Kdy nakoupím? Otestujte si, jak se vyznáte v zákazu prodeje o svátcích

Gabriel Pleska | rubrika: Kvíz | 22. 4. 2019 | 9 komentářů
Už dvakrát se opozice pokusila sestřelit zákon, který zakazuje větším obchodům prodávat v některé svátky. Debatuje se o něm co půl roku. Ale pořád platí. A pořád jsme zmatení, kdy si vlastně můžeme, a kdy nemůžeme nakoupit. Nebo ne? Vyzkoušejte si to v našem kvízu.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

22. 4. 2019 21:55, Ppagani

To není zákaz,to je ochrana zaměstnanců.Kdyby se lidi v minulosti nebránili, tak dodnes pracujeme 18 hodin denně,7 dní v týdnu,téměř zadarmo,bez dovolené či nemocenské.

+4
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

22. 4. 2019 21:55 | Ppagani

To není zákaz,to je ochrana zaměstnanců.Kdyby se lidi v minulosti nebránili, tak dodnes pracujeme 18 hodin denně,7 dní v týdnu,téměř zadarmo,bez dovolené či nemocenské.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 4. 2019 21:38 | Mi.Chal.

Trefil jsem všechno, kromě Vánoc, co jsem dal blbě, že je zavřeno. Já si to nějak pamatuji podle toho, že zavřeno je ty dny, co končí na 8 (8.5., 28.9., 28.10.) a pak dny jako 1.1., Velikonoce, Vánoce (půl den) a 2 po nich.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 4. 2019 16:16 | Vladimír

Zavřeno by mělo být o všech svátcích.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 4. 2019 11:43 | Mirek

Určovat kdo, kdy a jak má mít otevřeno považuji za naprostou volovinu. Abychom se ještě nedočkali zákazu promítání v kinech, hraní divadel nebo zákaz koncertů.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 4. 2019 12:04 | Gabriel Pleska

A zapomněl se podepsat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 4. 2019 12:03

Autor se vůbec nezabýval tím, co zavřít nebo nezavřít. Tohle všechno dávno vyřešil revolučním návrhem na zrušení všech oficiálních svátků. Ať každý dostane čtrnáct dní volna na svátky podle osobního výběru, nahlásí to v práci a konec. Jestli to budou Ježíškovy, Satanovy nebo vlastní narozeniny to je fuk. Stejně nikdo nechce slavit a připomínat, ale všichni chtějí volno. Ostatně když se zaváděl jako svátek Velký pátek, z důvodové zprávy plynulo, že jedním z hlavních důvodů je, že máme míň volna než lidi ve státech okolo.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 4. 2019 12:00 | jezevec

... zapomněl jsem samozřejmě a pracovníky České obchodní inspekce. Ti by měli být zavřeni jako prví, pokud by snad o svítcích pracovali.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 4. 2019 11:56 | jezevec

autor se pouze dotknul skutečné pointy tohoto dobroserismu. a tím je NAPROSTO NEDOSTATEČNÉ sraní dobra! jaký že co otevřít a co zavřít??? zavřít všechno!!! musí snad mít otevřeno malé obchody? no nemusí! zavřít. i malý živnostník snad má právo trávit svátek volnem s rodinou, a nemá-li rodinu tak aspoň se svým psem. musí snad mít otevřeno restaurace? no nemusí! zavřít. i pracovníci restaurací mají právo na své volno. musí snad někdo někam o svátcích courat? no nemusí! veřejnou dopravu o svátcích zakázat. musí snad mít otevřeno ubytovací služby? a na co? pracovníci hotelů a ubytoven snad nemají právo na svátek? zakázat, zavřít! kina, divadla, kulturní služby, koncerty, .... na co? nemají snad umělci a provozovatelé právo na svůj sváteční klid? zakázat! no a samozřejmě rádio a televize. copak pracovníci těchto institucí nemají právo na svátky? musí snad někdo ausgerechnet o svátcích čumět do idiotboxu, namísto aby nyvě dlel s rodinu? no nemusí! televizi a rádio na svátky vypnout. snad by se aspoň pak poněkud rozbřesklo těm 25% elektorátu (i zdejších čtenářů), kteří tuto hovadinu dodnes hájí. je málo zákazů - naopak je nutno je dopilovat!
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 4. 2019 8:14 | Vodovod

Mám z toho ,, guláš ,, .
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Mach

ekonom a politik

Martin Roman

manažer, ČEZ

Petr Mach
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Martin Roman
ÚSPĚŠNOST
33,33 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services