Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Kdo doplatí na možnou krizi státních dluhopisů? Je vás dost.

Roman Stuchlík | rubrika: Analýza | 1. 3. 2010 | 10 komentářů
Na případný růst výnosů českých státních dluhopisů z důvodu pokračujícího zadlužování státu by doplatily zejména penzijní fondy, dluhopisové fondy, IŽP a KŽP.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

2. 3. 2010 12:32, Pavel

Popravdě nevím, nesleduju to, dluhopisy a podobné věco jdou mimo mě. Chtěl jsem jenom říct, že já osobně dluhy nemám a jsem zásadně proti nim, i když podle některých ekonomů jsou to právě dluhy, které pohání motor byznysu. V současné době je šílená nadspotřeba, lidi kupují dost věci bez ohledu na to, zda-li to budou potřebovat a zda-li to vůbec užijí. I když jak kdo, znám hodně lidí, kteří řeší třeba i oběd na sobotu. Podle mě je to věcí spekulantů, kteří vydělávají na nižších lidských pudech.

Reagovat

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Bouček Antonín 02. 03. 2010 08:29)

Další příspěvky v diskuzi (10 komentářů)

1. 3. 2010 8:41 | Jahoda František

Miluji takové články! Ještě více strachu, ještě více paniky! Zdvojnásobí-li se výnos do splatnosti u dluhopisů, může Vám cena nominálu klesnout až o 30%! Poznámka - článek zapomněl poznamenat, že by Vám akcie Vám v podobném případě spadly na půlku. Prodejte vše, co můžete! České státní dluhopisy teď poslední měsíc celkem silným tempem rostly, někdo neznámý zkoupil skoro celou aukci pětiletých dluhopisů, české banky pokrývají krátké pozice, tudíž na trhu chybí prodejci.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

1. 3. 2010 22:03 | Pavel

Nu, snad jenom poznámka. Možná tady na tom webu je to článek o něčem,ale já osobně nemám dluhopisy, nevěřím jim, nevydělávám na nich a to jsem finančně vcelku za vodou. Osobně si ale myslím, že cca tak 80% lidí v tomto státě má zcela jiné problémy, než aby přemýšleli o nějakých investičních instrumentech. Je krize, roste nezaměstnanost, přestává se vyrábět i kupovat a ekonomika jde do kopru. A to je teprve začátek. V dubnu bude jisté, že se nevyberou ani daně ani zálohy na ně a bude ještě hůř. Čekají nás volby, nárůst mandatorů a podobné hezké věci a nějaké dluhopisy? Čert je vem...
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

2. 3. 2010 8:29 | Bouček Antonín

A kdopak si, Pavle, myslíte, že vyvolal to současné pozdvižení v Řecku, kvůli čemu se schází ministři financí celé Evropy a proč Řecko vlastně falšovalo ty statistiky? Kvůli komu a čemu nalily vlády celého světa v roce 2008 miliardy do padajících bank a pojišťoven? Kdo vymyslel abstraktní struktury CDO, CLO, ABS a další, na které padající banky dojely? Jak kdosi řekl - kdybych nemohl být v příštím životě bohem, chtěl bych být dluhopisovým obchodníkem.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Pavel 01. 03. 2010 22:03)

2. 3. 2010 12:32 | Pavel

Popravdě nevím, nesleduju to, dluhopisy a podobné věco jdou mimo mě. Chtěl jsem jenom říct, že já osobně dluhy nemám a jsem zásadně proti nim, i když podle některých ekonomů jsou to právě dluhy, které pohání motor byznysu. V současné době je šílená nadspotřeba, lidi kupují dost věci bez ohledu na to, zda-li to budou potřebovat a zda-li to vůbec užijí. I když jak kdo, znám hodně lidí, kteří řeší třeba i oběd na sobotu. Podle mě je to věcí spekulantů, kteří vydělávají na nižších lidských pudech.
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Bouček Antonín 02. 03. 2010 08:29)

2. 3. 2010 22:40 | Petr

Když vám po odeznění krize poroste inflace, centrální banky budou zvedat sazby a výnosy dluhopisů půjdou nahoru, ceny akcií budou pravděpodobně stoupat.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jahoda František 01. 03. 2010 08:41)

3. 3. 2010 11:43 | Jahoda František

Zkuste si představit, že se Vám ze dne na den zvýší sazby desetiletých státních dluhopisů z pěti na deset procent (takto příklad v článku skutečně vypadá) a představte si, co to udělá s akciemi. Můj tip je, že to akciím neudělá dobře - minimálně to pořádně zamává s oceňovacími modely.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Petr 02. 03. 2010 22:40)

3. 3. 2010 13:51 | Petr

Jasně, řecká krize srazila hodnoty řeckého akciového indexu o 30 %. To je přibližně stejně, jako spadly řecké státní bondy (teď se trochu spravily, ale bondový index byl skutečně 30 % dole). Akcioví investoři jsou na takový pokles zvyklí a připravení, většinou také diverzifikují do více regionů. Bondový investor s pádem o desítky procent nepočítá. Různé nadace, penzijní fondy, stavební spořitelny, životní pojišťovny mají státní dluhopisy v domácí měně často dokonce ze zákona přikázané (jako super konzervativní investici) a takový pád by těžko nesly. Lidé, které by to ve svých důsledcích postihlo, se domnívají, že nenesou žádné riziko a najednou by měli na penzi našetřeno o 30 % méně. Je ale pravda, že můj příspěvek (zmiňující růst cen akcií) nebyl myšlen na situaci hrozícího státního bankrotu, nýbrž na situaci normálního pokrizového inflačního vývoje.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jahoda František 03. 03. 2010 11:43)

4. 3. 2010 8:40 | Jahoda František

Promiňte, koukám do Bloombergu na index GCGATR (řecké státní dluhopisy), ale největší pokles, jaký jsem našel je od 30.9.09 do 29.1.10 a to -11.39% (teď -7,72%). V kterém období jste našel onen pád o 30%?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Petr 03. 03. 2010 13:51)

4. 3. 2010 9:17 | Petr

Máte pravdu, píšu nesmysly. Od max. hodnot v říjnu do 28.1. šel index jen o 12.85 % dolů. Podíval jsem se původně na hodnotu přepočtenou na rok. Státní bond se splatností v roce 2024 šel dolů o 23,5 %.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jahoda František 04. 03. 2010 08:40)

1. 12. 2014 13:25 | rom21

Omezit/sliby a dary vlad např.stop zvyšovani davek-škrt o 20%,penze povinne spořeni,platy uředniku -sněmovny,senat, hrad o 35% niž,nesnižovat DPH-budoucnu se zvyši HDP,Anejlip zrušit-nebo vypovědět smlouve evropsky fikal pakt činí 0.6%-pokut 2015 Česko půjde 2.5%-tak bude potřeba zeškrtat naklady o ne 20mld ale na 76mldza babiša-sobotkova vlada +jine kompezace NWR,POŠTE,O2BUDKI,TAXIMETRY,27 MLDNAVIC,no do leta 100/89,8mld investice do MO cirkev 12/2012-čini 59mld-2014 dalši 2/53mld...
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  6 890 344 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Sokol

filosof a exministr

Martin Roman

manažer, ČEZ

Jan Sokol
ÚSPĚŠNOST
10,64 %

z 94 duelů
Martin Roman
ÚSPĚŠNOST
8,11 %

z 37 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK