Ertrag jde zu grunt, z popela vzlétá Phoenix

Aleš Tůma | rubrika: Co se děje | 15. 2. 2017 | 78 komentářů
Řadu let varujeme před praktikami společnosti Ertrag und Sicherheit. Sice to trochu trvalo, ale naše varování potvrdila i ČNB udělením třímilionové pokuty. Zazvonil zvonec… a pohádka pokračuje.

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

20. 3. 2017 9:07, Honza

Ano, ti největší parchanti, co prodávali ICM lidem za každou cenu, i když na to klienti sotva měli. Ti, kteří blbli s nějakým Bank Frick, že by tam přetáhli klientům vklady v ICM trvající ani ne dva roky, aby to údajně rychleji šlo nahoru, při tom poplatkově to bylo to samé... Ti, pro které byl klient jen zdrojem EH a bestandů bez ohledu na to, zda k investování má znalosti a zkušenosti, zda má před sebou na to dostatečný inv. horizont... Ti, kteří se na seminářích chlubili, s jakou lehkostí a povrchností upíšou klienta na první schůzce, aniž by zabíhali do nepodstatných detailů jako poplatky či rizika...

Takže klientovi, který je na polovině (aby nedošlo k mýlce, ICM nevzývám ani nezatracuji úplně, klient by podle mě měl počkat, až se to vyšplhá na původní vklad a pak to prodat a víckrát už do takové věci nejít, rozhodně ne prodávat se ztrátou pod tlakem předčasně) svého vkladu, zrealizovat ztrátu a zkasírovat nové provize za vklad do čehosi, co bylo tajemné jako hrad v Karpatech. A na schůzky prodejní od fy Bank Frick jsme měli vodit klienty, abychom se "informace" o tom dozvěděli ve stejnou dobu jako klient. Tedy abychom jako blbci o tom sami věděli prd a neměli před klientem ten "náskok", kdy sami bychom to znali z produktových školení, měli ponětí o tom, jak ty portfolia fungují atd.

A tihle šmejdi jsou ti, kdo dnes vzlétají z popela... Určitě se s nimi svezlo i pár níže postavených, kteří po Evo zázraku se těší na FT (byť za rok s MIFID II se můžou klouzat) a kteří takoví podrazáci nejsou, ale to jsou výjimky a troufnu si říct trochu naivové, kteří jdou tam, kam jejich nadřízení...

Co za firmu mají Haraslinová s Drumličem, to nevím, jak se jmenuje. To je kapitola jiná, i když asi podobná. Tím, že v tom už nedělám, mám informací méně už a ne z první ruky.

Zobrazit celé vlákno

+82
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

2. 10. 2019 10:17, Karel

Já jsem teď u nich řešil HYPOTÉKU a musím říct, že mi poradce dokázal vyjednat jednu z nejnižších sazeb na trhu a z porovnání bank vycházela nejlíp na trhu. Phoenix tedy v současnosti dělá mimo investiční poradenství také zprostředkování úvěrů a revizi pojistných smluv, samozřejmě přes partnerské zprostředkovatele těchto produktů. Hypotéku jsem měl vyřízenou během 3 týdnu, všechno proběhlo hladce…

-9
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 78 komentářů)

24. 10. 2019 13:54 | Gabriel Pleska

Napovídal jste toho hodně, gratulujeme.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 10. 2019 13:41 | Honza

Jedná se o článek publikovaný na webu, který spadá pod společnost Partner.s Media s.r.o., a tedy do skupiny Partner.s, která se zabývá finančním poradenstvím. Definoval bych to asi takto: Pro mnoho webových stránek může prodej placených článků znamenat i velkou část zisku, ne-li zisk celý. PR články jsou na internetu velmi vyhledávané, je o ně zájem a dobře se prodávají. Co by ale měly obsahovat a jak se liší od tiskové zprávy? PR články jsou jedním z nástrojů marketingu právě pro budování vztahů s veřejností. Pomocí těchto článků lze produkt či cokoliv jiného dostat do podvědomí veřejnosti a tak jej propagovat. Články jsou navíc přínosné i jako zdroj cenných textových odkazů. Důvod, proč PR články vůbec existují, je jednoduchý. Jsou výhodné a účinné při propagaci a v mnoha ohledech jsou lepší než například reklamní banner či textové odkazy. Ve článku lze produkt představit, zmínit o něm zajímavé informace, vyzdvihnout jej a čtenáři si ho mohou i lépe všimnout. Ve článku je dobré používat otázky. Hlavně na začátku. Ve čtenáři tak vzbudí napětí a zájem. Čím chytlavější otázka, tím větší šance, že čtenáře zaujme. Na světě samozřejmě neexistuje jiný produkt, jenž by daný problém vyřešil lépe. Článek tedy musí obsahovat rozuzlení v úvodu uvedeného problému, jasnou odpověď na otázku a úplně senzační řešení. Čtenář musí být přesvědčen o kvalitě produktu a musí mu být jasné, co se pro něj koupí změní a co vlastně získá. Pro správný linkbuilding (budování odkazů) je dobré věnovat pozornost správnému zvolení slov či slovních spojení. To někdy může být vcelku složité a často se setkáváme s nesmyslnými texty. Jako příklad si můžeme uvést článek o žehličce: „Žehlička od společnosti X je vůbec ta nejlepší žehlička mezi všemi žehličkami na světě. Koupí této žehličky budete mít doma konečně kvalitní žehličku a tu svojí starou žehličku můžete vyhodit. Už jste někdy viděli lepší žehlička než je tato?“ Takže asi takto… :)
+28
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 10. 2019 10:17 | Karel

Já jsem teď u nich řešil HYPOTÉKU a musím říct, že mi poradce dokázal vyjednat jednu z nejnižších sazeb na trhu a z porovnání bank vycházela nejlíp na trhu. Phoenix tedy v současnosti dělá mimo investiční poradenství také zprostředkování úvěrů a revizi pojistných smluv, samozřejmě přes partnerské zprostředkovatele těchto produktů. Hypotéku jsem měl vyřízenou během 3 týdnu, všechno proběhlo hladce…
-9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 3. 2019 13:16 | Tomáš

Phoenix Asset Risk Management AG – o.z. Víte někdo, co jsou zač? Mají s tím něco společného?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 12. 2017 20:25 | Phoenix Investor - Kalz an der Ybbs- Kleine Erla

Staci zajet se podivat do Rakouska na sidla byvalych kluku z E&S. Nyni jsou to majitele krachujici Phoenix Investor. Tak kdyby nejaky klient Shedlin nebo ICM chtel videt, jak ziji jeho poradci.. kteri ho jiste prevedli pod frick bank - arm
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 12. 2017 15:46 | poradce v nouzi

Aby toho nebylo málo, hoši založili Capital Experts s.r.o. kde je vlastníkem této české firmy nějaká rakouská firma Green Habitat Gesellschaft m.b.H. A že neuhádnete, kdo je vlastník této Green firmy? ANO - jsou to opět borci, co ES (Ertrag) Investment jak v ČR tak i v AT raději poslali do insolvence a nechali za sebou milionové ztráty klientů. Neuvěřitelné se stává skutečností! Takže už nejen VION a Partner Bank, ale další firmička jako fintička na zmatené klienty. Teď se odehrává přesun zbylých pseoudoporadců pod tuto firmičku a povalí se dál :DDDDDDDD
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 2. 2019 22:29 | Honza

Kde jsou ty časy, kdy Ertrag zprostředkovával přes Junga FTI. Bylo to sice pro našince drahé (pro skopčáky při jejich příjmech to jsou drobné, pro našince ranec), ale své výhody to mělo.
Žel místo toho, aby se firma starala pořádně o klienty, aby se zamakalo na online službách (ne jako sto let za opicemi vypisovat x formulářů na každou hňupovinu, o zcela kontraproduktivních, duplicictních interních výkazech nemluvě), stejně tak aby se poplatně době poplatky snižovaly, šlo se cestami "exkluzivních" hovadin, které byly do jedné debaklem.
O tom, že na telefonické otravování a nabízení služeb, setkávání se se známými za účelem upsat je do smlouvy atd. nejsou lidi už moc zvědaví, nemluvě, to je způsob "práce" všech obdobných firem.
Každopádně kdyby ti z B košů, osmičky a spol. nebyli sami tak nabubřelí a omezení, bylo to ještě z kraje roku 2016 zachranitelné a nabubřelé vedení mohli přimět, aby se firma stala více proklientskou a aby blátošlapové mohli prodávat ty Evolutiony kupříkladu bez 5% poplatku. Účtovat tolik poplatků u fondů, co měly prd kapitál, byla hovadina.
Ale oni už podrazáci měli ten svůj Phoenix uchystaný a udělali tu největší prasárnu, že v nejblbějším kurzu začali klientům nalhávat všelicos, jen aby to vybrali. Takže jim udělali ztrátu jak co do prodeje v nízkém kurzu, tak o poplatky a ušlý zisk. V tom se ostatně ty "exkluzivní" fondy ukázaly jako šíleně zranitelná věc.
Těmhle prevítům, jestli někdo je sto ještě věřit, tak prosím umístit jej do psychiatrické léčebny.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 2. 2019 0:13 | Mike

Těžko říct, jestli jde o letadlo. Nějaké peníze u nich mám a zatím vše funguje jak má, odkup proběhl vždy bez problému. Měl jsem možnost potkat se s lidmi z JO a vidět v rychlosti jak funguji, zdají se být v pohodě a nikdo z vedení určitě není Bláha. Budu jim držet palce a sobě vlastně taky... můj názor je, ze vědí co dělají, ale nerad bych se mýlil.
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 1. 2019 14:38 | JO investment podvod letadlo

tak za mnou byli byvali ertragovci z Brna.. nejake bloomberg pohadky. Dalsi particka s pravdepodobnym letadlem. Bacha na to. Pry za tim stoji nejaky Blaha, co pripravil hokejisty o dost penez.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 11. 2018 10:57 | rickie

..z celého článku je pre pozorného čitateľa najdôležitejšia veta na konci:
"Upozornění: Autor je analytikem finančněporadenské společnosti Partners"
..aj to je spôsob podnikania, veľa šťastia :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 5. 2018 17:38 | Pavel

Panove byl bych na vašem místě hodně opatrný s prohlášením, ze Dascoin je podvodné schema, radeji si o tom něco zjistěte, než tady budete něco takového psat. To že se do tohoto projektu zapojují lidé z pochybných investic nic nenaznačuje, že je to podvod. Jen hlupaci, kteri sito neumeji overit.
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 4. 2018 11:04 | Milan

pozor všem klientům PX Investor, co investují do OPF. někteří poradci hojně obíhají klienty a nabízejí jim podvodné investice DASCOIN.....zřejmě chlapci dolítali a tak se snaží vytřískat co jde, na úkor nevinných lidí.....
+30
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 2. 2018 17:20 | ...

:) :) :D
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 2. 2018 20:12 | Honza

Tak tak, největší prča jsou ty citáty, zejména u pana Krejčího:
„Být věrný, to znamená stát u svého přítele nejenom tehdy, když je na vrcholku své slávy, když nic nepotřebuje, a když spíše rozdává, ale i tehdy, když se řítí do hlubin neštěstí, pomluv a opovržení!“
To zní dobře jako slogan "borců", kteří Ertrag v době nejtěžší podtrhli a udělali si svou trucfirmu. Ti podrazáčtí šmejdi si fakt do huby nevidí.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 1. 2018 20:36 | ...

Zajímavé fotky Poradců Phoenixu :) - kliknitě na Kontakt a na města CZ i SK :)
http://www.phoenix-investor.com/cs/domu/
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 12. 2017 11:19 | ...

Phoenix Investor krachuje???...
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 11. 2017 19:49 | VION a PARTNER BANK pokračující podvod

A je to tady!!! VION a jeho privátní bankéři valej dál! Hoši plní své FB stránky příspěvky o nové licenci v ČR. Už mohou zase začít okrádat klienty legálně. ČNB je asi úplně jedno, že po ES přichází znovu jiná firma a z ní sosají prachy ti samý parchanti! Takže tu máme VION nebo Partner Bank (asi nikdo neví, proč se schovávají hned za 2 značky) a teď zase budou masírovat zbytek zmatených oveček a kliošů s tím, jaká to bude sada a ztráty, co jim způsobili, zase někde doženou! Vtipné je, že na seminářích o novinkách VION jsou k viděni lidé, kteří již dávno tvrdí, že u ES nepracují a sami už ve fondech jako Evolution nemají ani káču. Že by chtěli přeci jen utrhnout zbytek peněz, co ještě nestačili rozkrást dříve? Utíkejte klienti co vám nohy stačí!
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 9. 2017 20:58 | Putasuv chiptuning

lidem z fenixu uz doslo, ze s templetonem ci administrativne nefunkcnim moventumem za 50 tisic jsou v roce 2017 v haji. Tak nyni jejich nejvyssi pozice vazani zastupci (tezko rict jestli za tim je i kurhajec s krizkem) litaji po republice a nabizi lidem ponzi schema (letadlo) s kryptomenou das coin. Retorika: dejte tam jen tolik, o kolik si muzete dovolit prijit, je top.
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 8. 2017 0:18 | Rene

Ano,pan Tomáš Beseda,to je kapitola sama o sobě.Naslibuje nesplnitelne,viz jeho prodeje fondu Evolution,ktere jsou za 3 roky pořad jen ve ztrátě a ten člověk jen mlži.Absolutně neduvěryhodna osoba pro jakekoliv investováni.Zasadně nedoporučuji!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 8. 2017 23:11 | cumil

Pěkně fakt vstávají z popela :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  11 234 607 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Články na Heroine.cz

30 let od revoluce. Společnost se odráží i v očích menšin

30 let od revoluce. Společnost se odráží i v očích menšin

Třicet let, které uběhly od revoluce, nezvou jen k ohlédnutí za událostmi Listopadu, ale...více

Alternativy pro všechny s periodou

Alternativy pro všechny s periodou

Trh s menstruačními pomůckami rozrostl. Do středního proudu se dostaly i alternativy,...více

Vít Samek Na vlastní otvor: Kolonoskopie

Vít Samek Na vlastní otvor: Kolonoskopie

Kolonoskopie čeká opravdu mnoho z vás. Už jenom proto, že od padesáti pěti let nabízí...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Karel Komárek

podnikatel, KKCG

Jaroslav Brychta

finanční analytik

Karel Komárek
ÚSPĚŠNOST
27,27 %

z 33 duelů
×
Jaroslav Brychta
ÚSPĚŠNOST
44,44 %

z 27 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.