Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 83 komentářů)

8. 9. 2003 13:24 | **

JSEM STEJNÉHO NÁZORU. TEĎ NEVÍM, ZDA ZŮSTAT ČI ODEJÍT. KAM AŽ TO PŮJDE?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 8. 2003 7:30 | Jarda

Také mám pocit, že to vůbec nejde.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 8. 2003 12:17 | Marie

zatím to NEJDE
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 2. 2003 13:45

Zatím to jde
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 1. 2002 12:02 | Bláha Albín/bl.albin@quick.cz

Informace poskytované na internetu by měly podstatně vyšší vypovídací hodnotu za předpokladu podrobně uváděného a novelizovaného portfolia. Pokud by tento názor byl akceptován, bylo by hospodaření fondů podstatně průhlednější zejména pro potenciální investory, jakým jsem momentálně i já. Nashledanou
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 10. 2001 21:32 | T.Novotný

Zdá se, že se od května t.r. probudili a začínají bdělat. Možná jen špatně čtu ze svého portfolia na sis.cz, ale pokud se to přepočte na roční zhodnocení, tak mi např. investice z 10.9. vychází na 15,25% (reálně 0,91%). Každopádně (i s příp. chybou) je výsledek lepší než termínovaný vklad, a to cca 4x.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 8. 2001 17:11 | urubkova

Nějak nám zaspali... Co teď budělají s tím svým molochem?!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 3. 2001 0:18

Většina klientů SIS jsou drobní střadatelé, na jejichž investici je 0,1% p.a. v řádu do 100,-Kč - kolego, N E L A N A Ř T E, naše e-mailové adresy jsou výmluvné :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 3. 2001 11:38 | TGP

Přesně tak! I proto jsem přestal od podzima fondy SIS doporučovat klientům, i když jinak je považuji za velmi důvěryhodné. Ovšem ve chvíli, kdy hraje roli každá desetina procenta, jsou daleko pozadu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 3. 2001 22:16

Těší mě Vaše korektnost a objektivita, se kterou popisujete zkušenosti se skupinou ČS. Se způsobem obsluhy máte pravdu,a těší mě možnost oznámit Vám, že se pracuje na celkové rozsáhlé změně způsobu obsluhy klientů ve prospěch kvality (info na csas.cz). Ohledně možnosti nakládat majetkovými účty u SIS nějakou alternativní cestou: informujte se na Vaší pobočce České spořitelny, případně na webu sis.cz, myslím, že Vás mile překvapíme. Zdraví Vás CSdefence
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 3. 2001 22:13

Tento fond, stejně jako další z rodiny SIS, splňuje vše, co se o něm klienti-investoři dozvídají při nákupu jeho podílových listů. Tedy dosahuje v horizontu 3-4 let výrazně vyšších výnosů oproti peněžnímu trhu (o termínovaných vkladech nemluvě) a samozřejmě podle známého kyvadla výnos/riziko též prodělává období výrazného růstu či poklesu. Ke srovnání s konkurencí lze podotknout, že každý fond má jiného portfolio-manažera, který má svůj styl a strategii, a tedy se liší i vývoj kurzu u konkurenčních fondů. Naštěstí SIS nikoho nekopíruje, to by mohla špatně dopadnout....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 3. 2001 9:08

Ten dluhopisový fond zaostává čím dál více za průměrným výkonem všech podobných dluhopisových fondů. Co se sním děje? Přitom je to největší fond podobného druhu. Stejná situace je i s jejich fondem peněžního trhu - Sporoinvestem!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 2. 2001 9:06

Co se s tím fondem v poslední době děje, když zaostává za ostatními podobnými dluhopisovými fondy, tj. zejméne Investiční kapitálové společnosti Komerční banky, 1.investiční. 6e by špatný management? Vypadá to tak, že SIS je poznamenána odchodem vedení ke konkurenci.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 2. 2001 13:07 | konik

Pres telefon to bude dostupne od 26.2.2001. Ceska sporitelna vyjizdi s novou verzi SPOROTELU, ktera uz umoznuje spravu s podilovymi listy. Vice se dozvite na http://www.csas.cz/aktuality/pr2022001_frfjkp.html. Navic zrizovaci poplatek uz neni 200,-,ale 0,-. Od brezna,ale rekl bych spise od dubna by mel byt funkcni internet banking i pro sporozirove ucty. A tyto funkce tam urcite budou. Pak uz do sve banky nebudete muset skoro chodit :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 2. 2001 16:09 | TGP

Já bych si docela přál na zavolání převést peníze z běžného účtu a investovat je, případně na druhé zavolání podílové listy odprodat, nemluvě třeba o možnosti telefonní informace o aktuální hodnotě mého portfolia.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 2. 2001 15:16 | pjt

A co byste na nich obsluhoval? Investicni ucet neni ucet bezny.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 2. 2001 9:50 | Kalinka1

SIS je, podle mých dosavadních zkušeností solidní, a to i pokud se rychlosti zpětného odkupu a výplaty peněz týče.Přimlouvám se za modernější kontakt s klientem. Vím, podílový list není houska na krámě, ale chodit (konkrétně na pobočce ČS, a.s. v Havířově) od kukaně ke kukani, je v dnešní době trochu úsměvné. Uvítal bych možnost telefonické obsluhy svých účtů u SIS, a to i pro Ty, kteří nejsou klienty ČS, a.s.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 10. 2000 18:42 | PetrV

audity bezostyšných firem podílový fond určitě nehradí, přesný seznam toho, co je možno z peněz fondu platit je dosti striktně uvedeno v zákoně
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 9. 2000 9:18 | HonzaH

Obávám se, že Sorobond bude při nízkých sazbách dluhopisů zaostávat za některými jinými fondy, protože má vysoké poplatky za správu. Pokud papíry dnes vynesou dejme tomu jen 6%, za správu se platí 2% a kromě toho fond hradí všechny další náklady (převody CP, audity od renomovaných bezostyšných firem atd.), pak vlastně z výnosů uvidí podílník sotva polovinu. Jiné dluhopisové fondy již na konci června obnovily pomalý růst, který odpovídá nárůstu úroků na dluhopisech. Košer by byly poplatky odvozené z výnosů. Podívejte se třeba na IKS dluhopisový fond. Není to sice žádná sláva, ale po 1% propadu v červnu, který komentátoři označují za černý měsíc, již k dalšímu propadu nedošlo a jeho 3-6 měsíční výnos je neustále o procento vyšší. Přitom v portfoliu má skoro to samé.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 9. 2000 13:32 | Tom

Nízký výnos v poslední době, nižší než u sporoinvestu. Což by podle mě nemělo být.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Telička

politik a lobbista

Karel Svoboda

ekonom, prezident APS ČR

Pavel Telička
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 3 duelů
×
Karel Svoboda
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services