Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 52 komentářů)

24. 1. 2001 14:33

Kdyz jsem zjistil, ze Newton odpovida na dotazy, tak tedy: O.K., prodej casti dluhopisu CKD, ktere jsou hodne problematicke, se povedl, ale taky by me zajimalo, kdy dojde k prodeji dluhopisu Fortuna Hotels, ktere jsou neco podobneho.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 1. 2001 12:14

Oprava: Moje adresa je zemanzd@atlas.cz
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 1. 2001 12:11

Poslední vývoj s fondem YSE mně přesvědčil o schopnostech správce společnosti NEWTON. Fond mám dlouho, hodně klesal a NEWTON jsem neznal, nemají žádnoureklamu, ale na telefonu a webu se vždy dozvím copotřebuji takže teď dokonce uvažuji o nákupu dalších podílových listů.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 1. 2001 10:24

V souladu s novelou zákona o účetnictví NEWTON Investment - investiční společnost od 1.1.2001 je při oceňování majetku v portfoliu spravovaných otevřených podílových fondů rozhodujícím dnem pro změnu stavu majetku datum uzavření obchodu. Tento postup při oceňování portfolií je dalším vstřícným krokem k investiční společnosti vůči investorům.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 1. 2001 15:51

Změnou správce fondu z IS Linhart na investiční společnost NEWTON Investment došlo mj. k "uzdravení" majetku fondu. S ohledem na vytvoření rovnocenných podmínek pro všechny stávající podílníky i budoucí investory a nad rámec zákonných povinností se po převzetí fondů uskutečnil mimořádný audit, který provedla společnost KPMG. NEWTON Investment také intenzivně využívala služeb společnosti Dun&Bradstreet. Hlavním cílem bylo dosáhnout u fondu YSE Akcionářů reálného ocenění majetku, kdy ocenění několika cenných papírů se neslučovalo s obezřetností, se kterou přistupuje ke správě fondů investiční společnost NEWTON Investment. Výrazná nelikvidita, netransparentnost a nízká bonita byly hlavními důvody pro přecení některých "problematických" cenných papírů - dluhopisů Fortuna Hotels, akcií General Partners, Z.E. Beteiligungs a Geoindustria. Přecenění těchto cenných papírů se stalo základem současného zdravého majetku fondu YSE Akcionářů. Portfolio fondu naleznete každý měsíc na internetových stránkách http://fondy.newton.cz
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 12. 2000 15:53

Konečně výsledek, který dopusud NEWTON pouze sliboval. Zvýšili majetek o 12 milionů a prokázali svoje záměry, které popisují na svých internetových stránkách. Trochu znám situaci kolem ČKD a musím říct "dobrá práce". Definitivně vím, že podílové listy fondu neprodám a navíc zvažuji investice s jinými fondy NEWTONa.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 11. 2000 17:59

A hlavně na to, že portflio budou konečně tvořit likvidní a bonitní cenné papíry, při pohledu na původní portfolio vytvořené Linh ArTem jsem nevěřil vlastním očím.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 11. 2000 10:21 | TGP

Máte s tunelováním pravdu, protože jinak by Komise pro cenné papíry fond nedala do správy jiné investiční společnosti. Otázkou ale je, jak pružně se podaří všechno vyřešit, protože pokud do sporu vstoupí soudy, je to otázka několika let. Rozhodně bych do tohoto fondu nyní neinvestoval, ztracené peníze odepsal a pokud by se mi jednou vrátily, vnímal bych to jako milou odměnu za trpělivost. Takže zatím ani své podílové listy neprodávejte. Ztratit už byste neměli.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 11. 2000 21:41 | pepik123

Taky me velmi silne zklamali. Sice jsme na nich vydelal balik, ale cekal jsem vice. Ja je kupoval nekde kolem 350,-- a prodal asi za 700,-- a dobre jsem udelal. Jak rapidne pak kleslo COJ se mi zda az neuveritelne. Bylo az nekde kolem 1350 a kde je dnes? Zda se mi, ze byl fond taky vytunelovan.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 11. 2000 22:48

Po všech předchozích poklesech ČOJ fondu jsem rád, že fond konečně změnil správce. Těším se na obrat ve vývoji kursu fondů.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 10. 2000 12:30

Upozorňuji, že fond už není, jak jsem nedávno před několika dny zjistil, ve správě IS LinhArt, ale údajně ve správě IS NEWTON. Čeho se ještě nadějeme a uvidímě někdy svoji investici zpět ?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 10. 2000 10:49

Společnost YSE jako taková mne 100% zklamala. Podílové listy se z 1000 Kč propadly na 350 Kč. Druhá nejlepší společnost v první vlně privatizace se po různých transformacích a snižování hodnoty svých akcií propadly až k ceně za akcii z 800 Kč na 30 Kč. Vidím v tom jistou spojitost, a značně mne mrzí, že jsem jí věřil.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 3/3

3

Následující

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Radim Jančura

podnikatel, Student Agency

Petr Kellner

podnikatel, PPF

Radim Jančura
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Kellner
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services