Interaktivní grafiky
Jakou kartu dostanete? Podívejte se na přehled podle bank
Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více
Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny
Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více
Takhle vám vysajou účet. Podívejte se na triky podvodníků
Přijde e-mail, SMS, zpráva na Facebooku. Píše banka, doručovací služba nebo i finanční...více
Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety
Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více
Které řetězce vás dál matou? Prozkoumali jsme slevy
Po roce jsme znovu prošli největší obchodní řetězce. Zajímalo nás, jak vypadají jejich...více
Doporučujeme
Přihlášení k newsletteru
Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.
Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.
Petr Kováčik
podnikatel, Skrz.cz
Tomáš Karpíšek
restauratér a podnikatel, Ambiente

47,06 %
z 17 duelů

53,33 %
z 15 duelů
Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů
Diskuze: Dědictví přehledně: Kdo dědí ze zákona, co s dluhy a jak dědictví odmítnout
Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)
Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy
26. 2. 2019 15:58, Ladislav
Chtěl bych se zeptat, zda musí být notář určen ke každému dědickému řízení. Po úmrtí otce mne přišla výzva, abych se dostavil k notáři ve věci řízení pozůstalosti. Nechápu proč, když jsme se v rodině vyrovnali. V jeho kanceláři si nakladli zvláštní podmínky, materiály do kterých jim nic není a z odhadu realitní kanceláře si vypočítá odměnu. Nechápu jak může stát rozhodnout o tom, že advokáta urší vlastně ex offo a ten aniž by hnul brvou. Vše za něj řeší jeho lidé,kteří vypočítal nemorální odměnu. Ptám se tedy musím to zaplatit a musím mít advokáta, když jej nechci a nepotřebuji. Potom, že minulé vlády narovmnali občanský zákoník. Možná ano, ale jen pro určitou skupinu lidí. Zatímco v trestní kauze je ex ofo zdarma, tak zde se platí v podstatě za nic. To je pro mně státem řízená lichva a ne právní pomoc.
Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy
27. 8. 2016 16:22, kodiak medvěd
Mladý jsem, ale tvůj přítel nejsem, protože se s dětkama co mají nulové IQ nemám o čem bavit :-) Jo a málem bych zapomněl, že na gramatické kontroly textu tak na to mám tady tebe, protože vím, že ty se vždycky chytneš na takové věci neb jsi ducha mdlého víme? :-) .
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
Další příspěvky v diskuzi (celkem 53 komentářů)
13. 1. 2022 12:30
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
29. 12. 2021 12:02 | Josef Novák
Jelikož v minulých letech měli s dcerou nesrovnalosti a několik let spolu nemluvili (sestra s rodiči, a dokonce měl existovat dopis, který táta po smrti našel a kde je údajně napsáno vlastnoručně, že už žádné rodiče sestra nemá…. To napsala před xx lety), rozhodli se rodiče, že rodinný dům, ve kterém žili a já žiji se svojí rodinou darují podle darovací smlouvě mě – synovi. To se tak stalo cca před 5 lety a dům je od té doby zapsaný na mě s věcným břemenem dožití. Před cca asi 3 lety se moje sestra – dcera rodičů jako by začala o rodiče zajímat, jelikož máma vážně onemocněla. (to obnášelo občasné zavolání a jednou cca za 2 měsíce přišla na hodinovou návštěvu) Dále rodiče vlastnili chatu, kterou před rokem podle darovací smlouvy darovali vnukovi (syn dcery). Já jsem chatu nechtěl, chtěl jsem, aby chatu když tak darovali synovci. A nyní k problému věci: Jelikož rodiče nemají již žádný nemovitý majetek a zůstala jim pouze hotovost, kde jim každý měsíc pošta donášela pošta důchod, a mě na účet chodil příspěvek na péči pro mámu 3.stupně, který jsem mámě každý měsíc dával a z toho se hradili potřebné věci k jejímu zdravotnímu stavu. Zbyla po ni hotovost (není mě známo kolik – to ví táta).
Podle na internetu psaných článků Právo na povinný díl a nepominutelný dědic jsem vyčetl, že v normálním případě by se mámy hotovost dělila mezi manžel dcera a já. Chci se zeptat, jestli má dcera (sestra) na díl hotovosti nárok, když se našel dopis o zřeknutí se rodičů a jestli tento dopis může být jako právní dokument o zřeknutí se. Přesný obsah dopisu mě zatím není znám a táta řekl že ji dát nic nechce. Nebo tento dopis brán v potaz u notáře nebude a pak se bude dědit dle zákona. Já mám rodinný dům – sestra nemá nic (má její syn chatu). Hodnota nemovitostí = se dílem cca 3:1 A) dědit bude z hotovosti 1 manžel a druhou polovinu napůl já se sestrou B) dědit bude z hotovosti 1 manžel a druhou polovinu zdědí sestra, jelikož dříve nedostala nic a já 0 kč C) dědit bude z hotovosti 1 manžel a druhou polovinu já a sestra nedostane nic, neboť u notáře bude ukázán dopis, ve kterém se má sestra dříve vzdala rodičů. Děkuji za radu, doufám že jsem dotaz napsal zřetelně.
23. 7. 2021 15:26 | alena
23. 1. 2021 18:47 | Pavlína K.
21. 1. 2021 14:46 | bedřich
18. 12. 2020 15:35 | Nina
13. 10. 2020 14:37 | Marta
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
13. 10. 2020 14:31 | Marta
28. 5. 2020 10:15 | Kodiak medvěd
25. 5. 2020 10:15 | mirek
19. 4. 2020 18:06 | Lukáš
Dotaz se týká životní pojistky, ptám se spíše z principu a kvůli řešení, ne kvůli penězům přímo
Před nedávnem Mě (já žiji už samostatně) s bratrem(žijícím s otcem a otcovo ženou) a otcovo (ženou cca 1 rok) zemřel otec.Otec měl životní pojistku o které jsem věděl, ale jsou věci na co se ptát moc nechcete za života vlastního otce. Po smrti se o pojistce moc nemluvilo(dědické řízení zatím neproběhlo) a tak jsem se zeptal. Oba s bratrem jsme plnoletí, bylo mi odpovězeno že pojistka je psaná na otcovo ženu a že má zajistit lidi co bydleli s ním, že to bylo otce přání, ale mě se to nezdá, pro informaci jsme měli s otcem dobrý vztah i s bratrem, trošku méně s jeho paní, ale ne snad tak zle že by si musela vymyslet nebo já nevím co. Jde mi o to že se mi to nezdá že by otec chtěl zajistit jenom je. Bratra a ženu, říkám vztahy jsme měli dobré, a to že někdo řekne že si to takto přál mi nějak nestačí je možnost nahlédnout jako dědic do pojistné smlouvy? A popřípadě si vyžádat soupis změn udělanych na této smlouvě, jelikož měla žena přístup na emaily, do datové schránky, na účty, jelikož můj otec byl vážně nemocný a na nemoc podlehl. Nějak se mi to nezdá a nevím co s tím dělat. Pochopil a respektoval bych toto rozhodnutí pokud by toto bylo ve smlouvě a podepsal by to otec osobně a ne příkladem z datové schránky elektronickým podpisem třeba v době nemoci, měl pak silné tlumící léky. Nerad bych někoho narkl nebo tak ptám se na mé právo dozvědět se více o smlou e a popřípadě změnách provedených na ni. S PODĚKOVÁNÍM Lukáš
4. 4. 2020 8:39 | Čarnogurský Jaroslav
27. 3. 2020 11:41 | Honza
7. 3. 2020 18:49 | Alžběta
6. 3. 2020 14:53 | Dagmar Vankova
27. 12. 2019 22:21 | Veronika
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
1. 12. 2019 6:20 | Eva
8. 11. 2019 18:27 | karel
8. 11. 2019 18:25 | karel
5. 11. 2019 16:07 | Simona
Stránka 1/3
Předchozí