Těhotenské balíčky. Neplaťte za to, co můžete mít zadarmo

Čekáte miminko? Takže už víte, že láska nepřináší „jen žal a výdaje“, jak se zpívá v písničce, ale spoustu radosti. A výdaje. Možná vám gynekolog nabídnul těhotenský balíček za pár tisíc. Pojďme se podívat, co v takových balíčcích bývá. A jak neplatit zbytečně víc.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 4 komentářů)

29. 11. 2020 15:01

Co se gynekologie týká, lékař se snaží si běžně účtovat nemalé poplatky i za běžnou prohlídku nejen v těhotenství. Proto je na místě neodcházet bez účtu za zaplacení a následně toto řešit s příslušnou zdrav. pojišťovnou.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 11. 2020 10:00 | Simona

Je mi 35let, čekám 2.dítě a na gyn jsem od začátku těhotenství musela docházet každé 2 týdny (výjimečně po 3 týdnech). Teprve ve 23.týdnu po 2.screeningu v prenatal centru mám přijít na kontrolu po 4 týdnech. Jsem na hraně rizikového těhotenství kvůli věku a hypofunkci štítné žlázy, která se mi rapidně zhoršila v průběhu prvního těhotenství (resp. od 18 jsem 1x ročně šla na odběr krve kvůli ŠŽ, kdy výsledky nebyli ideální, ale stále v normě...V těhotenství se však natolik zhoršili, že jsem musela a začít užívat léky a tyto budu muset brát již doživotně). Nicméně v tomto druhém těhotenství se cítím i mnohem lépe (v 1.jsem měla i nízko placentu, což mi až do 8. měsíce činilo problémy) a tak prostě chodím normálně do práce. Sem tam musím podstoupit nějaké extra testy, ale vše je zatím v pořádku a hrazené pojišťovnou. Prvotrimestriální screening sice stojí 1.500, ale celou částku mi pak proplatila moje pojišťovna (VoZP).Zde se také budoucí maminka může zdarma dozvědět pohlaví dítěte (momentálně kvůli kovidu u tohoto nemůže být přítomen partner). Pojišťovna přispívá i 200kč na těhu vitamíny...no,ale já třeba užívám femibion a zde se částka pohybuje cca od 500-600kč na 1 měsíc, takže za to těhotenství příspěvek nic moc, ale lepší než nic. Zajímavější je pak příspěvek 1.500kč na kojenecké láhve nebo odsávačku, monitor dechu apod, ale tyto věci si můžete koupit nejdříve 3-4 měsíce před porodem a uplatnit na pojišťovně až po narození dítěte (dítě musí mít své rodné číslo)-takto to je tedy u mé pojišťovny. Jinak můj gynekolog mi žádný placený balíček nikdy nenabízel a určení pohlaví dítěte za úplatu také nedělá (to už mi zní jako sci-fi, ale věřím, že jiní lékaři jsou tohoto schopni). Na závěr chci říct, že těhotným ženám v ČR se všeobecně dostává velké péče a to jak v četnosti prováděných vyšetření, tak v proplacení této péče ze zdravotního pojištění. Diskuze o neochotném nebo podrážděném, přetaženém personálu je na jindy??, holt každá práce má své černé ovce a není každý den posvícení.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 11. 2020 9:29 | O.

Poplatek za vyloženě přítomnost osoby blízké u porodu je nelegální. Zdravotní pojišťovny ho proto neproplati.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 11. 2020 7:09 | Michal

Lepší jsou balíčky s materialem na udělání-lajny !!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Sokol

filosof a exministr

Jana Bobošíková

politička

Jan Sokol
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Jana Bobošíková
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services