Kdy nakoupím? Otestujte si, jak se vyznáte v zákazu prodeje o svátcích

Gabriel Pleska | rubrika: Kvíz | 22. 4. 2019 | 10 komentářů
Už dvakrát se opozice pokusila sestřelit zákon, který zakazuje větším obchodům prodávat v některé svátky. Debatuje se o něm co půl roku. Ale pořád platí. A pořád jsme zmatení, kdy si vlastně můžeme, a kdy nemůžeme nakoupit. Nebo ne? Vyzkoušejte si to v našem kvízu.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

22. 4. 2019 21:55, Ppagani

To není zákaz,to je ochrana zaměstnanců.Kdyby se lidi v minulosti nebránili, tak dodnes pracujeme 18 hodin denně,7 dní v týdnu,téměř zadarmo,bez dovolené či nemocenské.

Reagovat

+3
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (10 komentářů)

18. 4. 2019 8:14 | Vodovod

Mám z toho ,, guláš ,, .
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

18. 4. 2019 11:56 | jezevec

autor se pouze dotknul skutečné pointy tohoto dobroserismu. a tím je NAPROSTO NEDOSTATEČNÉ sraní dobra! jaký že co otevřít a co zavřít??? zavřít všechno!!! musí snad mít otevřeno malé obchody? no nemusí! zavřít. i malý živnostník snad má právo trávit svátek volnem s rodinou, a nemá-li rodinu tak aspoň se svým psem. musí snad mít otevřeno restaurace? no nemusí! zavřít. i pracovníci restaurací mají právo na své volno. musí snad někdo někam o svátcích courat? no nemusí! veřejnou dopravu o svátcích zakázat. musí snad mít otevřeno ubytovací služby? a na co? pracovníci hotelů a ubytoven snad nemají právo na svátek? zakázat, zavřít! kina, divadla, kulturní služby, koncerty, .... na co? nemají snad umělci a provozovatelé právo na svůj sváteční klid? zakázat! no a samozřejmě rádio a televize. copak pracovníci těchto institucí nemají právo na svátky? musí snad někdo ausgerechnet o svátcích čumět do idiotboxu, namísto aby nyvě dlel s rodinu? no nemusí! televizi a rádio na svátky vypnout. snad by se aspoň pak poněkud rozbřesklo těm 25% elektorátu (i zdejších čtenářů), kteří tuto hovadinu dodnes hájí. je málo zákazů - naopak je nutno je dopilovat!
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

18. 4. 2019 12:00 | jezevec

... zapomněl jsem samozřejmě a pracovníky České obchodní inspekce. Ti by měli být zavřeni jako prví, pokud by snad o svítcích pracovali.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (jezevec 18. 04. 2019 11:56)

18. 4. 2019 12:03

Autor se vůbec nezabýval tím, co zavřít nebo nezavřít. Tohle všechno dávno vyřešil revolučním návrhem na zrušení všech oficiálních svátků. Ať každý dostane čtrnáct dní volna na svátky podle osobního výběru, nahlásí to v práci a konec. Jestli to budou Ježíškovy, Satanovy nebo vlastní narozeniny to je fuk. Stejně nikdo nechce slavit a připomínat, ale všichni chtějí volno. Ostatně když se zaváděl jako svátek Velký pátek, z důvodové zprávy plynulo, že jedním z hlavních důvodů je, že máme míň volna než lidi ve státech okolo.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (jezevec 18. 04. 2019 11:56)

18. 4. 2019 12:04 | Gabriel Pleska

A zapomněl se podepsat.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 18. 04. 2019 12:03)

18. 4. 2019 20:30 | Míra

Já na to mám pomůcku... kdyjezavreno.cz
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

22. 4. 2019 11:43 | Mirek

Určovat kdo, kdy a jak má mít otevřeno považuji za naprostou volovinu. Abychom se ještě nedočkali zákazu promítání v kinech, hraní divadel nebo zákaz koncertů.
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

22. 4. 2019 16:16 | Vladimír

Zavřeno by mělo být o všech svátcích.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

22. 4. 2019 21:38 | Mi.Chal.

Trefil jsem všechno, kromě Vánoc, co jsem dal blbě, že je zavřeno. Já si to nějak pamatuji podle toho, že zavřeno je ty dny, co končí na 8 (8.5., 28.9., 28.10.) a pak dny jako 1.1., Velikonoce, Vánoce (půl den) a 2 po nich.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

22. 4. 2019 21:55 | Ppagani

To není zákaz,to je ochrana zaměstnanců.Kdyby se lidi v minulosti nebránili, tak dodnes pracujeme 18 hodin denně,7 dní v týdnu,téměř zadarmo,bez dovolené či nemocenské.
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  10 337 032 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Reklamace sluchátek
Poradna > Spotřebitelská poradna

Otázka: Dobrý den, prosím o radu. Koupila jsem si před par mesici docela drahá sluchátka. Po cca 3 měsících používání mi odpadla nozicka, která mi měla pomoci drátku držet sluchátko v uchu. Český servis mi reklamaci... více

Spotřebitelská poradna

Články na Heroine.cz

„Vybírám si tě znovu.“ Má smysl manželství na dobu určitou?

„Vybírám si tě znovu.“ Má smysl manželství na dobu určitou?

Vysoká rozvodovost svědčí o tom, že „přežít“ celoživotní manželství - při dnešním vysokém...více

Porodem vchod! #7 O domácích porodech

Porodem vchod! #7 O domácích porodech

Porodní asistentka Alžběta Samková a záchranář Vít Samek se střídají v psaní o situacích,...více

Právo na život? Antipotratová revoluce jím ve skutečnosti pohrdá

Právo na život? Antipotratová revoluce jím ve skutečnosti pohrdá

Alabama, Georgia a další americké státy přijaly nebo se chystají přijmout tvrdé antipotratové...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Mojmír Hampl

viceguvernér ČNB

Viktor Kožený

podnikatel a kriminálník

Mojmír Hampl
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 24 duelů
Viktor Kožený
ÚSPĚŠNOST
24,00 %

z 25 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.