Mateřská a rodičovský příspěvek. Jak na žádost

Čekáte přírůstek do rodiny? Poradíme, jak zažádat o dávky – peněžitou pomoc v mateřství a rodičovský příspěvek.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

20. 6. 2018 2:57, Nikol Húdková

Dobrý den chtěla bych se zeptat co poradit!!! s bývalým přítelem který dělal ve skotsku se nám narodil syn já byla v cesku jak jsem vyřizovala rodičovské dávky a řekla že tatínek je pracovně v UK (Skotsko) dala mi nějaké papíry ať tatínek to nechá potvrdit ve Skotsku jenže tatínek od nás odešel a tudíž už mi vyplnene a dané papíry nedodal a jelikož už tam nepracuje a papíry o příjmu atd... Mi nechce do teď dodat (už 3roky) a ani nedodá.
Jak mám tedy dořešit rodičovský prispevek ?
Vyplatí mi ho celi ? A je na to nějaká lhůta
Prosím poraďte jsem v koncích předem moc děkuji Hudkova

+6
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 10 komentářů)

7. 11. 2020 16:49 | Kristýna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mám nárok na mateřskou.. Od 31.10.2018 jsem pracovala pod agenturou poté jsem přešla v té samé firmě pod kmen 1.11.2019 a dostala smlouvu na dobu určitou. Od 19.5.2020 jsem na nemocenské kvůli těhotenství a teď mi skončila smlouva na dobu určitou 31.10.2020 a nastupovat na mateřskou bych měla od 12.11.2020 Tímto bych se chtěla zeptat jestli mám vůbec nárok na mateřskou, když jsem tak dlouho na nemocenské?? Děkuji předem za jakékoliv rady, vůbec se v tom nevyznám ??
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 6. 2018 2:57 | Nikol Húdková

Dobrý den chtěla bych se zeptat co poradit!!! s bývalým přítelem který dělal ve skotsku se nám narodil syn já byla v cesku jak jsem vyřizovala rodičovské dávky a řekla že tatínek je pracovně v UK (Skotsko) dala mi nějaké papíry ať tatínek to nechá potvrdit ve Skotsku jenže tatínek od nás odešel a tudíž už mi vyplnene a dané papíry nedodal a jelikož už tam nepracuje a papíry o příjmu atd... Mi nechce do teď dodat (už 3roky) a ani nedodá. Jak mám tedy dořešit rodičovský prispevek ? Vyplatí mi ho celi ? A je na to nějaká lhůta Prosím poraďte jsem v koncích předem moc děkuji Hudkova
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 3. 2018 1:16 | Frantisek Benes

Dekuji :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 3. 2018 1:12 | Frantisek Benes

Dobry den. V zakone jsem nenasel, ze by se z otcovych 22 tydnu odecitala doba pred porodem. Jen ze sestinedeli prislusi vylucne matce. Pak mi jeste dava smysl 8 tydnu pred porodem a sestinedeli, coz dava dohromady povinnych 14 tydnu. Proc by pak otci neco z toho ubirali. Rozumim ale tomu, ze v dobe po sestinedeli, kdyby matka neukoncila pobirani PPM, se to z otcovych 22 tydnu ubere. Protoze tech 6 tydnu pred porodem je vlastne povinnych tak by pak mohlo otci rovnou prisluset jen 16 tydnu...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 3. 2018 11:38 | Lenka Zadrazilova

Dobry den, jsem zazadala pres zamestnavatele o penezitou pomoc v materstvi 6 tydnu pred porodem.Musim jeste nejak zaridit osobne., to na ossz? Dekuji za radu
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 3. 2018 14:36 | Martina

Dobrý den, 5.2. 2018 jsem žádala o rodičovský příspěvek od 4.1.2018. Dnes mi přišlo rozhodnutí, že budu dávku dostávat. Včera jsem ale zjistila, že jsem znovu těhotná, a tedy nestihnu příspěvek vybrat. Je možné s tím ještě něco dělat? Např. zpětně zvýšit příspěvek, když je to takto brzy? Vybrali jsme si čerpání 13 000, ale mohli bychom čerpat až cca 18 000. A asi neexistuje nějaké extra rychlé čerpání pro tyto případy, že? :)
Děkuji Martina
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 2. 2018 22:08 | Eva

Dobrý večer, chci se zeptat když sem na rodičovské a budu v dubnu rodit tak asi už nemůžu si zažádat o vyplacení zbytek dávky když ji nevyberu a jdu opět na rodičovskou
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 1. 2018 11:08 | Gabriel Pleska

Vy, jestli můžete, si tam dojděte osobně. Ve Znojmě je to Kontaktní pracoviště Úřadu práce na náměstí Svobody 2889/8, 670 30 Znojmo. Další na okrese jsou KP ÚP, nám. Míru 22, 671 67 Hrušovany nad Jevišovkou, a KP ÚP Náměstí 19, 671 03 Vranov nad Dyjí.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 1. 2018 7:00 | lenka

Dobří den Já mám papiri žádost rodičovský příspěvek ale nevím kam to mam poslat Já mám trvale didliste okr znojmo můžete mi na k poradit Děkuji lenka novotna
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 1. 2018 15:48 | Monika

Dobrý den , dcera byla v nemocnici ( 2 roky ) s otcem. Máme ještě jedno miminko ( 3 měsíce) a musím kojit mě tam nechtěli nechat, tak zůstal tedy manžel ! A má nárok na paragraf ? Nám bylo řečeno , ze nemá nárok . Nechápu proč ? Já tam být nemohla, když kojim a dítě je zdrávo .
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Dana Bérová

exministryně a podnikatelka

Ondřej Raška

podnikatel, Miton

Dana Bérová
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Ondřej Raška
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services