Akcie z kuponovky jsou pořád skoro v každé rodině, říká lovec ztracených miliard

Jana Poncarová | rubrika: Rozhovor | 8. 9. 2021 | 15 komentářů
V kuponové privatizaci na začátku 90. let investovaly miliony lidí – tři čtvrtiny Čechoslováků. Jenže řada z nich teď po třiceti letech neví, že akcie z kuponovky má. „Dohledali jsme asi 400 milionů korun a po dalších pátráme. Pokud se o ně lidé nepřihlásí, brzy propadnou,“ říká v rozhovoru Daniel Surmař, zakladatel projektu Zapomenuté miliardy.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

8. 9. 2021 10:05, Evik

Stačí když půjdete do fio banky nebo kterékoliv jiné banky, tam se bankéř podívá na www.cdcp.cz jestli nevlastnite akcie na nezarazenem uctu. Nebo můžete sami doma vyhledat akcie na cdcp.cz

+42
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 15 komentářů)

6. 2. 2022 12:20 | Marcela Lišková

Také mám akcie TATRY a také nevím co dál.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 1. 2022 10:18 | Ladislav Václavík

Jsem majitelem 4 ks akcií v nominální hodnotě 1 000 Kč za 1 kus.Je to:Sklo porculan LOUNY a.s. Co mám s nima dělat,mají nějakou cenu? Prodat? Předem děkuji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 9. 2021 18:20 | Ing. Milan Janata

Mám kuponovou knížku po své matce, která před lety zemřela. Jsem jediný dědic, což je právně ověřeno . Chci se knížky zbavit, jen nevím jak. Jaká je situace s případnými akciemi, to také= nevím. Prosím, poraďte, jaký mám zvolit postup, kam se obrátit o radu a pomoc. Děkuji. Milan Janata, email mjanata@post.cz, tel. 723081221.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 9. 2021 15:18 | Milan

Tenkrát jsem byl na vojně přišli tam nějací lidi a nabyli nám kuponovku za to že podepíšeme a dáme své iniciály 250 korun tak nevím jestli jsem vlastníkem.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 9. 2021 16:50 | Mařenka

Mám akcie Vodovody a kanalizace Blansko.Chtěla bych je prodat.Jde to?Děkuji.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 9. 2021 15:09 | Miloslav

Jak zjistit kuponovku když rodiče zemřeli?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 9. 2021 20:02 | Helena Mrózková

Mám akcie Tatra Kopřivnice,jak mám postupovat dál a je nějaká naděje??
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 9. 2021 19:43 | Jan

Dobrý den, mám zájem o tento typ spolupráce. V 1.vlne jsem za Trend zkasiroval 22000 Kč, ale ve 2. nic. Děkuji za odpověď jaysavy4@seznam.cz, 605053242 (přes whatsapp).
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 9. 2021 9:45 | Alena cizkova

Dobrý den mám dotaz,mám kuponovou knížku my jsme dostali od České spořitelny 12 tisic mám ještě nějaké cenné papíry kde jsou akcie ale moc tomu nerozumím kam se mám obrátit aby mě s tím poradili děkuji Cizkova
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 9. 2021 17:14 | Pag

Citace - deprese / 08.09.2021 12:46

Mě by zajímalo, kdo to vymyslel, že se vytěsní drobní akcionáři a ti o peníze přijdou. To je zase jeden velký podvod a tato firma na tom vydělává. Je to jeden velký tunel. Místo, aby změnili zákon a firmy měly platit náhrady.
Pamatuji to jako dnes, zcela bezvýznamný a neznámý poslanec ODS to přilepil k jinému návrhu zákona, který bylo nutné schválit. Pamatujte na to při volbách. Poslanec ODS!!!!!
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 9. 2021 17:11 | Pag

Tuto činnost by měl zaštiťovat stát, on připustil kupónovou privatizaci, on by měl zajistit občanům přístup k jejich majetku bez rizika, bez focení občanek a posílání informací o svých účtech soukromým osobám a pod. Zatím v minulosti dělal to, že co nejvíce znepříjemňoval, ba dokonce znemožňoval občanům zjištění stavu jejich akcií, například zrušením RM míst i jinak.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 9. 2021 13:38 | Jjj

PR nebo marketingové oddělení firmy Zapomenuté miliardy jede na plné obrátky..
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 9. 2021 12:46 | deprese

Mě by zajímalo, kdo to vymyslel, že se vytěsní drobní akcionáři a ti o peníze přijdou. To je zase jeden velký podvod a tato firma na tom vydělává. Je to jeden velký tunel. Místo, aby změnili zákon a firmy měly platit náhrady.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 9. 2021 10:44 | Číman - ne číňan

Já myslel jak jsem chytrej ale .... Jsou i chytřejší,ofocovat svoji občanku - (nemyslím svoji sousedku) a posílat někam výpis ze svého majetkového účtu - noooo tak to je pecka. To nevymyslíš.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 9. 2021 10:05 | Evik

Stačí když půjdete do fio banky nebo kterékoliv jiné banky, tam se bankéř podívá na www.cdcp.cz jestli nevlastnite akcie na nezarazenem uctu. Nebo můžete sami doma vyhledat akcie na cdcp.cz
+42
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vladimír Kovář

podnikatel, Unicorn

Miloš Endrle

podnikatel, Geewa

Vladimír Kovář
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Miloš Endrle
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services