Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 120 komentářů)

1. 4. 2020 14:06 | Nikita

Dobrý den,
Mám takový problém, dostal jsem výzvu od ckp k zaplacení 3380 Kč kvůli tomu, že auto nebylo pojištěno v období 25.10.2019 do 31.12.2019. Ale kupoval jsem to auto od pana, který měl pojištovnu od České pojištovny a ta zelená karta platila od 01.01.2019 do 31.12.2019. Číslo té zelené karty jsem zadal do systemů ckp a doposud žádnou odpověd jsem nedostal.
Může to být tím, že tomu pánovi, který mi to auto prodal Česká pojištovna vrátila prachy, protože přestal být majitelem toho vozidla a tím pádem jsem měl hned pořídit novou pojištovnu sám od okamžiku koupě toho auta?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 1. 2020 11:30 | Roman

Čkp to je novodobý Mrázek, Krejčíř, Escobar asi tak jenom legálněji, že za tim stojí stát.
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 1. 2020 11:25 | Roman

ČKP jinak řečeno – Čuraci, Kokoti, Píčusové Nevím proč bych měl v zimně platit pojištění za motocykl co pak v zimně jezdím? Píčus opoví abych si dal papíry do depozitu ty kokoti na úřadech nestíhají ( netáhla) takže si mám vzít dovolenou na to abych motorku přihlásil a pak zase odhlásil nebo budu trávit hodiny na úřadech. Všechny ty debily co to mají nestarosti bych vyházel za jejich hloupost ať okopíruji němce jak to mají, tam trošku lidi přemíšlejí ne jak ty hovada u nás berou brachy zanic hlavy na nic nemají debilové. Německu si člověk zaplatí pojištění na jak dlouho chce a je mu to vyraženo na spz datum pojištění a každá kontrola hned pozná zdali je vozidlo pojištěné nebo ne . U nás berou prachy za nic ty hovada hloupí na to hlavy nemají jenom jak každého obrat na to jsou češi profíci.
+27
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 1. 2020 17:08 | Jiří stratil

Vážení přátelé, delší dobu chodím okolo Škody Octavia Kombi 1,9 TDi stojící na parkovišti. Jelikož se mi auto líbilo a je vidět, že nemá majitele začal jsem se o něj zajímat s ůmyslem jej koupit a opravit. V autě ležela vybledlá zelená karta. jejíž platnost zkončila v 03. 2016. tak jsem si přečetl majitele a oslovil jsem jej telefonem. Bohužel nebyla s ním řeč a tak při cestě do Prahy jsem navštívil jeho firmu. Firma je situována na sklepních dveřích spolu s cca dalšími 1200 firmami a malou schránkou přeplněnou dopisy. Při hledání firmy na internetu jsem objevil i datovou schránku pro komunikaci. Podařilo se mi zjistit i adresu domů a je nedaleko méno bydliště. Když jsem se zeptal osobně byl sprostý a vulgární. Má přitom pěkný rodinný dům s velkou zahradou a dosti místa na toto auto i na to nové které stojí u domu. Proč tedy nechává vrak stát na parkovišti od 03. 2016 nepojištěn a bez TK stát na parkovišti. Máte li zájem tuto záležitost vyřešit ozvěte se mi na adresu eso.in@seznam.cz dodám Vám všechny podklady včetně adresy domů, která je podle adresy firmy nedosažitelná i s fotografiemi. s pozdravem J. Stratil Šumperk
-5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 12. 2019 9:29 | Libor

Teď už bohužel zase můžou.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 12. 2019 9:26 | Libor

Díval jsem se na platné znění zákona a §4 tam je.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 12. 2019 11:14 | Milda

Hele, o tom platném pojištění se dá diskutovat. Nikde není napsáno, že při přehlašování vozidla musí být pojistka uzavřena na nového držitele. My jsem se domluvili s prodávajícím, že nechá auto pojištěné do pondělka a v pátek jsme šli s jeho zelenou kartou na DI, kde auto přepsali. Pojistku jsem řešili přes net hned v pátek, ale jelikož se o víkendu nepracuje a vše bylo domluveno, stačila nám pojistka od pondělí. ČKP nám potom napsalo krááásný dopis, že jsme auto neměli pojištěno snad 3 měsíce. Proč? Protože původní majitel pojistku nezaplatil...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 10. 2019 2:10 | David

Zdravím. Jen oprava. ČKP je opravdu soukromej
subjekt ALE spravovaný Fin správou. Čkp lže za podpory státu. Hrazení škody v případě nehody nepojištěným vozem?? Lež jak barák. Je pravda že Vám půjčí na uhrazení škody ale na úrok .Takže Škoda za 20 ty vás u čkp vyjde na 80tis . A kam jde zbytek peněz? Ano zlodějina.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 9. 2019 10:17 | Filip Králíček

Dobry den, před mesicem mi přišel dopis se slozenkou na 10000 z CKP na vuz ktery sem nikdy nevlastnil, ani nekoupil. Obratil jsem se na policii ta to resi, pry nemuze dostihnou prodejce, otce majitele vozu. Obratil jsem se na Magistrat. Tam mi doporucene poslali dopis kde nejsem ani vlastnikem nebo provozovatelem daneho vozu. Toto vse jsem poslal do CKP. Oni mi dopisem odpovedeli ze vse dostali a ze to zamitli, ppslali mi dalsi slozenku. Pry na zaklade kupni smlouvy jsem majitelem daneho vozu. Z kupni smlouvy jsem videl jen podpis, notarsky neoveren, poslal mi ho vysetrujici policista fotkou na mobil. Z me strany ta smlouva je ppdvod, Bohuzel CKP to nezajima. Nevim co bude daj. Nespim honi se mi to hlavou. Kdysi v roce 2018 jsem ztratil nezabezpeceny telefon s ofocenymi doklady a s jinymi dulezitymi foty. Mam strach, bojim se co bude dal. Filip Králíček
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 8. 2019 18:19 | Ondřej

Dobrý den, jste schopen poskytnout více informací, prosím?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 8. 2019 15:56 | komkip

při vymáhání příspěvku se kancelář pojistitelů odkazuje na zákon 168/1999 Sb, paragraf 4. Pozor, ten to paragraf je zrušen!! A pozor, pojem příspěvek je pojem dobrovolný
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 6. 2019 10:49 | Vojta

I po uhrazení nějakého restu mě chodí periodicky upomínka kde navěšují finanční čásku , Pokaždé přikládám dokumenty kde je jasně srozumitelný a čitelný text , A dostávám odpovědě ,z důvodu nečitelného textu nebylo možné posoudit připomínku , a takhle se to táhne už dva roky . já platím jak mourovatý a oni prostě tahají z lidí prachy .Není možnost na nějaké odvolání . Prostě mají monopol na odírání lidí .
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 12. 2018 16:32 | antonin

vinik nehody nenahlasil pojistnou udalost na sve pojistovne
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 12. 2016 14:56 | Tompr

Dobrý den, píšete tu že od 1.1.2015 ČKP nemuže vymahat penize za nepojistene auto ale dle čeho tak usuzujete dle jakého paragrafu? To že jim napisu ze jsem to četl na netu tak se mi vysmeji....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 11. 2016 20:40 | Jana

Dobrý den, na parkovišti mi někdo naboural auto. Mám havarijní pojištění, a tak jsem škodu nahlásila. Likvidátor přijel hned na druhý den až k nám domů, vše zdokumentoval a zároveň nám vyčíslil i částku, ale upozornil nás, že to můžeme dostat vyplacené bez DPH. Jsem pojištěna u ČPP a ve smluvních podmínkách je to velmi záhadně formulované. ANO částku jsme dostali vyplacenou bez DPH. Když jsem žádala o vysvětlení a dotaz, zda to je s DPH nebo bez, tak mi odepsali, že likvidace byla ukončena, vyplacena a tudíž mi nic nebudou sdělovat. Máte taky takovou zkušenost?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 3. 2016 11:41 | hana kořinkova

dobry den,mam takovy problém prodala sem sve stare auto zname na nahradní dily ale bylo pojizdne za 5tiskc po 3tydnech kdy jsem ji urgovala aby si auto na sebe přepsala že nemuzu zrusit bez toho povinne ruceni mi rekla že auto je odstavene a nepojizne.co mam ted delat?dekuji za odpověď hanka
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 1. 2015 19:30 | martin

Ted uz nemuzou nic ... viz-> google.cz -> zadat: 1.leden 2015 CKP
Hezky den
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 11. 2014 14:25 | Michal

Dobrý den, mám dotaz. Měl jsem zapůjčeno vozidlo a po dohodě s majitelem jsem na něj hradil pojistku. Následně jsem vozidlo majiteli vrátil a nyní mi přišlo od ČPK výzva k úhradě nedoplatku, neboť majitel si poté co jsem mu jej vrátil nepojistil. Nejsem a nikdy jsem nebyl majitele vozidla, pouze po dobu zapůjčení provozovatelem. Může po mě ČPK vyžadovat zaplacení nedoplatku?Děkuji
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 10. 2014 11:15 | ANONIM

Poprosim o vymazani članku ktery je podle tocho e-mailu je to omil
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 10. 2014 10:25 | ANONIM

To co provádí Česká kancelář ,,POJISTITELU" jen ukazuje, že Česká republika není normální stát. Stát mlčenlivě všechno pozoruje, toleruje, jak ty subjekty cinicky vydírají lidi bez ohledu na důsledky a bez viny/důvodu/ dávají lidi k soudu. Můj názor je, že ten zákon si tyhle subjekty prosadili přes lobistu a korumpované politiky. Ten zákon je hanba českého státu. Není tajemství, že si v ČR skoro každý kdo má nějaké ekonomické zázemí může prosadit přes lobistu skoro jakýkoliv zákon, který se mu hodí i když je proti zájmu normálních lidí. Ti politici, kteří ten zákon v této podobě schválili, v tom jedou taky, v tom jedou právníci a obávám se, že i někteří zkorumpovaní soudci, kteří vydvali verdikty ve prospěch těchto ,,POJISTITELU", všichni ti si přijdou na pohádkové peníze na úkor slušných lidí, kteří mají strach a chtějí mít vše v pořádku, když si myslí, že zákon má vždycky pravdu, využívají strachu a slabosti lidí, aby vymáhali cinickým způsobem peníze. Bohužel ten zákon v této podobě nemá žádný jiný účel než obírat lidi. Tohle je jen jedna velká cinická lumpárna. Ten zákon je, že jste bez viny a musíte dokazovat opačně. Jestli stát doopravdy chtěl najít způsob jak vyřešit situace lidí, kteří doopravdy vyjíždí s nepojištěnými auty, aby aktivovala policii a kontroly na pozemních komunikacích, mě osobně nezastavovala policie minimálně dva roky a to jezdím autem skoro každý týden a Česká kancelář ,,POJISTITELU" taky podle mě nemá zájem řešit ten problém, jinak by si sehnala nějakou agenturu, která by i takové důkazy sbírala, že auto doopravdy bylo provozované v období, které bylo zjištěno v registru, že je nepojištěné. V ČR se musí změnit zaprvé morálka a politický systém se musí reformovat . Málo kdo už věří, že politické strany a politici můžou vyřešit absurdníi situace které jsou v ČR a ten kdo si to myslí je minimálně naivní. Cesta pro změnu v ČR je jedna definistrace , volby taková situace nevyřeší . Stát a takový ekonomický subjekty jsou navázaní a jejich účel je vydělávat peníze pro ně a ne aby se měl národ dobře. Všeobecně ta nová doba je podvod na lidi, paravan za to je slovo Demokracie . Co je to za demokracii, když politici a státní úředníci jsou zkorumpovaní a nikdo to nemůže zastavit, všechno je roztříděno k státním zakázkám se normální člověk nemůže dostat, musíte všude mít lidi a podplácet. Národ, který má na prvním místě peníze a jiné hodnoty téměř neuznává je ztracený národ. Tihle lidi, kteří tu lumpárnu provádí a tolerují, nejsou lidi, to jsou lidské zrůdy bez kapky morálky, oni ani neví co to je. Ničí spoustu životů. Podle mě, aby to fungovalo normálně jakmile se auto dostane do registru, že je nepojištěné bud Česká kancelář ,,POJISTITELU" nebo registr, by měl slušně upozornit neplatiče dopisem, jestli auto nebude do 15 dní pojištěné, a pak teprve vymáhat nějaké částky.
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Michael Rostock

podnikatel a investor, Venture Investors

Ladislav Jakl

bývalý tajemník prezidenta

Michael Rostock
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Ladislav Jakl
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services