Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 83 komentářů)

7. 2. 2006 9:04 | Pekosek

Pujdou letos dluhopisy do "sra..."? Prodat to vsecko???
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 11. 2005 12:06 | Jirka

U zajištěných bacha na podkladovou měnu. Pokud ručí za výnos 7% v CZK, tak to jako nízkoriziková investice jde. Ale pokud je to v USD nebo EUR, bude hrát roli i změna měnových kurzů ke koruně do konce investice. A pravděpodobně to z toho výnosu něco sebere. Není vyloučeno, že víc, než těch 7%.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 11. 2005 12:01 | Jirka

To záleží hlavně na tom, jak budou národní banky v zemích, jejichž dluhopisy má fond v portfoliu, měnit úrokové sazby. Protože se dá čekat, že budou spíš úroky zvyšovat, dluhopisy ztrácejí na atraktivitě a spekulanti je prodávají. Jde taky o to, jaká je v portfoliu skladba dluhopisů s různou dobou do splatnosti. A do toho my bohužel nevidíme. Stejně tak se dá těžko odhadnout, kolik investorů to teď prodá. Čím větší výprodeje, tím více toho bude muset prodat i fond a tak bude srážet kurz ještě níž. Rozhodně bych ale nečekal nějaký významný růst. Nanejvýš nějakou kladnou korekci. Sám jsem už prodal. Čekám, že ty horší časy budou tentokrát delší a propad hlubší, než před 2 roky.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 11. 2005 8:51 | Jirka

Spíše dotaz, mám tam investici již delší dobu a dosud jsem byl spokojený ale co propady posledních dnů ?! Kdy se to obrátí :?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 10. 2005 10:10

Nejvetsi fond v CR, ale ma vubec smysl tam mit v dnesni dobe penize? Napr. zajistene fondy zarucuji 7%...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 3. 2005 10:14 | Jirka

A proč by si škodil? Sporobond od června 2003 15 měsíců přešlapoval na místě, než se definitivně rozhodl zase růst. V té době byl hřích nechat tam válet peníze, když se mohly zhodnocovat o desítky procent v akciových fondech nebo akciích přímo. Škodí si ti, kteří nastupují do fondu v době, kdy se chlubí vysokými zisky z minulého období a vzápětí pak se ztrátou prodávají. Součástí investování je také uklízet zisk do bezpečí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 3. 2005 11:46 | Jirka

Je pravda, že u SB po 2 letech je asi nemožné prodělat. Můj nejhorší obchod v něm byl ten úplně první. Nákup 9.6.2003, odkup 1.4.2004. Ten vstup byl špatně načasovaný. I tak jsem vydělal 0,28% za 10 měsíců, což je víc, než na běžném účtu. Takže myslím, že utíkat ze SB má smysl jen v těchto případech:
1. Vidím lepší investiční příležitost a nechci nechat peníze nečinně ležet, 2. Vybírám zisky - proto jsem investoval, 3. Mám věrohodné informace, že se s fondem děje něco nekalého.
Jinak na investiční horizont nedám u žádného fondu. Zajímá mě momentální vývoj.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 3. 2005 11:21 | Jirka

Tak jak? Že by se nám rýsoval obrat dolů? Nebo bondy znejistěly od rozhoupané Koruny, kterážto po divokém růstu utrpěla korekci díky výprodejům akcií? I naše nejvyšší bankéře donutila rychle změnit názor nejméně o 25 bazických bodů. Asi ještě pár dnů budu pozorovat situaci a pak případně přejdu s částí do Sporotrendu, který chystá slevy.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 3. 2005 22:27

dobré
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 5. 2004 18:11 | Rosťa AG

Za chvíli to bude rok a nárůst zatím skoro žádný...jsem však klidný...dluhopisy jěště nezklamaly...;c))
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 4. 2004 11:52 | marie

tak v březnu to začalo vypadat docela slibně, ale teď už to jde jak se zdá, zase do háje.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 3. 2004 17:58

Fondu rozhodně neškodí, škodí hlavně sobě. Ale kdo chce kam, pomozme mu tam... :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 3. 2004 17:00 | lee

Krátkodobé výkyvy mě nechávají klidným. Důležitý je pro mě dlouhodobý růst, který je sice nižší než jsem očekával, ale na druhou stranu malý růst- taky růst. Pokud lidé zmatkují a neustále přelévají či vybírají své peníze, tak tím fondu jenom škodí.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 3. 2004 11:33

Presne tak. Vykyvy jsou u dluhopisu normalni, dulezite je dodrzet investicni horizont.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 3. 2004 14:28 | Boucek Antonin

Proboha, proc jste ho kupovala, kdyz jsou na Vas ctyri mesice minusu hodne? Abych byl hodne sarkasticky, doufam, ze jste ho zacatkem unora prodala, a ted (10. brezna 2004) se asi divite, co?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 2. 2004 12:37 | Marcela Rovná

Máte pravdu.Já jsem investovala do Sporobondu před 4 měsíci- a zatí jsem jen ztrácela a pořád jsem v minusu.Je to opravdu na nic!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 1. 2004 13:58 | Petr

Půjdu pryč, je to už moc dlouho nanic.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 1. 2004 15:48 | Harry

Ja mam vsechno nality ve Sporoinvestu - ta Sporobondacka 'houpacka nahoru-dolu' by me krapet traumatizovala. Nehlede na dvojnasobny vstupni poplatek...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 1. 2004 13:14 | Mike

Vypada to, ze lednovy efekt se u naseho fondu doslova vyradil. A to jeste neni konec!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 11. 2003 16:45 | AG

Jestli to takhle půjde dál, tak to dál nepůjde.. PS: Ale jsem zatím optimista...;c)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Kužel

prezident Hospodářské komory

Zdeněk Pelcl

podnikatel, GZ Digital Media

Petr Kužel
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Zdeněk Pelcl
ÚSPĚŠNOST
75,00 %

z 4 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services