Pohled z praxe. Digitální účetnictví očima účetního

Petr Vlček | rubrika: BrandInsight | 16. 4. 2021 | 4 komentáře
Zdigitalizované účetnictví šetří zdroje. Včetně těch lidských. Když stroje obstarají tu nejnudnější část práce, lidem zbyde čas a energie na kreativnější činnosti. Jen je někdy těžké je přesvědčit, že je to pro ně dobré.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 4 komentářů)

28. 6. 2021 16:17 | Jana Kalendová

Dobrý den. Mám osvědčení o absolvování kurzu mzdové účetní, bohužel nemám praxi ani vzdělání k tomu abych získala živnostenský list. Bylo mi řečeno že bych musela přijít sebou na úřad vzít někoho kdo má praxi nebo pracuje v oboru, pak bych živnostenský list dostala. Prosím nevíte o někom kdo by mi mohl pomoci. Děkuji Kalendová Jana Tel 720 627 125 Email :jana.appelova89@gmail.com
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 4. 2021 10:01 | Prochy75

At daji do zakona jak presne ma vypadat faktura a jak presne a v jakem formatu ma byt elektronicka faktura. Pak se muzem zacit bavit.( a tim myslim opravdu presne, jako kde konkretne bude uvedeno DIC, kde adresa dodavatele, atd) V tuhle chvili je to “kazdy pes, jina ves” a ve vysledku to proste nefunguje. Jsem ucetni a danovy poradce. Snazim se digitalizovat neustale. Ale kdyz mi klienti poslou naskenovanou fakturu v jpg. Tezko s tim neco vyrobim. Jeden pripad za vsechny: pani na financaku chce abych ji poslal originaly faktur emailem (uz to je nesmysl) a kdyz jsem ji faktury poslal naskenovane cernobile tak to pro ni nebyl original, takze jsem je jeste jednou naskenoval barevne a byla konecne spokojena....
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 4. 2021 12:34 | Ghj

To je ukazka toho jak by to opravdu nemelo fungovat. Jde jen o prenos informace z jednoho systemu do druheho a delat to tak, ze informaci schovam do nejakeho pdf a necham to protistranu lustit pomoci ocr je proste sadomaso. Normalni postup je takovy, ze si dve strany dohodnou komunikacni scenar (napr. Odberatel vystavi api, ktere bude dodavatel pouzivat).
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 4. 2021 7:44 | HonzaV

Já teda nejsem účetní, ale rozpoznávání pdf souboru OCR programem bych rozhodně digitálním účetnictvím nenazýval. Už někdy v 90. letech, před vynálezem XML, existoval pokus o jednotný textový formát, který by šlo lehce parsovat a zpracovat digitálně. To se vážně nepoužívá něco jako ISDOC (o existenci tohohle standardu jsem se dozvěděl vygoogováním "xml faktura")?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ondřej Fryc

podnikatel a investor, zakladatel Mall.cz

Vladimír Kovář

podnikatel, Unicorn

Ondřej Fryc
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Vladimír Kovář
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services