První řetězce v Česku začnou vykupovat PET lahve a plechovky

redakce Peníze.CZ | rubrika: Aktuality | 8. 2. 2023 | 9 komentářů
Kaufland a Lidl budou od 23. února vykupovat PET lahve a plechovky. Zatím jen ve vybraných prodejnách. Pilotní provoz oba řetězce spustí ve třech prodejnách – které to budou, prozradí až v den spuštění výkupu.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

8. 2. 2023 12:29, Novotny

Proč?Proč neco zavadet,kdyz to funguje.Plasty do pytlu a 1 za 2_3mesice na ulici Co je na tom ekologickeho kdyz se kazdy bude courat autem k supermarketu?A jestli si nekdo mysli ,ze mi pribude doma v kuchni dalsi pytel ,tak nepribude! Automaticky prestanu poctive tridit.To se stalo nemcům .Jjsme zatim nejlepsi v evrope

+98
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

12. 2. 2023 8:26 | Michal Kupka

Ale přijde někdo, kdo to z toho kontejneru vytáhne a vrátí. Mimochodem jsem v Německu hodně často pracovně a to, že by tam někdo vyhazoval vratné lahve jsem neviděl, Němci šetří víc než hlavně elektřinu, topení a vodu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 2. 2023 8:26 | Michal Kupka

Ale přijde někdo, kdo to z toho kontejneru vytáhne a vrátí. Mimochodem jsem v Německu hodně často pracovně a to, že by tam někdo vyhazoval vratné lahve jsem neviděl, Němci šetří víc než hlavně elektřinu, topení a vodu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 2. 2023 8:26 | Michal Kupka

Ale přijde někdo, kdo to z toho kontejneru vytáhne a vrátí. Mimochodem jsem v Německu hodně často pracovně a to, že by tam někdo vyhazoval vratné lahve jsem neviděl, Němci šetří víc než hlavně elektřinu, topení a vodu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 2. 2023 8:22 | Michal Kupka

Teda bolševici nebyli žádný velký ekologové, ale co si pamatuju tak lahve od vína, mléka, rumu, a dokonce octa se zálohovaly. Po revoluci byly zalohované PET lahve, nevím koho napadlo to zrušit. Německo, Rakousko a další dnes zálohují nejen plechovky od piva, ale i sklenice od jogurtu a 99% PET lahví, koupíte samozřejmě i nápoj bez zálohovaného obalu, ale ten je výrazně dražší takže si to rozmyslíte.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 2. 2023 19:53 | ladik.01

necourej se autem,chod pěšky
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 2. 2023 19:52 | ladik.01

nikam nejezdi,chod pěšky
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 2. 2023 10:06 | Škodolibka domácí

Svým způsobem to bude další (a všem snadno dostupná) forma sociálních dávek pro lidi ve finanční nebo jiné nouzi. Pokud jistá část obyvatelstva zjistí, že to je bezpečnější a snadněji dostupnější způsob přivýdělku, tak se třeba přestanou ztrácet kovové součásti zabezpečovacího zařízení na železnici, víka od kanálů apod.
Jinak mi to přijde celé úplně ujeté ...však většina normálních rozumných lidí petku rozdupne a hodí jednou za čas do kontejneru na plast. Proč měnit něco, co funguje?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 2. 2023 4:52 | HugoB

Moje osobní zkušenost z Německa. Plastové lahve výkupní automat přijímal pouze nezdeformované. Doma se hromadí velký objem plastu, který šlo dříve výrazně redukovat a i přes to pak člověk před výkupním automatem fouká do lahve aby ji vyrovnal a stroj přijmul. Když ráno zapomenete vzít tento odpad, nestačí sejít schody a vyhodit do kontejneru na plast, ale startovat auto a jet do marketu. Čas, peníze, ropa zbytečně. No vyřešil jsem to jako místní. Cenu zálohy plastové lahve jsem bral za pevnou součást ceny a přestal třídit úplně.
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 2. 2023 12:29 | Novotny

Proč?Proč neco zavadet,kdyz to funguje.Plasty do pytlu a 1 za 2_3mesice na ulici Co je na tom ekologickeho kdyz se kazdy bude courat autem k supermarketu?A jestli si nekdo mysli ,ze mi pribude doma v kuchni dalsi pytel ,tak nepribude! Automaticky prestanu poctive tridit.To se stalo nemcům .Jjsme zatim nejlepsi v evrope
+98
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Nečas

politik

Jaroslav Brychta

finanční analytik

Petr Nečas
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jaroslav Brychta
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services