoru..Pro více informací mě prosím kontaktujte na e-mail.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 4. 2012 14:34 | Luboš

PÍŠETE HLOUPOSTI !!! NA PODZIM 2011 SE UŽ DYNAMIK NEDAL SJEDNAT. PROČ TADY LIDEM LŽETE ??? ŽE BY MALÁ PROVIZE MAKLÉŘI ???
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 4. 2012 14:22 | Dan

Já mám u České pojišťovny auto, investiční životní pojištění, byt, odpovědnost a Sluníčko na dítě. Zatím jsme neměli problém. Pouze nás navštívil makléř, chtěl všechno zrušit a udělat jinde. Neupozornil nás na celkovou ztrátu peněz spojenou s ukončením smluv se spořením. Jen říkal jaký budeme mít vysoký výnos. Nasliboval 14% a to je hloupost. Říkal, že ztrátu doženeme na nové smlouvě. Trochu jsem se o to zajímal a nejvyšší zhodnocení na 5 let jsem našel 3,8% hrubého. Vše ostatní byly jen nezávazné modelace. Na druhé schůzce jsme ho vyrazili. Ze Sluníčka nám vyplatili úraz i nemocnici přesně podle smlouvy. Se škodou v bytě se to trochu táhlo, ale nakonec taky vše zaplatili. Moji operaci kolena taky zaplatili a na trvalky ještě čekám. S autem zkušenost nemám. Vždycky se obracím na člověka, který mně smlouvy uzavřel a nemám problémy. O nahlášení škod se postará a poradí, jak máme všechno nahlásit. Mám velmi špatnou zkušenost s lidmi, kteří se vydávají za zaměstnance České pojišťovny a pak se z nich vyklubou makléři zastupující různé pojišťovny. Moji ženu připravili o 17600, protože jí předělali smlouvu jinam a ještě musela vracet peníze finančáku. Po této zkušenosti si vybereme pojišťovnu a pak jdeme přímo tam. Makléři, to je pěkná sebranka podvodníků. Česká pojišťovna jim prý vyplácí nejnižší provize, proto na ni všichni makléři nadávají.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 4. 2012 15:40 | jirik

2Pavel: můžete se prosím podělit, jak jste dopadli se soudním řešením? Taky mi Česká Pojišťovna hraje mrtvého brouka - vždycky na infolince slíbí, že se někdo do 2 nebo 14 dnů ozve a nikdy nic, případně nějaká nejapnost, jako že mám ještě doplácet. Tahne se to třetí rok a zřejmě hrají na promlčení.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 3. 2012 11:20 | Irena Pangrácová

Zástupci České pojišťovny jsou nehorázní podvodníci. V roce 2002 jsem taktéž uzavřela pojistku na investiční životní pojištění - uhrazené pojistné bude cca 72tis. (investováno 100% do fondu zahraničních akcií). Pojistka končí v 12/2012. OZ mi sdělil, že jsem pojištěna i na případná rizika s kolísavostí akciového trhu. Takže i při špatném vývoji (odborníci to hlídají, aby se tak nestalo) dostanu alespoň to, co jsem uhradila na pojistném mínus skutečné pojištění. Na podzim 2011 mi jiný zástupce volal s tím, že hodnota pojistky je cca 27tis, takže to předěláme na Dynamik. To jsem samozřejmě nechtěla a začala jsem zjišťovat podrobnosti této tak seriózní smlouvy. Platím si správu účtu, ke kterému nemám přístup - a nevím o tom. Pojistné na krytí rizik se na kolísavost trhu nevztahuje. Pravidelně si mám kontrolovat kapitálový trh a přecházet mezi jednotlivými fondy ČP - PROBOHA NEJSEM INVESTIČNÍ PORADCE. Na stížnost ČP reagovala tím, že je samozřejmě vše v pořádku. Mám přece 10 stránkové obchodní podmínky.
Ještě stále se nechci smířit s legálním sponzorstvím České pojišťovny. Nevíte někdo jak postupovat? Díky za radu. Irena
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 2. 2012 17:25 | veronika adámková

Ozvěte se na můj mail, ráda s Vámi prodiskutuji Vaši situaci. Přeji Vám hezký den. Veronika Adámková
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 2. 2012 12:11

Dobrý den, musím napsat, že mám také jen samé negativní zkušenosti s touto pojišťovnou. Při zrušení životního pojištění jsem přišel díky chybě jejich zaměstnankyně o cca 70 tisíc Kč a momentálně s nimi řeším pojistnou událost, kdy mi byla vykradena rekreační chata. Protože mám s nimi pojistku na chatu uzavřenou už léta a nebyl jsem schopen si zařídit pojištění u jiné pojišťovny, teď se mi to vrací. Nejen, že se celá záležitost řeší už od září loňského roku, tedy téměř půl roku, ale nechtějí poslat ani korunu a jejich jednání je zkrátka příšerné. Jakmile dořeším tuto pojistnou událost, tak od nich okamžitě odcházím. Chci u nich zrušit i povinné ručení, protože mám obavu, že kdybych měl v budoucnu nějakou dopravní nehodu, tak by to dopadlo stejně jako v ostatních případech. Tedy stylem zaplať si sám, když máš problém. Honza P.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 1. 2012 17:01 | Luboš

Chcete se stát sponzorem ČP? Poradím Vám jak na to. Uzavřete si pojištění Dynamic nebo nově jiné stejně "výhodné" pojištění. Hlavně si zjistěte, kdy je to víc na pojištění a kdy na spoření. Já sem si to uzavřel na blbost. Syny jsem pojistil na přechodnou dobu než se postaví na vlastní nohy. Na pojištění sem zaplatil asi 60000Kč a po zrušení obou pojistek se mi vrátilo asi 25000. A to se vyplatí že?! Přiště budeme chytřejší. Ať si fotbal a jiné aktivity sponzorují sami.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 11. 2011 19:37 | pojišťovák

Kdyby měli finančního poradce, tak se do takovéto situace nemusejí vůbec dostat :)
Pěkně ironicky napsáno. :)) Ono stačí použít vlastní "selský" rozum. Pak by každému došlo, že levnější než dobrá rada finančního poradce je říct NE.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 11. 2011 18:07 | Makléřka

A přesně takto to dopadá, když lidé jdou radši na pobočku banky, pojišťovny, nebo jakéhokoli jiného finančního domu, kde jim stejně nikdo neřekne věci tak jak jsou. Kdyby měli finančního poradce, tak se do takovéto situace nemusejí vůbec dostat :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 9. 2011 10:20 | Nespokojený zákazník

Mám s ČP velmi špatnou zkušenost. Prostřednictvím terénního pracovníka pana Tučka z Ústí nad Labem jsem uzavřel pojištění Dynamik. p. Tuček mi původně, jak sám tvrdil, přidělil špatné číslo smlouvy. Nově přidělené číslo však bylo díky chybě p. Tučka duplicitní, na výpisu plateb se mísilo mých 1000,- Kč měsíčně se 200,- Kč jiné klientky. Pan Tuček po mne neustále vyžadoval bankovní výpis, ač bylo zřejmé, který vklad je můj a který uvedené paní. Nebylo v mých silách (pracovní důvody) v nejbližší požadované době vyhovět. Po uzavření další pojistky Dynamic prostřednictvím jíné pojišťovací agentky, mé výborné kamarádky, ke byly mimochodem nastaveny daleko výhodnější parametry s nižší (!) platbou, mi byl původní Dynamic uzavřený s panem Tučekm ze strany ČP ukončen. S minimální náhradou. Nevím, zda p. Tuček ještě tuto profesi provozuje, doporučuji však s tímto člověkem žádné smlouvy neuzavírat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 9. 2011 9:06 | opozdilec

Nerušte, pokud Vám vadí, že o vložené peníze přijdete. Snižte platby na minimum, buď 500 nebo cca 575/měsíc podle nastavení parametrů.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 7. 2011 16:53 | Petr

Souhlasím s hodnocením. Česká pojišťovna je naprosto neseriozní organizace, mám s ní převážně neativní zkušenosti. Jde jim pouze o to, aby jim lidé co nejvíce platili a když dojde k plění závazků naprostá neochota, neserioznost. Při ukončení smlouvy se pak člověk dozvídá, že to co je v písemných podmínkách psáno už dávno neplatí, že došlo ze strany společnosti ke změnám. U této firmy neplatí zásada , že to co je psáno je platné, vše si svévolně upravuje ke svému prospěchu. Varuji všechny před touto pojišťovnou.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 4. 2011 13:58 | Pavel

Mame bohuzel velice negativni zkusenosti s Ceskou Pojistovnou. Zridili jsme si pojisteni deti Slunicko. Po 22 mesicich jsme zjistili, ze je na trhu nekolik podstatne vyhodnejsich produktu, kde pri stejnych mesicnich platbach mate vetsi kryti. Rozhodli jsme se tedy pojisteni zrusit. Vedeli jsme, ze pokud budeme mit pojisteni dele nez 2 roky, budeme mit narok na odbytne. Nekolikrat jsme volali na operatora vyse zminene pojistovny i na jeji ustredi, navstivili jsme 3 pobocky a nikdo nam nebyl schopen rict, jak vysoke by odbytne melo byt (tedy jestli se vyplati ukoncit smlouvu hned bez odbytneho ci pockat na uplynuti dvou let od zacatku pojisteni) Rozhodli jsme se tedy smlouvu zrusit ihned. Kdyz jsme navstivili pobocku Ceske pojistovny v Moravske Trebove s dopisem o ukonceni smlouvy, abychom si overili, ze jiz nic nemusime platit, tamni pracovnik se podivil, proc jsme nepockali na odbytne. Tvrdil nam, ze pokud doplatime zbyle 2 mesice (neco pres 1000kc), budeme mit narok na odbytne ve vysi 3000-4000kc. Pozadali jsme jej, at jeste zavola na ustredi spolecnosti a overi si to. Coz udelal. Na miste jsme tedy doplatili zbyle mesice. Pak jsme se jej jeste zeptali, zda nebudeme muset dale neco platit. Ujistil nas, ze nikoliv, ze jiz zadna platba od nas nebude pozadovana. Byli jsme velice prekvapeni, ze nam zadne slibovane odbytne neprislo. Jelikoz jiz ma predesle negativni zkusenosti s pojistovacimi agenty, obchodnimi zastupci a velkymi spolecnostmi typu Ceska Pojistovna, poridili jsme si zvukove nahravky vsech slibu onoho pana (na vysvetlenou - nehodlame je pouzit u soudu, zadny zakon jsme tim neporusili - overeno u pravni spolecnosti). Nasledne jsme navstivili onoho pracovnika Ceske Pojistovny a informovali jej o situaci. Neoblomne nam tvrdil, ze je presvedcen, ze mame na odbytne narok. Sepsal s nami tedy urgenci, jez sla sluzebni cestou vnitrnimi kanaly Ceske Pojistovny - onen pracovnik tuto urgenci sepsal a odeslal na specialnim formulari spolecnosti. Ujistil nas, ze nas do 14 dnu urcite kontaktujte nektera zodpovedna osoba zminene spolecnosti. 2 mesice se nic nedelo, sepsali jsme tedy dotaz (poslano doporucene), jak to s onou urgenci vypada. Ve lhute 30 dnu se nam nedostalo opet zadne odpovedi. Zhruba dalsi 2 mesice na to nam prisla od pojistovny slozenka, at zaplatime jeste 200kc na pojisteni, nestane-li se tak, budou na nas penize vymahat soudne. Pripadalo nam to jako spatny vtip. Jednak jsme byli ujisteni pracovnikem Ceske Pojistovny, ze jiz nic nemusime platit, jednak jsme meli prislibeno odbytne. A posledni pochybeni, nikdo nam na nase dotazy, poslane na ustredi spolecnosti nikdy neodpovedel. Takze hodlame situaci resit pravni cestou
Preji vsem hezky den
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ilona Klímová

podnikatelka, Aspius

Pavel Dvořáček

podnikatel, Rudolf Jelínek

Ilona Klímová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Pavel Dvořáček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services