Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Bohemia Energy vs. Centropol: Horor se změnou dodavatele elektřiny

Tisíce domácností řeší nepříjemnou situaci. Před nějakou dobou podepsali smlouvu s novým dodavatelem elektřiny. Ten měl vyřídit i všechny přestupní náležitosti u starého dodavatele, dostal na to od odběratelů i plnou moc. Před Vánoci čekalo odběratele nemilé překvapení: místo úspory po nich najednou chtějí platby za elektřinu hned dvě firmy najednou.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

7. 4. 2016 12:43, Jan Tomášek

Eru kalkulačka je fajn, ale neobsahuje všechny nabídky a to konkrétně ty akční, že je pouze v rámci těch standardních, co firmy nabízí permanentně. Mně třeba teďka od Bohemia energy přišla nabídka, kterou mi kalkulačka ani nevygenerovala, tarif je výhodnější a na dobu neurčitou.

Reagovat

 

+16
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

30. 4. 2016 12:25, Martin Hvolka

Jedna z nejzkurvenějších společností na trhu v ČR, která umožňuje podepsat smlouvu na odběr energií i nevlastníkům daných nemovitostí s garancí pokuty 6500Kč za odběrové místo. Smlouva je zrušitelná pouzte do 14ti dnů a poté na dva roky bez šance odejít!!!!!
V podmínkách bod jedna garance nižší ceny plynu či elektřiny platí na dva až deset let dle doby sjednání, bod pět garance se nevztahuje na nové zákazníky??????????? To je co za megasračkovou podmínku, která není uvedena na smlouvě, ale na jejich stránkách??????

Reagovat

 

-9
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (60 komentářů)

7. 4. 2016 12:43 | Jan Tomášek

Eru kalkulačka je fajn, ale neobsahuje všechny nabídky a to konkrétně ty akční, že je pouze v rámci těch standardních, co firmy nabízí permanentně. Mně třeba teďka od Bohemia energy přišla nabídka, kterou mi kalkulačka ani nevygenerovala, tarif je výhodnější a na dobu neurčitou.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+16
Líbí
Nelíbí

21. 4. 2016 15:09 | Smejkyn

Mne na zacatku kvetna nabiha Jubilejko a taky ho mam na neurcito. Rikal jsem si, ze je tak aspon ozkousim jaci jsou, tedka ma jit od kvetna jeste cena dolu za plyn, tak jsem celkem zvedav na cenu co nastavi. S prvotnim vypoctem jsem mel dostat za rok kolem 3 litru dolu, tedka by to mohlo kapnout jeste o neco vic.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jan Tomášek 07. 04. 2016 12:43)

30. 4. 2016 12:25 | Martin Hvolka

Jedna z nejzkurvenějších společností na trhu v ČR, která umožňuje podepsat smlouvu na odběr energií i nevlastníkům daných nemovitostí s garancí pokuty 6500Kč za odběrové místo. Smlouva je zrušitelná pouzte do 14ti dnů a poté na dva roky bez šance odejít!!!!! V podmínkách bod jedna garance nižší ceny plynu či elektřiny platí na dva až deset let dle doby sjednání, bod pět garance se nevztahuje na nové zákazníky??????????? To je co za megasračkovou podmínku, která není uvedena na smlouvě, ale na jejich stránkách??????
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-9
Líbí
Nelíbí

30. 4. 2016 15:37 | Ch. Hrubá

Martine, smlouvu na odběr energií samozřejmě nemusí uzavírat vlastníci nemovitostí. Je úplně normální, že si nájemníci uzavírají smlouvy s energetickými společnostmi na sebe. Ostatně oni odebírají, ne vlastníci. Smlouvy na dobu určitou se uzavírají běžně, u všech energetických společností. Pokuty za nedodržení jsou různé. Nikdo vás ale nenutí takovou smlouvu uzavírat, pokud chcete smlouvu na dobu neurčitou, vypověditelnou bez sankcí kdykoli – není přece problém. Podmínka, která není ve vaší smlouvě, pro vás neplatí, neexistuje. Tak to vypadá, že zkurvená je akorát vaše schopnost myslet.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+12
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Martin Hvolka 30. 04. 2016 12:25)

8. 5. 2016 10:56 | Helena

Nedopatřením jsem podepsala smlouvy k mým 14 pronajatým bytům v Praze (které se souhlasem jejich majitelů dále podnajímám) u BOHEMIA ENERGY entity s.r.o. Od těchto smluv chci odstoupit pro podvod (už je po zákonném termínu na odstoupení). Podvod podle mého názoru spočíval v tom, že se mi vnutil do bytu a za Bohemia Energy jako zástupce prezentoval jiný člověk, než který byl ve smlouvě jako zprostředkovatel a záměrně mi dal podepsat tablet (resp. elektronickou smlouvu na tabletu) tak, abych si nevšimla, že se podepisuji k jinému zástupci. Důkaz k tomu mám, protože jsem si zkopírovala jeho občanský průkaz i průkazku od Bohemia Energy. Ve smlouvách s Bohemia Energy je však uveden zástupce jiný. Navíc tento člověk po mně chtěl bez dokladu 3 000 Kč prý kvůli tomu, že s těmi 3 000 Kč vyřídí přechod od současného dodavatele ihned bez sankcí. Nakonec jsem ty 3 000 Kč od zprostředkovatele vymohla zpět tak, že mi je vložil na účet s uvedením svého jména. Bohemia Energy na můj dopis o odstoupení reagovala tak, že mi neodpověděla, ale pokusila se vybrat z mého účtu 217.800 Kč jako sankci za odstoupení od smlouvy – toto mi sdělila moje banka. Mám šanci se BOHEMIA ENERGY entity s.r.o. zbavit, aniž bych utrpěla škodu? PhDr. Helena Hofmannová – praha@konys.cz, 721 621 333, www.konys.cz (právně podloženou radu uhradím).
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-5
Líbí
Nelíbí

24. 5. 2016 13:47 | Jindřich

Souhlasím s paní Hrubou, je na člověku na jaké podmínky je ochoten přistoupit, vždy závisí jen na něm zda to podepíše. Proto jsem zastáncem toho, uzavírat veškeré smlouvy na jejich autorizovaných místech nebo přes internet. Sice se smlouvy asi žádným způsobem neliší, ale přeci jen takto to ve mě vzbuzuje větší důvěru. Sám jsem si smlouvu u Bohemie zřídil přes internet a řekl bych, že to pro mě byla dobrá zkušenost, bylo to rychle vyřízené a hlavně mi do toho nikdo nekafral. Výhoda byla v tom, že jsme mohl volit i variantu bez závazku, takže další plus.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

14. 6. 2016 16:34 | Martin Charvát

Dodavatele jsem měnil už dvakrát a vždy jsem si odstoupení raději řešil sám, abych měl vše v pořádku vyřešené a dotažené až do konce. U mé poslední změny k Bohemia energy jsem to řešil úplně stejně, i když mi nabízeli, že podepsáním plné moci vše vyřeší za mne, ale to jsem odmítl. Je s tím sice více práce, ale já mám klid, že jsem nic nezanedbal. Převod proběhl v pořádku a s Bohemií jsem spokojen, solidní firma.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

27. 6. 2016 17:33 | pepik

CHTEL JSEM UKONCIT SMLOUVU S BE ALE VYJEBALI SE MNOU ŽE SE SMLOUVA AUTOMATICKY PRODLUŽUJE A JESTLI CHCI TAK MÁM ZAPLATIT 6000Kč.KDYŽ TO UKONČÍTE Z DŮVODŮ STĚHOVÁNÍ TAK ZE ZÁKONA MUSÍ UMOŽNIT UKONČENÍ BEZ POKUTY A KDYKOLIV.JAK JEDNODUCHÉ NAJDĚTE KAMARÁDA SEPIŠTE FIKTIVNÍ NÁJEMNÍ SMLOUVU - UKONČETE - PŘEJDĚTE POD JMÉNEM KAMARÁDA K JINÉMU DODAVATELI - PO MĚSÍCI UKONČETE S KAMARÁDEM SMLOUVU - DOHODNĚTE SE S NOVÝM DODAVATELEM ŽE NA SMLOUVĚ PŘEPÍŠETE JMÉNA A VYJEBALI JSTE S TĚMA ČUR.KAMA JEDNOU PRO VŽDY!(JEDNA RADA:BE JSOU LÍNÍ SI ZJISTIT STAV PLYNOMĚRU TAK PŘI UKONČENÍ NAHLAŠTE O 200m3 MÍŇ PLYNU)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

14. 7. 2016 15:49 | Láďa V.

Já jsme zákazníkem bohemie energy už třetím rokem. Předtím jsem měl klasické dodavatele, ale byl jsem nespokojen, co si budem povídat jsou drazí. Takže na tento popud jsem přestoupil k lacinějším. Ročně si baj oko přijdu na jednu měsíční zálohu, co se mi za plyn i elektrickou energii vrátí zpátky do kapsy. Takže jsem spokojen s docíleným výsledkem.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+4
Líbí
Nelíbí

7. 9. 2016 8:15 | Petr Neuman

Dneska najít levnějšího dodavatele není vůbec složité, ale jistě mi dáte za pravdu, že nejde jen o to najít levného dodavatele, u mě třeba rozhodovalo i to, jestli mi společnost bude schopna nabídnout smlouvu bez závazku na dobu neurčitou, zda pro mě jejich podmínky budou odpovídající, či je budu moci případně kontaktovat i během víkendu, jelikož jsem během týdne často pracovně vytížen. Odpovídající společnost jsem si vyhledal pomocí kalkulátoru tzb a nejlépe mi na mé požadavky pasovala společnost Bohemia energy. Oproti původnímu dodavateli jsou určitě levnější, dle posledního vyúčtování to bylo o 2480,-, podmínky mi přijdou standardní a infolinka jak v týdnu, tak ve zkrácené době i o víkendu, takže pro mě vše co jsem chtěl mají.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

30. 11. 2016 16:17 | vaclav

Pepíku dávám Ti za pravdu. Já podal žádost o ukonceni smlouvy z důvodu změny odběratele. Za tři dny jsem dostal email že poštou dostanu dvojmo ukončení smlouvy a jednu podepsanou mám doporučeně poslat zpět..Dva dny po té zvoní muž ptá se jste Jan já to je syn a je na montáži a vrátí se v pátek. Já jsem od ČEZ a prokázal se průkazem a máme tu nahlášen černý odběr tak vám musím odebrat elektroměr v tu chvíli zastavilo auto RWE a ten muž to samé o plynoměru. Já prosím vás máme tu dvě malé děti to musí být nedorozumění a přinesl každému výtisk emailu oni zavolali a že si musí zapsat stavy a syn musí co nejdříve uzavřít překlenovaci smlouvu aby zrušil černý odběr. Syn to stihl ještě v pátek.Následující měsíc hned prvního konečně přišla obálka a v obouch smlouvách stav elektroměru a plynoměru byl odhadem když jsem to šel porovnat co mám natočeno skutečně tři týdny po ukončení smlouvy na elektroměru ještě 5 KWh předplaceno a plynu 21m/3. Oni šmejdi úmyslně poslali distributorům plynu a elektřiny jenom ukončení bez stavu počitadel a dobře věděli že nás odpojí což se nestalo. Od ČEZu a RWE jsme dostali omluvný dopis. Toto se událo v r.2011. V pondelí mi volala nějaká šmejdka pí Dvořáková na můj mobil a jestli mluví s panem avyslovila celé moje jméno a jsem odběratelem od bohemia energi otázal jsem se odkud má moje údaje neodpoveěděla. Z toho usuzuji že BE porušuje zákon a dává informace o bývalých klientech a nelikviduje tuto svoji děravou databázi. ! (Pí Dvořáková je již třetí kdo mi volal na stejné téma)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (pepik 27. 06. 2016 17:33)

16. 12. 2016 14:57 | Štefich

Na margo BE nemůžu říct ani popel, nemají takové náklady a nakupují na burzách, tím pádem můžou nakupovat vždycky, když se to vyplatí. Myslím, že tak to funguje stejně u všech alternativců. BE má plus, že už je zavedenou firmou, takže už neřeší problémy s vyúčtováním, to má už přehledné.. ale co si pamatuju, tak tomu taky vždycky nebylo. Jo začátky jsou těžké, ale naštěstí už je mají za sebou. Ale uznávám, že dodavatelé jsou ještě levnější, nicméně vždycky záleží na více parametrech a chce si to propočítat. Každopádně se jim daří..
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

26. 1. 2017 17:29 | TOSUJÁ

Nalakal me kdysi jejich obchodni zastupce na jejich udajne nejlepsi ceny na trhu, bohuzel pozde jsem zjistil ze to zdaleka neni pravda.Jednani firmy je jak s prasetem. na pisemny dotaz kdy konci stavajici smlouva prijde odpoved ze smlouva stale trva. Jednou Vam preplatek zapoctou jako predzalohu na dalsi obdobi-protizakonne. Dalsi rok vam preplatek vrati ZA DVA MESICE ale mezitim stihnout poslat upominku ze nemaji zalohu a chcou pokutu ( zaloha 7000 preplatek 9000 ) Preplatek je vic jak 3 mesicni zaloha a oni si dovoli vam jednostranne zalohu navysit. A nakonec- kdyz se vam konecne povede od nich odejit, poslou vam vyuctovani a opet protizakone odectou i neuznane penale. Jednani teto spolecnosti je podobne lichvarskym praktikam, poctivy obchodnik tak nejedna. a hlavne pozor na odstoupeni z vasi strany, cihaji na vasi chybu aby vam dali penale za "predcasne ukonceni smlouvy" . Nejsou ani levni a hledaji zaminku jak a za co vam dat penale ci smluvni pokutu. Dokonce i muj banker je nepovazuje za solidni...jak muzete bezte jinam. Jine firmy jsou nejenom levnejsi, ale nabidnou i moznost odstoupit kolem 2-3 mesicu.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-3
Líbí
Nelíbí

9. 2. 2017 20:13 | tom

Odpověď jste dostal, tak co byste chtěl víc. Je na každém, aby si o firmě  udělal svůj obrázek. Já mám u nich zatím jedno odběrný místo, ale co mi doběhne smlouva u druhýho bytu, tak k nim převedu i ten, hlavně kvůli tomu, že mají teďka jednu z nejnižších cen plynu na trhu. Nastavení podle burzy to byl od nich celkem dobrý tah.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (TOSUJÁ 26. 01. 2017 17:29)

19. 3. 2017 16:16 | Karlos

?Nechapu duvod proc prechazet k Bohemia energy ? Drahy produkty, nesolidni jednani, spatne vypoveditelne smlouvy ( zvlast ty na dobu urcitou ktery se automaticky prodluzuji ) Navysovani zaloh i kdyz mate velky preplatky, vraceni preplatku za 2 mesice, vymyslene pokuty a penale za ledacos a i kdyz s tim nesouhlasite, oni si to stejne strhnou. Jejich jednani osobne povazuji za podvodne. Opravdu nevidim jediny plus. Sel jsem k Yello ktere funguje presne obracene. Levny sluzby, slusny jednani, jednoduse a rychle vypoveditelne smlouvy a tak.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

23. 3. 2017 21:43 | Müller

Každý je u toho u koho chce být, nikdo ho nenutí, aby pro něj podepisoval nevýhodnou smlouvu, co podepíše už je jen a jen jeho věcí. Já jsem u Bohemia energy třeba s produktem Jubileum+ nadmíru spokojen, zálohy jsem si nastavil podle sebe, smlouvu při zřizování jsem si nechal nastavit na neurčito i když mi ta časovaná byla taky nabízena, ale vím co chci, tak jsem si řekl rovnou o tu na neurčito. Zálohy přiřazuji pravidelně takže já se nemám o čem debatovat, že bych z jejich strany měl něco špatně.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Karlos 19. 03. 2017 16:16)

28. 6. 2017 14:17 | Honza Pisár

Bohemia Energy je opravdu nesolidní firma. S neodbytným prodejcem jsem podepsal smlouvu na elektřinu, ještě než mohly začít dodávky od Bohemia Energy, smlouvu jsem vypověděl, a pak jsem čelil různým upomínkám a chtěli po mně za porušení podmínek skoro osm tisíc. Dokonce si to nechali vymáhat agenturou Creditexpress. Nic jsem jim neposlal. Prostě to ti vyžírkové zkouší, jak se dá. Budou Vám denně telefonovat, dožadovat se úhrady a podobně. Dokonce posílají naprosto nejasné upomínky. Když jsem po nich chtěl, aby mi doložili, o jakou fakturu se jedná, kdy byla vystavena, kdy byla splatná a co bylo předmětem plnění, tedy za co bych měl těch skoro osm tisíc zaplatit, řekla mi jedna husa z toho Creditexpressu, že se mám obrátit na Bohemia Energy. Tak jsem se ji vysmál. Snad už dají pokoj.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

6. 7. 2017 9:15 | Tom

Dobrý den, jen chci upozornit, že praktiky podomních prodejců Bohemia Energy jsou katastrofální, až zoufale agresivní. Byl u mě jménem zástupce z "českých elektráren", začal vyžadovat otevření elektroměrové skříně a druhou položku z faktury za elektřinu. Slušně jsem odmítl, optal se, zda-li je z ČEZu, že chce otevřít elektroměr, okamžitě agresivně obrátil a začal vyhrožovat, že budu muset na oblastní pobočku ap...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jan Tomášek 07. 04. 2016 12:43)

7. 8. 2017 16:25 | K.L.

A že jsou to vždycky hnedka lidi od bohemky, přitom existuje i halda dalších firem co podomního prodeje využívá, když nic nechci řešit, tak slušně odmítnu a zavřu dveře. Mně už jejich návštěvy absolutně nevzrušují a btw, už jsem je nezažil pěkně dlouho, takže ono už to ani tak žhavý téma nebude. Vlastní zkušenosti z domova s nimi taky mám - od dědy, co si je nechtíc zřídil a nakonec mu vraceli, takže ono je to takový štěstí v neštěstí.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

7. 8. 2017 22:26 | Tereza

U každého dodavatele můžete smlouvy ukončit ikdyzje se závazkem a každý dodavatel vám dá pokutu pro nedodržení smlouvy podmínek. Pokud lidi podepíšou něco co ani nečtou jejich boj. Pre dává závazek na 10 let cenu má věci jak bohem.Energi. A to si nikdo nestezuje. Nevim co si Češi furt stěžuji. Všichni Maj stejný přístup k informacím. Tak se naučte cist
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Martin Hvolka 30. 04. 2016 12:25)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 500 695 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Kateřina Neumannová

lyžařka a podnikatelka

Linda Vavříková

podnikatelka, Allegria

Kateřina Neumannová
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 22 duelů
×
Linda Vavříková
ÚSPĚŠNOST
89,58 %

z 48 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK