Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Pošlapej, nebo nevyděláš! Mezi exekutory udávají kurz největší dravci

Petra Dlouhá | rubrika: Rozhovor | 24. 5. 2014 | 30 komentářů
„Přijdou k dlužníkovi v sedm ráno, znovu v devět a pak v jedenáct, všechno oblepí, včetně dětské postýlky, a řeknou – nezabavíme to, když do zítřka seženete pět tisíc. Exekutor ví, že dlužník nemá majetek, který by bylo možné exekučně postihnout, ale ví, že dlužník to neví. V podstatě jde o klasické výpalné,“ popisuje Daniel Hůle z Člověka v tísni metody některých českých exekutorů. A dodává, o kterých je řeč.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

24. 5. 2014 12:30, Jaja

Mrzi me, ze se zde neprobiraji i prava tretich osob, ktere sice nic nedluzi, presto je jejich majetek exekutory postihovan.

Reagovat

 

+34
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

1. 6. 2014 21:59, Pavel

Vězení pro dlužníky (aspoň v Anglii) fungovalo tak, že člověka zavřeli do díry, a každé sousto chleba, každý hlt vody si musel zaplatit, jinak ho nechali chcípnout hlady. On pak každý takový dlužník rád našel skryté rezervy, aby se z toho vězení vyplatil (samozřejmě včetně platu hlídače). A erár to nestálo ani korunu.

Reagovat

 

-31
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (toska 31. 05. 2014 15:41)

Další příspěvky v diskuzi (30 komentářů)

31. 5. 2014 16:43 | toska

Pane Hůle, paní Dlouhá,
děkuji za velmi potřebný článek, osvěty o exekucích v Česku není nikdy dost.
Zde na daném prostoru jenom pár věcí: Nesouhlasím, kontrola nad exekutory musí být a důkazní nouze nemůže být důvodem pro její neexistenci. Už jenom proto, že existuje hodně činů exekutorů, které jsou regulérními trestnými činy a důkazy o nich - mimo jiné - jsou obsaženy přímo v exekučních spisech...
Stačí si jenom pročíst nálezy ÚS, zabývajících se exekucemi: to je neuvěřitelné počtení o lumpárnách exekutorů (ale i mnoha soudců), kteří se chovají jako z řetězu utržení skorobozi, protože je nikdo nekontroluje, natož že by jejich lumpárny někdo kdy potrestal!
Vím o čem píši, již 5. rokem čelím takovým nehorázným krokům exekutora Plášila z Prahy, člena prezídia EKČR, kdy mi pro údajný dluh 11 800,-Kč byl tím exekutorem zablokován a 2,5 roku blokován veškerý majetek (dodnes pak stále 11 nemovitostí...) v hodnotě mnoha milionů Kč a to přesto, že jsem obratem, tedy již před více jak 4 lety, tu exekuci mnohonásobně přeplatil a mnohokrát pak požádal - dle zákona - o uvolnění blokace již tak neadekvátně exekutorem postiženého majetku... Dodnes ten exekutor nebyl schopen (spíš ochoten..) ani na 4. pokus tu exekuci řádně vyúčtovat, zkoušel ze mě vymámit i víc jak 50 000.- Kč jenom pro sebe...
EKČR to neřeší, vše je prý OK. Stejně to vidí tučně placení státní úředníci na MS... Jenom dva Ombudsmani to viděli stejně jako já, navíc s dodatkem, že NSS takovéto lumpárny exekutorů odmítá trestat...
Co čekat od řadových exekutorů, když dlouholetý člen prezídia, bývalý poradce vlády... se takto chová (jeho lumpáren je mnohem víc, ale není zde místo, zkusím Vás kontaktovat...).
Proto navrhuji co nejrychleji rozpustit EKČR a exekutory ponechat "soudními", tentokrát doopravdy.
Vůbec nesdílím obavu, že by pak byli nevýkonní, stačí jim ponechat většinu pravomocí, které mají dnes ti soukromí a stanovit jim motivační platy, tedy jinde běžné výkonové hodnocení.
A peněz je na to v resortu spravedlnosti víc než dost, platy mnoha soudců je nezbytné stanovit adekvátně jejich schopnostem a odvedené práci, takže se rychle ukáže, že máme soudců nadbytek...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+11
Líbí
Nelíbí

1. 6. 2014 21:59 | Pavel

Vězení pro dlužníky (aspoň v Anglii) fungovalo tak, že člověka zavřeli do díry, a každé sousto chleba, každý hlt vody si musel zaplatit, jinak ho nechali chcípnout hlady. On pak každý takový dlužník rád našel skryté rezervy, aby se z toho vězení vyplatil (samozřejmě včetně platu hlídače). A erár to nestálo ani korunu.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-31
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (toska 31. 05. 2014 15:41)

17. 7. 2014 16:27 | Tema JUDR.Smekal

Dobry den vsem, kdybych mela popsat zkusenost s panem Smekalem - i presto, ze jsem zaplatila dluh, bylo to cca pres 3 tisice, k tomu jsem uhradila plne naklady na rizeni, a i presto, ze vsechny potvrzeni a papiry o uhrazeni castky jsem poslala, ignoruji me. Pres rok po zaplaceni a uhrazeni vseho, mi chodi domu stale dopisy se zelenym pruhem, ze zahajuje Exekucni rizeni a castky, ktere jsem zaplatila, nebyly uhrazeny, chapete to nekdo ??? A to mam i dokonce potvrzeni od banky za poplatky, ze jsem to v te dobe prevadela - vsechno! Ale jak je videt ani obycejny clovek jako je JUDR.Smekal, ktery ma titul nechape, co je to uhrazeni dluhu. Co mam delat? Tohle je uz vrchol a stezovat si? Nevim zda to pomuze, dekuji za reakce
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+8
Líbí
Nelíbí

27. 7. 2014 21:44 | Janek

U nás byli exekutoři z Přerova,po polepení věcí nám řekli,že když do zítřka seženem 5000 Kč ,tak nám nic nevezmou a žluté štítky si můžem odlepit.Takže peníze jsme si půjčili od švagrový(který to samozřejmě měsíčně splácíme),druhý den si ráno pro peníze přijeli,ale to už řekli,že ty štítky na věcech musíme nechat,že je to pořád jejich majetek.Tak jak to vlastně je?!Podotýkám,že ten první den byli na ránu a protokol,který sepsali mi nechtěli dát ani pořádně přečíst,tak jim povídám,že to co podepisuji,chci si taky přečíst,ale oni hned,že jestli chci dělat problémy,tak věci dvezou hned!Tak kde to jsme?!Vybavení nic moc nemáme,jen mě štvalo,že polepili asi 20 let starou ruskou lednici(sice stará,ale funkční)s tím,že jsou dneska supermarkety a můžu si chodit denně pro čerstvé(nevim,když jsem z vesnice),a pak obyč.automatku,že prej si mám pořídit valchu.Tak jak to tedy je? Můžou nebo nemůžou polepit/vzít lednici a pračku?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

3. 10. 2014 18:13 | Pavla

1. Štítky můžete sundat hned, je to pouze označení věci, které jsou sepsané.
2. Lednička- jedná se pouze o nátlak. Protože exekuce má být efektivní, ve vašem případě efektivní není a můžete podat stížnost. To samé platí i u staré pračky.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Janek 27. 07. 2014 21:44)

10. 12. 2014 22:42 | Tina

Tak tohle může vypadnout jen z rádoby inteligenta, který nemá o realitě tohoto státu ani páru! V této zemi existují spousty lidí, kteří dluhy neudělali a stejně jsou dlužníky... rozvedení s gamblery, podvraťáky, zloději a podobnou verbeží...lidé po ztrátě dokladů, ale to nezajímá ani soud... tzv.bílí koně, důchodci, co podepíší ze strachu z násilí a nátlaku, lidé, které vypekly různí energetičtí dodavatelé... neoprávněné faktury mobilních operátorů atd....a už se vezete . V této zemi dokonce dokáže poštovní doručovatel za Vás podepsat převzetí doporučeného dopisu, který jste ve skutečnosti nikdy neviděli(mimochodem nic se mu za to nestane). Ve chvíli kdy máte jakýkoli majetek, jste velmi snadný terč! Dokonce si půjčí peníze někdo na Vás a nikoho, ani policii, ani soudy to nezajímá! Koho by zajímaly falešné podpisy na úvěrové smlouvě! Ve chvíli, kdy vás smete vlna exekucí po takových nechutných náletech osudu, Vám bohužel nezbude ani koruna na právníka, který by toto mohl dokázat...např. zfalšované podpisy.Jediné, co Vás v ten moment zahřeje u srdíčka, je prohlášení exekutora, který prohlásil: "Kde nic není, ani smrt nebere!" a už jsme ho neviděli. Bohužel si zde podávají dveře další, z různých koutů republiky, včetně výše zmiňovaných exekutorů "tvrďáků"...a asi do smrti budou, protože z tohoto průseru, s podmínkami na splácení a úročení dluhů... a odměňování exekutorů a právníků... z toho v této republice není absolutně žádné východisko, i kdyby se člověk v práci přetrhnul!!! Jak chcete splácet něco, kde je podle zdejších standardů vyšší měsíční úrok z dluhu, než částka kterou jste měli měsíčně podle údajné smlouvy splácet?... tady je lepší žít s holou zadnicí, zde je ohrožen každý, kdo vlastní byť jen naprostou blbost, protože v tomto státě neexistuje právo, spravedlnost a už vůbec ne zdravý selský rozum!!! Tady nikdo nestojí o vrácení dluhu...tady jde jen o to, získat absolutní moc nad stádem chudých, zbídačených, vyděšených a bezmocných lidí! Sranda je, že jsem asi první, kdo si uvědomil, že nehodlám skákat z mostu proto, že mi zůstal holý zadek, odmítám se nervovat...prostě jsme byli nuceni naučit se žít tak, že částka, která nám zbývá na měsíc na jídlo pro rodinu, tak pouze její doložení vzbuzuje u "normálních" lidí žaludeční nevolnosti a nevěřícné kroucení hlavou dokonce i u exekutorů... a to si neválíme zadek doma...jsme pracující..ale pokud v tomto státě jen nájem je vyšší než hrubá mzda...tak mají všichni smůlu...můžou se tak leda postavit do řady, zaklepat a optat se, zda se nám to kulový náhodou nezačalo aspoň množit, aby z toho měli aspoň něco ...je mi líto...v této zemi je už ze všeho impotentní i to kulový!!!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+20
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Pavel 01. 06. 2014 21:59)

20. 12. 2014 11:06 | Káha26

Všechny zdravím, má tu někdo nějakou skušenost panem Dalimilem Mikou? pokud ano můžete si poradit jak s ním vyřídít soudní exekuci na plat i bankovní účet? který mi blokl za neoprávněnou nezaplacenou pokutu mhd kterou jsem platil 2x. Děkuji
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

14. 1. 2015 18:26

s panem Dalimilem Mikou se slušně nedomluvíte, bohužel
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

28. 3. 2015 21:21

Naprostý souhlas.Mluvite nam z duše.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Tina 10. 12. 2014 22:42)

26. 1. 2017 0:24

Tak nevím jestli tento názor je zdravý neboť máme nezdravé zákony moje kamarádka dostala teď exekuční příkaz protože v 11 letech jela na černo vtip spočívá v tom že její rodiče skončily v léčebně závislosti a kamarádka v dětském domově v jejím 15 ctem věku si ji vzala babicka holka o žádné exekuci nevěděla její rodiče absolutně selhaly ani ji neřekli že pokutu za ní nikdy nezaplatil. A tak holka teď sama s dvěma dětmi splácí 20000 tisíc. Tak bych řek že si za rodiče (odseděla) pár let v dětsaku. A teď ji jako matce samoživitelce přišlo k zaplacení těch 20 litru za to že ji rodiče nedaly na lístek do povine školy. A jsi moc milej kluk že by jsi ji zavřel a nechal ji o vodě a chlebu. A pěkně ať si to za ty rodiče schytá, měla si vybrat jiný.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Pavel 01. 06. 2014 21:59)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 823 822 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vladimír Železný

podnikatel a politik

Miroslav Motejlek

ekonomický žurnalista

Vladimír Železný
ÚSPĚŠNOST
42,57 %

z 101 duelů
×
Miroslav Motejlek
ÚSPĚŠNOST
51,43 %

z 70 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK