Trh s elektřinou loni trhal rekordy. A lidé chybovali pořád stejně

Jana Poncarová | rubrika: Co se děje | 7. 2. 2019 | 6 komentářů
Loni jsme měnili dodavatele o sto šest. Nového obchodníka elektřiny si vybralo přes 565 tisíc domácností a malých firem. Zčásti proto, že proud zdražoval. I když se v energetice učíme chodit, pořád podle odborníků děláme ty samé chyby – jsme lhostejní a čekáme, že nejlepší nabídka přijde sama od sebe.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

7. 2. 2019 6:38, Ramesse II.

No po pravdě, zjišťoval jsem si to pro sebe a důvod ke změně jsem nenašel a pochybuji že někdy v budoucnu najdu.

Zásadní část ceny, tedy distribuci, určuje stát a neustále ji bezdůvodně zvyšuje, s tím nic nenadělám. Výpalné pro solární mafii určuje opět stát a s tím rovněž nic neudělám. DPH určuje stát a s tím, jak jinak, také nic neudělám.

Rozhodnout můžu pouze o zlomku ceny a to ještě jen v řádu jednotek procent - a kvůli max. desetikorunám měsíčně podstupovat administrativní peklo, platit místo jedné faktury dvě s rizikem, že jedna někde zapadne a exekutor mě stáhne z kůže, to je absurdní.

+13
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

11. 2. 2019 13:27 | Lanz

Také jsem celý život u jedné firmy, neměnil jsem ani když mi volali ani když mi stáli u dveří. Dokonce jsem se párkrát koukal i na internet, a viděl jsem tam rozdíly v kalkulačce, že bych třeba u bohemie energi ušetřil pár peněz, ale osobně jsem přesvědčený, že je pro mě lepší nic neměnit, a mít firmu v dosahu jako tomu bylo před lety, když tady ještě nebyli ostatní. Hůl nad nimi nelámu, ale stojím si za svým přesvědčením.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 2. 2019 21:21 | o

Proč by to měly být 2 faktury? Myslel jsem, že i distribuce se přeúčtuje přes nového dodavatele. Nevím jistě, proto se ptám, sám jsem dodavatele taky neměnil, ale 2 faktury by mě velmi překvapily.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 2. 2019 12:25 | Ramesse II.

Tak já mám celý život ČEZ a změna by u mě dle dnešní kalkulačky byla 50 Kč měsíčně (místo 480 bych platil 430), za rok tedy 600 Kč. Naproti tomu bych nehlídal 1 fakturu, ale 2 a z toho jednu od firmy, která je ze své podstaty podvodná, byť malinko levnější - víme jak fungují výpovědi od alternativních operátorů. Vnutí žárovku za 20 Kč a zpět chtějí pokutu 5000 Kč, vypovědět lze jen 2 dny v horizontu dvou let, zpravidla o víkendu, kdy to technicky nelze a to se reálně uhlídat ani nedá atd. atd. Prostě mi všechny ty komplikace za to nestojí, platil bych stejně, ale složitěji a s rizikem, že přijdu o desítky nebo i stovky tisíc kvůli exekutorům.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 2. 2019 9:14 | ...

Ano, s tím, že to jen taková hra na trh v přeregulovaném prostředí, kde stejně většinu nákladů nemáte šanci ovlivnit. nelze než souhlasit. Ale desetikoruny měsíčně to zase nejsou, je to víc, zejména oproti implicitní nabídce ČEZ, PRE nebo RWE.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 2. 2019 7:46 | Pedro

Myslet si, že faktura někde zapadne a exekutor vás stáhne z kůže mi příjde absurdní.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 2. 2019 6:38 | Ramesse II.

No po pravdě, zjišťoval jsem si to pro sebe a důvod ke změně jsem nenašel a pochybuji že někdy v budoucnu najdu.
Zásadní část ceny, tedy distribuci, určuje stát a neustále ji bezdůvodně zvyšuje, s tím nic nenadělám. Výpalné pro solární mafii určuje opět stát a s tím rovněž nic neudělám. DPH určuje stát a s tím, jak jinak, také nic neudělám.
Rozhodnout můžu pouze o zlomku ceny a to ještě jen v řádu jednotek procent - a kvůli max. desetikorunám měsíčně podstupovat administrativní peklo, platit místo jedné faktury dvě s rizikem, že jedna někde zapadne a exekutor mě stáhne z kůže, to je absurdní.
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Kohout

ekonom

Roman Šmucler

podnikatel

Pavel Kohout
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů
×
Roman Šmucler
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services