Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Další příspěvky v diskuzi (celkem 483 komentářů)

8. 10. 2021 11:01 | Martin

Tehdejším manažerem portfolia fondu byl RNDr. Ivan Zahrádka, CSc. Našel jsem, že po odchodu z Pioneeru pracoval třeba v Komisi pro cenné papíry a pak si našel místo v ČNB. Kozel zahradníkem.
https://www.cnb.cz/cs/cnb-news/tiskove-zpravy/Novy-reditel-odboru-analyz-financniho-trhu-CNB
Ředitelem byl pan Vladimír Fichtner. Teď má svoji poradenskou firmu - www.fichtner.cz. Několik jeho perel, které zazněly při dopisování s fondem:
Konečně k Vaší poslední otázce: Pojem „zlatá střední cesta“ byl jakousi metaforou, díky niž jsme zájemcům o investování přibližovali termín „smíšený“ nebo také „balancovaný fond“. Musíte si uvědomit, že v době, kdy jsme vstupovali na trh, tedy v roce 1995, měla drtivá většina lidí o investování velmi chabé vědomosti. Dnes je situace jiná – lidé se už mezi akciovými, smíšenými či dluhopisovými fondy orientují, a proto takové metafory nepotřebují. Každá marketingová strategie se navíc vyvíjí a svou živostnost mají i jednotlivé slogany.
Věřte, že kvalitní výkonnost Pioneer Trust je naším hlavním cílem…. Je tedy i v našem zájmu, aby dosahoval vysoké výkonnosti. Nyní se mu to z objektivních příčin nedaří, ale my zůstáváme klidní – jsme profesionálové a víme, že Pioneer Trust už brzy ukáže svou kvalitu.
S úctou Vladimír Fichtner
18.7.2002
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 8. 2021 16:12 | ModdiS

Skvělá platforma pro hledání investic, díky za článek, jste přátelé mi dal, štěstí. Jinak pořád investuji jen do https://www.svetovakasinaonline.cz/kasino-o-skutecne-penize/. pro mě je to jen špičková akrobacie, protože jsem velkým fanouškem online her. No, ti, kteří se zabývají tématem.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 6. 2021 20:58 | Ivan

V roce 2000 jsem investoval do fondu Pioneer (předchůdce Amundi CR AM) 75 tisíc Kč. Dle výpisu z majetkového účtu klienta Amundi k 30.5.2021 (po 22 letech po investování) mám na účtu 46 718,51 Kč. To je opravdu práce investičních odborníků!!!! Nemám pro toto hodnocení žádná slušná slova.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 5. 2021 19:35 | Radek Rolnička

sem to já samý
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 5. 2021 19:34 | Barvínek

Ježiš, nevyjadřuj se prosím...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 5. 2021 13:42 | Luboš Týsl

Musím být vulgární, ale jestli je to pravda, tak jste vagíny a kokoti no co tady čtu,tak je to spíš do záporů, doufám, že po čtyřech měsících to trochu zúročíte, jinak soc.site.Jestli tam něco bude,tak nadávky beru zpět!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 5. 2021 13:18

Prosím vstupní poplatek dost vysoký a měsíční platby poplatek kolik viděl kolikrát, Vám to zúročí mě slíbili 50-70 procent.No a půl roce , když tam nic neuvidím,tak je dám na sociální sítě nenechám v tedle době okrádat další lidi.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 4. 2021 10:42 | MMM

Že by vstupní poplatek? :D ... jako u každé investice? Né jebat AMUNDI ale jebat člověka, který Vám to sjednal a nevysvětlil. Amundi je 10 největší fond na světě a má pod správou více jak 2 biliony korun :D ...... Sám mám a po 5 letech jsem + 120 000 Kč .... a ano, také jsem na začátku platil 16 000 kč ... úplně normální
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 10. 2021 10:14 | Martin

Do tehdejšího fondu Pioneer Trust jsem investoval někdy v roce 1999 až 2000. Po prudkém propadu jsem napsal v roce 2001 Komisi pro cenné papíry stížnost na klamavou reklamu. Párkrát jsem do Komise volal, říkali, že to prošetřují, že pokud vydají závěr, fond se může odvolat, že to bude trvat apod. Potom jsem kupoval byt a prakticky všechno jsem prodal. Z Komise nakonec žádnou zprávu neposlali a mě přestalo bavit jim volat.
Asi to nebyla jen moje zásluha, ale fond změnil reklamu, později změnil i jméno, aby se neznalí nelekli zprofanovaného jména Pioneer trust. Pro zajímavost uvádím, co jsem poslal Komisi pro cenné papíry:
Jsem podílníkem fondu Pioneer Trust, Pioneer česká investiční společnost, a.s. Cítím se být poškozen klamavou reklamou tohoto fondu. Například v reklamních letáčcích je Pioneer Trust vydáván za zlatou střední cestu, cituji:
„Z hlediska poměru mezi rizikem a výnosem představuje Pioneer Trust zlatou střední cestu pro investory rozhodnuté dlouhodobě vytvářet strategické finanční rezervy. Vytváří středně vysoký výnos při středně vysokém riziku – i proto je fondem zlaté střední cesty.“
V podobném duchu jsou vytvořeny všechny propagační materiály fondu, jako reklamní letáčky, inzeráty v tisku, prezentace fondu na Internetu (www.pioneer.cz). Stejný argument o zlaté střední cestě používají i prodejci fondu. Tuto reklamu používal fond od svého vzniku a používá ji stále. Na internetových stránkách mimo jiné tvrdí:
„Pioneer Trust vychází vstříc všem, kdo hledají obezřetnou zlatou střední cestu. Nesází na jednu kartu. Nedává všechny peníze do jednoho košíku.“
V rozporu se zmiňovaným široce rozprostřeném zaměření investic fond investoval příliš velkou část majetku do akcií technologických a telekomunikačních firem. V době propadu tohoto sektoru (od března 2000) nastal i pokles hodnoty podílového listu. Kdyby byl majetek fondu opravdu rozložen podle zásady zlaté střední cesty, nemohlo dojít k tak výraznému propadu.
Tuto chybu přiznává i vedení fondu v časopise Koruna, který je posílán podílníkům fondu. Například v čísle 2/2001 na straně 2 je v odstavci Jak si vedly fondy Pioneer toto:
„Kolísavějšího vývoje výkonnosti dosahoval fond Pioneer Trust, který měl ve svém portfoliu více jmen technologických a telekomunikačních firem. V dobách jejich poklesu proto reagoval citlivěji.“
Také například ve srovnání s jinými fondy skupiny Pioneer je pokles fondu Pioneer trust příliš velký. Například výkonnost fondů za poslední tři roky byla k 31.5.2001 u fondu Světový akciový fond Pioneer 27,80 %, u fondu Evropský akciový fond Pioneer7,93 %, zatímco u smíšeného fondu Pioneer Trust, který by měl mít z principu méně kolísavější výsledky, to bylo –15,43 %. Roční výkonnost fondu Pioneer Trust ke stejnému datu byla -15,48 % (tento údaj je vypočítán z rozdílu kursů pro 31.5.2001 a 31.5.2000). Roční výkonnost fondu Pioneer America K-1928 je 9,43 %, u fondu Americký růstový fond Pioneer je 12,55 %. Tyto údaje jsem převzal z výše uvedeného čísla časopisu, strana 6. V čísle 4/2001 na straně 4 jsou odpovědi generálního ředitele Vladimíra Fichtnera na dotazy podílníků. Na dotaz ohledně prognózy vývoje kursu mimo jiné odpovídá:
„Navíc manažer portfolia zmírnil svoji zainvestovanost v sektoru technologií a zvýšil titulovou i sektorovou rozprostřenost investic.“
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 10. 2021 11:50 | Zdeněk

Dobrý den pane Kamlere, to co píšete je vše pravda. Horizont více jak 5 let .... V roce 1999 jsem investoval jednorázově 10 000Kč při kurzu 1,48. Nyní, po 21 letech, mám majetek 7778Kč. Teď mudrujte.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 8. 2021 9:21 | Libuna

Moc tady nechápu ty komenty.Asi špatné fondy.Mám tři amundi investiční fondy.Vydělávají mi všechny tři.Některý více,některý méně.Ale za rok jsem nějakých 28000 Kč v plusu.A budu investovat zase.Jasně,že po třech měsících to nic neudělá,je potřeba vybrat dobrý fond a posečkat a výsledek se ukáže.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 4. 2021 10:36 | Michael Kamler

Dobrý den, Dovolil bych si jako finanční poradce zareagovat na Váš příspěvek pane Františku. Fond není vůbec špatný . Fond Dynamický investuje převážně do akcíí, Což samozdřejmě není pro člověka, který chce někam uložit peníze na 3 roky . Tato investiční strategie je na 12-15 let alespoň aby Vám vydělal dost peněz a o nic jste nepřišel. Protože, pokud se podíváte 400 let zpět do historie, tak u Dynamické strategie všechny fondy na světě po 15 let vydělají s 95% šancí minimálně 5% +. Trefil jste zrovna špatné období jelikož v roce 2011 a 2018 byl fond v propadu jako většina fondů, jinak celkem hezky vydělává. Moc nerozumím tomu, že Vám tohle bankéř nevysvětlil a narval Vám peníze do akciové strategie ... U těchto dynamických fondů je Volatilita ( velké kolísání nahoru a dolů zcela normální ) . Proto neinvestujeme do akciíí na krátkou dobu. Snad jsem Vám to nějak ve stručnosti vysvětlil. Nyní už fond neexistuje, jelikož se sloučil do fondu Vyváženého :) .. tohle je on : https://www.conseq.cz/investice/prehled-fondu/amundi-cr-balancovany-czk Hezký zbytek dne
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 2. 2021 15:14 | Milan

NO, a neni to spatne? Vkladate penize jako investici ... tedy vlozite X a dostat po nejake dobe byste mela X+Y, kde to Y je nějaky urok ci vydelek, nebo ne? Pokud dostanete, co jste vlozila, tak to je sporeni, nikoli investovani.
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 11. 2020 14:22 | Daša

Taky jsem "výhodně" investovala už v roce 1997 do fondu Pioneer. No a protože to byla investice dlouhodobá, tak jsem ji nechala ležet. Teď už je to Amundi a peníze jsem chtěla vybrat. První problém byl, že odkup nechtěla zrealizovat ani AXA ani KB. No nakonec jsem si cestu našla a začalo vyptávání-proč už ty peníze nechci u nich nechat atd. Vzhledem k tomu, že investice 38 tisíc se mi zmenšila na 30 tisíc, tak jsem fakt neměla zájem. No tak dobře, ale slečna to musí připravit, tak ať příjdu tehdy a tehdy. Přišla jsem a slečna si na mě nachystala posilu-pána v saku, který zase mlel to svoje, že je to přechodné a mají nové plány a neotřelé postupy. Prdlajs, takhle znehodnotit peníze umím sama taky. Nápor jsem vydržela a poté co konečně byla slečna ochotna vypsat všechny formuláře jsem peníze měla na účtu do 14 dnů. Vůbec nedoporučuji jim svěřovat peníze, dneska mi v emailu (po 4 měsících od zrušení) přistála zpráva o stavu mého konta!????
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 6. 2020 3:06 | honza

ja jsem do amundi posilal kazdej mesic 1000 a za 9 mesicu investovani tam mam 3000 a ted kdyz si chci vybrat to co tam zbylo tak je to vecnost nez mi to poslou na ucet. prej prijde vam to za 5-7 dni a uz cekam 3.tyden a furt nic.. jebat amundi
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 5. 2020 17:57 | Magdalena

Dobrý den, byl Vám vysvětlen princip investic?
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 5. 2020 20:09 | Mirek

Nejhorší investice, kterou jsem kdy udělal. 100 000 v pr....... Jen blamování, že to se časem zlepší . Amundi fond jsou diletanti a darebáci.
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 4. 2020 18:02 | Petr

Dobry den, jaké mate zkusenosti se zrušením Amundi AM?
+29
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 4. 2020 8:18 | Robert

To máte pravdu do mě pořád taky hustila jak je to výhodné ale tak možná pro ně.Jsou všechny stejný!!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 4. 2020 8:10 | Robert

Nikdy už víc. Akorát jsem přišel o 4000,-. Bankovní poradce měl řečí jak je to výhodné a ono hovno
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/25

Předchozí

1

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  14 824 907 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Doporučujeme

Radost z pádu Babiše střídá strach z ODS. Co čekat od Fialy?

Radost z pádu Babiše střídá strach z ODS. Co čekat od Fialy?

Občanská demokratická strana bude dominovat budoucí vládě a mnoho lidí se ptá: co čekat...více

Eurozóně hrozí zombifikace, varuje centrální bankéř Michl

Eurozóně hrozí zombifikace, varuje centrální bankéř Michl

„Japonsko je odstrašující případ, žije v zombie ekonomice. Teď hrozí podobný scénář zemím...více

Nejde o to, kdo vynese koš, ale kdo na to myslí. Mentální zátěž je neviditelná domácí práce

Nejde o to, kdo vynese koš, ale kdo na to myslí. Mentální zátěž je neviditelná domácí práce

Mentální zátěž označuje nerovnost v rozložení činností v domácnosti, které zpravidla organizuje...více

Tall body positivity. Osobní příběh o tom, čemu čelí vysoké ženy

Tall body positivity. Osobní příběh o tom, čemu čelí vysoké ženy

Fotky holek, které ať už hrdě nebo nejistě odhalují větší břicho, jizvy nebo třeba to,...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miroslava Němcová

politička

Stanislav Bernard

podnikatel, pivovar Bernard

Miroslava Němcová
ÚSPĚŠNOST
9,15 %

z 142 duelů
×
Stanislav Bernard
ÚSPĚŠNOST
64,66 %

z 116 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.