Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Placené volno. Kdy máte nárok a kolik dostanete

Svatba, pohřeb nebo návštěva lékaře. Pár situací, kdy vás musí uvolnit z práce, a navíc vyplatit náhradu mzdy. Kdy a za jakých podmínek máte na placené volno nárok a jaká pravidla platí pro volno neplacené? Poradíme.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

25. 1. 2018 13:50, Jitka

Dobrý den, mám pevnou pracovní dobu, ale nerovnoměrně rozvrženou. V pátek je to 4,5 hod. Pokud půjdu tento den k lékaři a neodpracuji minimálně 3 hodiny, budu mít nárok na stravenku? Od lékaře budu mít potvrzení a zaměstnavatel mi poskytne volno s náhradou mzdy.

Reagovat

+4
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (12 komentářů)

1. 8. 2017 10:34 | maryl

Chybí mi v článku kolik hodin, že má zaměstnavatel platit, když je zaměstnanec u lékaře. Celou dobu? Nebo jen 2 hodiny, 4 hodiny ?. Zaměstnanci se domnívají , že celý den.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

1. 8. 2017 10:35 | maryl

Chybí mi v článku kolik hodin, že má zaměstnavatel platit, když je zaměstnanec u lékaře. Celou dobu? Nebo jen 2 hodiny, 4 hodiny ?. Zaměstnanci se domnívají , že celý den.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

1. 8. 2017 23:14 | Barta

Máte to tam napsané. NEZBYTNĚ NUTNOU DOBU. To znamená že vyšetření za 30 minut s nálezem, kávou, telefonáty zvládne doktor za 120 minut se začátkem ráno v 8.30 a k tomu ucpané silnici 90 minut. Tudiž návrat do práce ve 12 hodin.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

18. 12. 2017 12:44 | Martin Dobeš

Dobrý den. A co když mám predvolaní k insolvenčnímu správci? Za pár dnu mám totiž první sedení a aai to nevypadá jen na hodku.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

4. 1. 2018 6:22 | Jakub Matula

Dobrý den.pracuji 300km od domova a potřebuji si zajit k zubaři ale v teto lokallite nikdo nema smlouvu s moji pojištovnou a levněji mě vy jde jet domu k zubaři.Mám nárok na hrazené volno??
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

25. 1. 2018 13:50 | Jitka

Dobrý den, mám pevnou pracovní dobu, ale nerovnoměrně rozvrženou. V pátek je to 4,5 hod. Pokud půjdu tento den k lékaři a neodpracuji minimálně 3 hodiny, budu mít nárok na stravenku? Od lékaře budu mít potvrzení a zaměstnavatel mi poskytne volno s náhradou mzdy.
Reagovat | Citovat

+4
Líbí
Nelíbí

9. 2. 2018 9:32 | Martin

Dobrý den, pokud je to možné, je zaměstnanec povinen jít k lékaři mimo svoji pracovní dobu. To znamemá pokud má lékař otevřeno do 18. hodin a vy k němu půjdete v 8:00 kdy máte být v práci, tak Vám zaměstnavatel nemusí přiznat náhradu mzdy. Volno vám dát ale musí. Martin.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jitka 25. 01. 2018 13:50)

13. 3. 2018 10:32 | Dagmar

Dobrý den,v květnu, se vdává dcera.Svatbu má v Indii,bere si cizince.Svadba je v pondělí.Mám nárok jako matka na 1 den placeného volna.Jaké mám doložit doklady,potvrzení pro mého zaměstnavatele?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

11. 4. 2018 17:24 | Vlasta

Dobrý den.Kolik hodin musí zaměstnavatel proplatit zaměstnanci při návštěvě lékaře v místě bydliště. Všechny firmy kolem nás proplácí 4 hodiny a nám jen 2. Mimo město proplácí 4 hod.Má na to zaměstnavatel právo? Děkuji!
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

29. 5. 2018 18:53 | Jana

Můžu si vzít propustku,když jdu na pohřeb tetě? Sestře mé matky.dekuji
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

9. 6. 2018 6:12 | Irina Seman

Dobry den! musím udělat diteti pas ,ale je to na objednávku,nemela bychom narok na placene volno? Dekuji!
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

24. 7. 2018 15:59 | Renata

Mám nárok na volno při hledání nové práce pokud pracuji v noci?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  8 865 009 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2018

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Další čtení na flowee.cz

Pokud nesnášíte mlaskání, můžete být kreativní génius

Pokud nesnášíte mlaskání, můžete být kreativní génius

Lidé trpící misofonií (nenávistí ke specifickým zvukům) zažívají mnohokrát za den malé...více

Facebook vydává magazín a odmítá mu říkat magazín

Facebook vydává magazín a odmítá mu říkat magazín

Po zahlédnutí kombinace titulní fotografie zarostlého muže a nápisu Grow by si jeden mohl...více

V Číně dospívá generace, která nikdy neslyšela o Googlu ani Instagramu

V Číně dospívá generace, která nikdy neslyšela o Googlu ani Instagramu

Osmnáctiletý Wei Dilong, který žije v jihočínském městě Liuzhou, se na první pohled může...více

Zdroj: Logo Flowee

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Marek Dalík

lobbista a podnikatel

Miroslav Pelta

podnikatel, Baumit Jablonec

Marek Dalík
ÚSPĚŠNOST
9,89 %

z 91 duelů
Miroslav Pelta
ÚSPĚŠNOST
52,31 %

z 65 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK