Tým odborných poradců je tu pro vás.
Naši čtenáři s námi ušetřili už 16 153 318 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.
Výpočet čisté mzdy 2022
Doporučujeme
Užijeme si moře letos naposledy? Češi a dovolená očima expertů
Dovolená u moře letos konečně může proběhnout bez covidových omezení. Můžou si ji však...více
Přechválená generace. Přestaňte děti chválit a začněte oceňovat
Za pár dní děti přinesou vysvědčení. A my budeme hledat slova, jak ocenit jejich práci....více
Nemluví, ale na hřišti vládne. Francouzská rozhodčí míří do Kataru
Stéphanie Frappartová je nejlepší ženská rozhodčí na světě. Nenápadná Francouzka svými...více
Aká bude suma trinásteho dôchodku v roku 2022? Plus kalkulačka
Vysoká inflácia a rýchly rast cien sú dva hlavné dôvody, prečo sa v roku 2022 trinásty...více
Přihlášení k newsletteru
Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.
Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.
Karel Svoboda
podnikatel, Toi Toi
Petr Mach
ekonom a politik

33,33 %
z 3 duelů

0,00 %
z 1 duelů
Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů
Očima expertů: Bude se za první tři dny nemoci zase platit?
Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy
6. 3. 2015 9:02, Timy
Tak jsem z těch blábolů, co zde prezentují redakcí oslovení soudruzi, trošku zmaten. Hlavně pan Juříček to totálně zabil hláškou: "Tato statistika mluví za vše." Takže podle té statistiky jsme jako zdravější nebo co? Pan Mach mě taky zklamal, o Kovandovi ani nemluvím. Realita je taková, že když jsem nemocný, tak musím vybrat dovolenou nebo to přechodit (a roznést virus mezi kolegy). Dovolená je určena k úplně jinému účelu, než k léčení nemoci. Pokud si mám (podle pana Macha) připlatit za pojištění, abych dostal proplacen i první den nemoci, tak by mi ale nesměl stát "sežrat" půl výplaty! Takže: pokud mě stát nutí odevzdat půl svého výdělku, tak za to sakra taky očekávám nějaké protihodnoty. To, že stát k proplácení počátku mé nemoci nutí mého zaměstnavatele, je taky pěkná prasárna. Proč mi teda stát strhává nemalou částku na nemocenské pojištění, když k proplacení mojí případné nemoci nutí mého zaměstnavatele? Zrušit takový zasraný stát, po kterém je hovno a jenom každého okrádá a nic za to neposkytuje!
Další příspěvky v diskuzi (celkem 14 komentářů)
30. 10. 2018 17:30 | Jana
13. 3. 2015 10:34 | Zamestnankyne
9. 3. 2015 14:29 | Ata
7. 3. 2015 21:26 | T
7. 3. 2015 0:42 | Jana
Citace - mario / 06.03.2015 07:54
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
6. 3. 2015 11:18 | jezevec
6. 3. 2015 9:51 | D
6. 3. 2015 9:41 | Miroslav
6. 3. 2015 9:02 | Timy
6. 3. 2015 8:38 | ttt
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
6. 3. 2015 8:32 | Karel Marx
Naše epocha, epocha buržoazie, se však vyznačuje tím, že třídní protiklady zjednodušila. Celá společnost se stále více štěpí na dva velké nepřátelské tábory, na dvě velké, přímo proti sobě stojící třídy: buržoazii a proletariát.
Podstatnou podmínkou existence a panství buržoazní třídy je hromadění bohatství v rukou soukromníků, tvoření a rozmnožování kapitálu. Podmínkou existence kapitálu je námezdní práce. Námezdní práce je založena výhradně na vzájemné konkurenci mezi dělníky. Pokrok průmyslu, jehož bezděčným a povolným nositelem je buržoazie, však dělníky rozdělené konkurencí sdružuje, a tím je revolučně sjednocuje. Rozvojem velkého průmyslu je tedy buržoazii pod nohama podemílána sama základna, na které vyrábí a přivlastňuje si výrobky. Buržoazie produkuje především svého vlastního hrobaře. Její zánik i vítězství proletariátu jsou stejně nevyhnutelné.
Průměrná cena námezdní práce se rovná mzdovému minimu, tj. sumě životních prostředků nutných k tomu, aby dělníka zachovaly při životě jako dělníka. Co si tedy námezdní dělník přivlastňuje svou činností, stačí pouze k reprodukci jeho holého života. Nechceme naprosto odstranit toto osobní přivlastňování výrobků práce, sloužící bezprostředně k reprodukci života, přivlastňování neponechávající žádný čistý přebytek, který by mohl vytvořit moc nad cizí prací. Chceme jen odstranit nuzácký charakter tohoto přivlastňování, kdy dělník žije jen proto, aby rozmnožoval kapitál, a žije jen potud, pokud to vyžaduje zájem panující třídy.
Děsíte se, že chceme zrušit soukromé vlastnictví. Ale v nynější vaší společnosti je soukromé vlastnictví zrušeno pro devět desetin jejích členů. Existuje právě proto, že pro devět desetin neexistuje. Vytýkáte nám tedy, že chceme zrušit vlastnictví, které předpokládá jako nezbytnou podmínku, že obrovská většina společnosti nemá vlastnictví.
Prvním krokem v dělnické revoluci je pozvednutí proletariátu na panující třídu, vydobytí demokracie.
6. 3. 2015 8:22 | ttt
6. 3. 2015 7:54 | mario
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
6. 3. 2015 5:11 | Jana