Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 52 komentářů)

7. 6. 2001 8:49

Předpokládám, že na Vašich stránkách uvedený vstupní poplatek 0% je správný. Platí tedy, že pokud nakoupím nyní a počkám na sloučení Vašich fondů (výstupní 0%), mám vše za 0%?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 6. 2001 10:31

Výborná výkonnost fondu od doby převzetí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 5. 2001 14:16

Pokud vím, balancované fondy se nazývají i ty zahraniční a nikdo žádnou změnu dlouho neregistroval
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 5. 2001 12:00

V tomto případě je srovnání s benchmarkem zavádějící. Naše společnost fond převzala v průběhu října 2000 a první naše ocenění ČOJ/podílový list je ze 30.10.2000. Má hodnotu 300,2422. Poslední ocenění má hodnotu 306,3489 a představuje tak v uvedeném období přírůstek 2,03%. Je třeba si uvědomit, že se toho přírůstku bylo dosaženo v období klesajících akciových trhů. Za období, kdy je fond YSE spravován naší investiční společností, překonáváme nejen benchmark serveru penize.cz, ale také náš benchmark.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 5. 2001 15:30 | TGP

Bohužel je to tak, kategorie "smíšený fond" není v ČR příliš vypovídající. Navrhovali jsme Unii investičních společností ke zvážení změny klasifikace smíšených fondů (nebo alespoň jejich rozčlenění do 2-3 skupin), ale bez jakékoliv odezvy. Ale doufám, že ještě není všem dnům konec a že se UNIS v zájmu všech rozhodne přísněji dohlížet na své členy a klasifikaci jejich fondů.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 5. 2001 12:58 | pjt

Index kategorie smisenych fondu nema moc vypovidaci hodnotu. Hodne smisenych fondu je prevazne dluhopisovych a YSE fond je cca 50% v akciich.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 5. 2001 10:43

Index kapitálového trhu klesal nebo mírně roste, benchmark fondu je prý na tom lépe a kurs fondu roste ještě více? Podle grafu při srovnání kurzu s indexem kategorie si však fond vede dost špatně.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 5. 2001 13:37

Historie je veci klientu, bud se starame, ptame, kontrolujeme... a co na Komisi? co auditor a depozitar, kdyz prichazime o sve penize. Mozna to nekdo jednou vrati jako u fondu 1.IN po ctyrech letech. Na zelene lince jsou v Newtonu slusni, ale co ty penize co prohospodaril fond pred tim? Doufam, ze skvelymi vysledky Newton dozene zanedlouho alespon to, co bylo drive ztraceno.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 5. 2001 17:43

A já myslel, že to spravují Linharti! Konečně jim to vzali. Vaše výsledky od převzetí fondu jsou dobré! Klienti tam přišli o hodně, což jim nemůžete vrátit, ale víc asi dělat než děláte nemůžete. Vypadá to, že ochrana klientů začala fungovat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 5. 2001 19:28

Činnost Vašich operátorek je perfektní, díky nim jsem si vzpomněl na podílové listy YSE, kterým už jsem nevěřil, přístup i výsledky vaší společnosti mně přesvědčily k dalším investicím.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 4. 2001 18:07

Vykonnost fondu za posledni obdobi mne velmi prijemne prekvapila.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 4. 2001 13:07

Zvýšená volatilita je způsobena pouze vývojem kursů zahraničních akciových titulů obsažených v portfoliu fondu, je tedy důsledkem volatility zahraničních akciových trhů. Lukáš Rubeš
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 4. 2001 13:03

Děkujeme za projevené sympatie. O sloučení balancovaných fondů budou všichni podílníci písemně informováni. Lukáš Rubeš
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 4. 2001 12:59

Děkujeme za pochválení výkonnosti spravovaných fondů. Od převzetí správy fondu investiční společností NEWTON se kvalita portfolia fondu výrazně zlepšila. V současnosti je fond YSE akcionářů plně stabilizovaným fondem vhodným k investování. Nenechte se tedy starým komentářem odradit od dobré investice, navíc v době minimálních cen na kapitálových trzích! Lukáš Rubeš P.S. Komentář v PROFILu fondu na těchto stránkách píší redaktoři stránek peníze.cz
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 4. 2001 22:07

Jen dodávám, že já bych právě chtěl investovat, a komentáři v profilu nerozumím.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 4. 2001 22:06

Od odby co fon spravujte má fond jednu z nejlepších výkonností ze smíšených fondů, v profilu je ale napsáno, že fond není vhodný k investici. Dík za vysvětlení.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 3. 2001 14:04

Díky převodu fondu jsem se stal Vaším klientem a docela se mi Vaše společnost líbí. Oznámili jste ale záměr fondy slučovat, což byl podle mně dobrý nápad, který by mohl dál zvýraznit Vaše fondy. Jak je to se sloučením nyní?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 3. 2001 16:45

Fond sleduji a musim rict, že jej spravujete nadprůměrně dobře, ale v poslední době má fond YSE vyšší volatilitu - čím je to způsobeno? Diky za odpoved
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 2. 2001 14:24

Pro informaci: Pokud podílník provádí "další" nákup, stačí zaslat finanční prostředky na účet zvoleného podílového fondu. Převod prostředků lze uskutečnit přímo z pohodlí Vašeho domova prostřednictvím internetbankingu - přímo z internetových stránek http://fondy.newton.cz, nebo telefonicky. Pro první nákup podílových listů námi spravovaných fondů je nutné uzavřít smlouvu (ke stažení na stránkách http://fondy.newton.cz) samozřejmostí je i korespondenční forma doručení smlouvy. Lukáš Rubeš
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 2. 2001 8:30

Na otázku odpovídáme se zpožděním, ale o to je odpověď aktuálnější. Dluhopisy Fortuna Hotels jsou po důkladné analýze a v souladu s principy odborné péče oceňovány 10% nominální hodnoty i alikvotního úrokového výnosu. Ocenění respektuje a obsahuje veškeré, naší společnosti známé skutečnosti, ocenění jistiny je ovlivněno zejména likviditou dluhopisu, kreditním rizikem emitenta, ocenění kuponu pak bylo navíc ovlivněno i nejistotou výplaty kuponu. V současné době je již jisté, že naše očekávání byla naplněna, protože společnost nevyplatila kupon včas a v současné době intenzivně jednáme o jeho splacení či případném splátkovém kalendáři. Otázka prodeje je vždy otázkou nabídky a poptávky. Společnost do současné doby neobdržela poptávku za cenu, za kterou by v souladu se zájmy podílníků a postupu s odbornou péčí, byla ochotna přistoupit k realizaci prodeje. Domníváme se, že aktuální ocenění reálně zohledňuje celkové současné riziko investice a domníváme se také, že mohou v budoucnu nastat okolnosti, které by umožnily realizaci prodejní ceny za celkovou vyšší hodnotu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jakub Havrlant

podnikatel a investor

Jannis Samaras

podnikatel, Kofola

Jakub Havrlant
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jannis Samaras
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services