Předčasný důchod 2018. O kolik sníží penzi?

Předčasný odchod do důchodu znamená trvalé krácení penze. Přesnou částku spočítá naše kalkulačka. Peníze.cz přináší přehled pravidel pro všechny zájemce o předčasný důchod.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 5. 2018 16:13, Blanka

Lidé jsou už po padesátce KO a ještě musí pracovat dalších 10 -13 let. K tomu už není co dodat

+116
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 18 komentářů)

16. 10. 2019 18:10

Pokud je vám více než 55 let, máte právo být na pracáku 11 měsíců. Když odejdete ze zaměstnání z vlastního popudu máte právo na 45% průměrné čisté mzdy po celou dobu a chtějí dodržovat nějaké kontrolní návštěvy, že se zjímáte o novou práci, protože za vás platí soc a zdravotní pojištění. Tato doba se započítává do předepsané, odpracované doby z 80%, takže cca bez týdne 9 měsíců. V Praze ty kontrolní návštěvy moc neřeší, ale v malých městech POZOR. Tak nějak mi to bylo vysvětleno, Fratišek
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 5. 2019 22:01 | Marta

Muzu jit posledni rok na pracak před důchodem?
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 5. 2019 16:18

Jsem zaměstnána v nemocnici celý den pacienty taháme, ta představa že v 60 letech je budeme tahat, to je dost nebezpečné pro nás i pro pacienty, prostě vláda by snáz sedřela kůži, a hlavně nikdo tu práci nechce dělat, jsem v nemocnici od prvního studií a půlku národa zemřelo, a spousty lidí jse ani důchodu nedožily je to dost sprostí, vláda by jse měla nad sebou zamyslet, nedej aby i oni jse jednoho krásného dne dostáli do nemocnice, já zapomněla oni jsi to můžou dovolit. Jinak bez komentáře.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 4. 2019 17:10

zAJÍMALO BY MNE KDE JSOU PRACY Z PRIVATIZACE,KTERÉ MĚLY SLOUŽIT NA DŮCHODY.KLAUS STARŠÍ SI PŮJČIL PÁR MILIARD DO ROZPOČTU JAKO MINISTR FINANCÍ TEHDY ,ŽE TO TAM VRÁTÍ ALE NIKDY NIC NEVRÁTIL JAK JE MI ZNÁMO.a KDE JE TEN ZBYTEK MILIARD Z TOHO PRIVATIZAČNÍHO FONDU.sE PTÁM.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 2. 2019 9:11 | EVA

Je to tak ženy muži jsou Ko . Proč jít do důchodu zdraví stát by nic neměl.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 2. 2019 9:11 | EVA

Je to tak ženy muži jsou Ko . Proč jít do důchodu zdraví stát by nic neměl.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 1. 2019 22:09 | Jarek

Zapomínáte na to, že většina lidí jde do předčasného důchodu proto, že musí a né proto že si chce "užívat" Pokud je člověku 60 a skončí na úřadu práce, tak ho už pravděpodobně nikdo nezaměstná. Přitom evidence na úřadě přáce se započítává do důchodu jen omezeně. Budoucí důchodce si tedy může vybrat, buď bude 3 roky živořit na úřadu práce a pak dostane důchod stejně krácený jako by šel do předčasného a nebo půjde do přepdčasného důchodu rovnou.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 1. 2019 10:50 | František

Článek je to zajímavý, pěkně napsaný, dokonce s příkladem. Jenže zapomíná na jednu věc (jako všichni autoři podobných článků o předčasných důchodech a předdůchodech), a to, že kdyby pan Bačkora si počkal na řádný důchod, tak sociálka nebude počítat 40 x 1,5%, ale 43 x 1,5%, tj. pan Bačkora by měl důchod 64,5% z vyměřovacho základu. Odchodem do předčasného důchodu se totiž důchod nekrátí jen o procenta uvedená v článku, ale je také nižší z důvodu nižšího počtu odpracovaných let (1,5% za každý neodpracovaný rok). V případě předdůchodu je pak důchod nižší jen v důsledku nižšího počtu odpracovaných let.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 12. 2018 15:23 | vladkapernicka@seznam.cz

Dobrý den,v lednu 2019 mam 61 let odpracovano 46 let,odchod do duchodu 63r 10 m kdybych šel dřiv kolik budu kráce. Děkuji
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 11. 2018 22:57

Naprostý souhlas
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 11. 2018 22:56 | Lída

Jsem ve veku, kdy má matka už byla v důchodu a mela sílu si užít svá vnoučata a život. Já budu v 65 kdy mám nárok na důchod ženská, orvaná a nepoužitelná. Je mi smutno, protože při dnešní rychlosti života je to už fakt moc dlouhá doba.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 11. 2018 22:53 | Lída

Jsem ve veku, kdy má matka už byla v důchodu a mela sílu si užít svá vnoučata a život. Já budu v 65 kdy mám nárok na důchod,ženská, orvaná a nepoužitelná.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 9. 2018 12:10 | Jan

Nemám tu správnou barvu na těle to bych byl v důchodu od malá skoda
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 8. 2018 4:26 | Jana

Uz ted vychazim tak tak z 15000kc mam strach co bude az pujdu do duchodu? V zahranici duchodci jezdi na vylety a u nas ?Za nelehkou praci ve fabrice ,dvanacti hod.smeny,neprezrzity provoz,nocni vikendy,neni to k placi?Ano,vsude se pridava,prum.mzda roste ale jen tem nahore,ti si odhlasuji snizeni ceny kavy, ceny svych obedu,jinak ostatni ziji uplne jinak
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 6. 2018 19:27 | pagani

Neztěžujte si, nedávno jsem četl, jak chudák ženská, italská důchodkyně v rámci státních zásahů přijde ze svého důchodu o 36 eur! Zůstane jí pak v přepočtu všehovšudy 57600,-
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 5. 2018 16:13 | Blanka

Lidé jsou už po padesátce KO a ještě musí pracovat dalších 10 -13 let. K tomu už není co dodat
+116
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 2. 2018 9:56 | Petr

V závěru článku je uvedeno, že "Kdyby si pan Bačkora počkal na řádný důchod, dosáhne na částku 11 100 korun."
Nevím, jestli tím "kdyby si pan Bačkora počkal na řádný důchod" bylo myšleno, že by ty necelé tři roky už nepracoval nebo pracoval? Pokud by pracoval a přestal pracovat až po dovršení důchodového věku, tak by řádný důchod činil minimálně 11 380 korun (62 x 14 000 + 2 700). Pouze v případě, kdyby ty necelé tři roky už nepracoval a teprve pak požádal o důchod činil by důchod 11 100 korun (60 x 14 000 + 2700).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 2. 2018 15:30 | Blanka

Je to sice hezké, jak umíte krásně vysvětlit,o kolik korun přijde ten, kdo jde do předčasného důchodu a nikdy se mu nenavrátí peníze. Já sice odešla do předčasného důchodu v 13.11.2013, ale ze zdravotních důvodů ( předtím jsem 1 rok byla na nemocenské- učitelka - hlasivky ), které nikoho nezajímají a navíc ze strachu nepotvrdí. Je to nespravedlivé a dodnes, když si na to vzpomenu, tak je mi to líto.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Roman Šmucler

podnikatel

Petr Kellner

podnikatel, PPF

Roman Šmucler
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Kellner
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services