S Bohemia Energy šetříte nejenom peníze, ale i čas

PR článek | rubrika: PR Článek | 15. 4. 2019 | 26 komentářů
Náklady za bydlení jsou nejvýznamnějšími položkami v rodinném rozpočtu. Češi přitom často zapomínají na jednoduché opatření, které jim může ušetřit řádově až tisíce korun ročně. A to je změna dodavatele energií.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

15. 4. 2019 13:55, Michal Červinka

Když to tu čtu, tak se mi přesně vybavuje moje story s Bohemia energy, kdy šlo o změnu dodavatele, ale ne u mě doma, ale u manželky rodičů, kteří bydlí ve starším domě někdy ze 70. let, takže žádná novostavba, ale barák staršího data. Tchán mě poprosil, jestli bych mu pomohl vymyslet, jestli by u nich nějak nešly sundat měsíční platby. Tak jsem mu říkal, že nejlepší by bylo barák v první řadě zateplit, odizolovat a vyměnit okna, jenže to vzhledem k finanční náročnosti okamžitě zazdil, že na to nemá dostatek prostředků a jestli bych neměl zkušenosti s něčím jiným, jak toho docílit, takže jsme došli k variantě právě změny dodavatele energií. Osobně jsem to předtím ještě nikdy nedělal, takže z mé strany nulová zkušenost, ale kolegové v práci vím, že už to z nich někdo podstoupil, takže jsem se do toho také pustil. Tchán chtěl především ušetřit za plyn kterým topí a ohřívají vodu, takže v baráku poměrně vyšší spotřeba. No věnoval jsem se tomu několik večerů, kdy jsem si na netu projel několik diskuzí, co kdo doporučuje atp. Tady k Bohemia energy jsme se dostali, přes jeden internetový porovnávač, kde mi vyšlo dobře několik firem, které jsem si vypsal a pak je ještě osobně kontaktoval se zájmem, co mám v plánu a co potřebuji. Dal jsem si dohromady jejich nabídky a ještě zvlášť mimo ten porovnávač jsem si je porovnal podle jednotlivých položek. Z hlediska ceny mi vyšla nejlépe Bohemia energy, ke které jsem se vrátil i po stránce servisu, když jsem s nimi mluvil, tak jsem byl na operátorku přepojen téměř okamžitě a byla příjemná. Mile mě překvapil i fakt, že se mnou diskutovala i možnostech co u nich jsou a hovor nebyl vyloženě strojený a spíš jsem ho vedl já a ptal jsem se, abych mohl zas předat informace dál tchánovi. Musím říct, že mě mile překvapili a vzhledem k tomu, že tchán je ten typ člověka, co se chce na internetu hodně věcí dozvědět, tak ta kancelář co mi o ní operátorka říkala, je pro něj věc u který bude trávit haldu času, jak ho znám. Výběr zatím tedy beru jako ok a uvidíme, třeba až tchán u nich zjistí víc co a jak, tak si nechá změnit i elektřinu, ale zatím je podstatný ten plyn, že je zařízený.

+4
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 26 komentářů)

22. 9. 2020 16:58 | Vojtěch Mudra

Předně jsem uvažoval o tom, že bych nechal předělat sazbu, ale všechno odpovídalo, takže aspoň změna dodavatele pomohla k tomu, aby nám odpadly některé náklady a Bohemie zařídila i to, že se převod zbytečně neprotahoval na několik dalších měsíců, jak už jsme jednou u předchozího dodavatele zažili.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 8. 2020 12:40 | Tomáš

My původně o změně ani neuvažovali, chtěli jsme jen radu co a jak udělat když se nic neplatilo za poradce, ale nakonec se jim nás taky podařilo překecat, nebo spíš utáhnout na levnější energie, takže nakonec za tu změnu tak jako tak došlo.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 7. 2020 13:46 | Flesk

Pane Trčko, nám podobnou zkušenost, jen jsme u nich využili bezplatnou službu energ.poradce. Stáli jsme o radu nejen ohledně energií a ceny, ale taky nám šlo o to, nechat si poradit i s ohledem na budoucnost, protože já nejsem zrovna ten typ, co se o to měl potřebu stále starat, takže jsem dostal celkem užitečné rady co a jak.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 6. 2020 13:32 | Jiří Trčka

Během nouzovýho stavu mi firma dost pomohla, pustil jsem se do změny dodavatele a aby to mělo rychlejší průběh, tak mi smlouvu dovolili podepsat elektronicky. Moje první takováto zkušenost vůbec. Všechno šlo přes email a tak odpadly veškerý obchůzky, které stejně ani nebylo možný podniknout. Super!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 5. 2020 21:45 | Kyšek

Může být proč by ne, nevím sice jaký ceník mají nyní, ale my s nimi smlouvu a ceník podepsali v lednu a to byli v kalkulačce na netu top. Takže jestli to berou nějakým průměrem, tak by to odpovídalo.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 4. 2020 14:37 | Sven

I bych tomu věřil, je to pár dní, co jsem četl článek, že aspirují na nejlevnějšího dodavatele letošního roku. Jako sice mi to přijde zvláštní to hodnotit, když jsou ceny v podstatě neustále v pohybu a dodavatelé je mají tendenci i v průběhu roku několikrát změnit, ale asi na to mají nějaké svoje ukazatele, nevím.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 3. 2020 23:53 | Hurka V.

Mašote, tak jasně že se se změnou dodavatele dá ušetřit, protože každý na tom má jinou marži, tak je třeba hold tomu dát trochu času a najít si z toho kvanta levnějšího dodavatele, Bohemia energy teď zrovna patří k nejlevnějším
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 2. 2020 18:07 | Petr Kánský

Bral bych zavedení jednotný ceny, kdybych nemusel řešit konkurenční nabídky, je super, že se mi tady o to starají a jsem v obraze, ale osobně bych to celý viděl jinak, jak to bývalo dřív.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 1. 2020 14:10 | kapl

Jasně že moderní formy zákaznické péče převálcují původní pobočky. Já na to nemám čas, aby když si na mě někdo z těchto institucí vzpomene, abych za ním hnedka letěl. U Bohemky beru telefon a buďto to řeším přes webovky nebo appku.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 12. 2019 11:49 | Valta

Mě to stálo celkem dlouhý přemlouvání a odpoutání se od stereotypu u původního dodavatele, ale jejich lepší cena pro mě měla nakonec větší váhu, že jsem se pro ně rozhodl a nechal si převod zařídit.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 11. 2019 17:52 | Mirek Hampl

Podle mě je dneska třeba hledět při výběru dodavatel na více faktorů a to nejen na cenu. Protože tarif se dá kdykoliv změnit, ale firma zůstane ve svém přístupu pořád stejná. Proto se přikláním třeba k tomu, že do toho investuju víc času, ale pak vím na čem jsem a u koho jsem. Jako Bohemia Energy má sice dobré ceny o tom žádná, ale přestup k nim bych asi zvažoval…
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 10. 2019 12:18 | Mašot

Mně přestup k Bohemia energy za rok udělal na účtu plus 3000,-. Schválně jsem si to porovnával s předchozími fakturami a spotřeba je v rámci kWH podobná, takže za jinou cenou je výměna firmy.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 9. 2019 15:31 | Prouza

Myslím si, že v současné době by měl být jakýkoliv dodavatel schopný člověku ušetřit hlavně čas vzhledem k tomu jaké nástroje jsou k dispozici. Na internetu je sice k dispozici řada různých kalkulaček a porovnávačů, ale podle mě by spíš měly sloužit jen k orientaci. A až s vybraným dodavatelem bychom si měli propočítat koncovou cenu a slevu. Velcí dodavatelé jsou určitě dobří v tom, že je jen tak něco nevykolejí, bažanti mají většinou tendenci se přecenit a pak zmizet jak pára nad hrncem, takže v podstatě alternativní firmy jako jsou tady Bohemia energy a různí další mi přijdou jako zlatá střední cesta.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 8. 2019 15:39 | Filip

Co všechno mi firma dokáže zajistit neovlivním, takže aspoň to že mi je firma schopná vrátit to co má a nemusím se o to handrkovat, mi opravdu šetří čas. S Bohemia energy jsem záležitosti ohledně vyúčtování řešil hnedka při změně smlouvy, kdy jsem k nim přecházel, tak jsem chtěl, aby šlo všechno v online podobě a nic nešlo přes poštu, protože u nás občas listonošky nefungují jak by měly. Zatím co online systém mě u nich zatím nikdy nezklamal.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 7. 2019 13:23 | ZIdan

Tak jasně že jsou lidi informovanější, potom jak vypadá energetický trh a jak se ceny neustále mění a upravují, tak je třeba se o to starat. Věřím, že stále existuje halda lidí, kterým je to šumec a nechávají to být. Ale přitom jaké jsou dneska možnosti mě osobně přijde škoda, si nechat utéct zajímavé nabídky a mít třeba ještě stále zastaralý systém, když firmy jako tady Bohemia Energy jsou pokrokové a stále něco modernizují. Ale to jen můj názor.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 7. 2019 16:35 | Ondřej

To jistě s tím mohu jedině souhlasit, také jí máme, chce to akorát sledovat pak k jejímu výročí, kdy se bude měnit ceník. Já plánuju, že si zavolám a zas se s nimi domluvím jestli bude k dispozici nějaký nový tarif, abych se zas dostal k výhodnější ceně jako tomu bylo teď.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 7. 2019 14:31 | Válek Pavel

My jsme s nimi o něco víc spokojenější než s naším předchozím dodavatelem. Sice jsme energie převedli postupně jak to dovolily smlouvy, ale vyplatilo se počkat, protože obě nové smlouvy máme teďka na dobu neurčitou a to má své jisté výhody hlavně směrem do budoucna.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 6. 2019 17:23 | Svek

U nás ušetřili především peníze…
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 6. 2019 13:20 | Šimán

Já už s nimi máme zkušenosti několik let a dobré, vyloženě co sezónu nehledám, kam bych mohl přejít, ale spíš u toho dodavatele hledám možnosti, jak u něj se dostat k lepší nabídce. Už mám totiž několikrát vyzkoušeno, že se stačí ozvat a ta samá firma má možnost mi dát lepší tarif i podmínky. Takže pak je na každém jak uváží, co je pro něj lepší a jednodušší. Změna firmy trvá několik měsíců, ale tarif jde obratem.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 6. 2019 12:14 | Zdeněk

Změnu za mě vyřídili bez řečí a s cenou jsem se díky tomu dostal na finanční podmínky, který jsme neměli ani před tím, třeba měsíční paušál mám teď za 0,-.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Karpíšek

restauratér a podnikatel, Ambiente

Tomáš Březina

podnikatel, Best

Tomáš Karpíšek
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Tomáš Březina
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services