Jak odejít od dodavatele elektřiny nebo plynu

Michaela Divišová | rubrika: Jak na to | 21. 8. 2013 | 7 komentářů
Podepsali jste smlouvu s dodavatelem elektřiny či plynu a teď byste ji chtěli zrušit? Kdy a jak můžete od smlouvy odstoupit, aniž vás za to budou čekat sankce? Přinášíme přehled možností.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

20. 2. 2016 1:30, Halyna

Já bych taki po prosila o poradu jak odstoupit od smlouvy bohemija energi. Prosím kdo ma snímá skoušemost napište.

+2
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

22. 8. 2016 15:57 | Sonny

Ahoj Halyno, jsou dvě možnosti jak od nich odstoupit... pokud máš čerstvě sepsanou smlouvu, tak si na jejich stránkách stáhni formulář pro odstoupení od smlouvy, vyplň a odešli doporučeně na adresu co máš uvedeno na smlouvě. No a pokud už máš smlouvu rozjetou a nechceš pokračovat v dalším smluvním období, tak si nakontaktuj jakoby nástupního dodavatele, od koho by si chtěla po Bohemce odebírat a ten už za tebe s nimi vše vyřeší. Touhle variantou jsme to vyřešili my a Bohemka nás bez problému po třech měsících uvolnila a propustila k novému dodavateli.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 5. 2016 19:40 | anniiiii

Mám jen doklad o distribuci elektriny a plynu a po par měsících se již bytě, kdeje ddodávka nezdrzuji a mam ukoncovaci smlouvu od bytu. Již v unoru jsem podavala žádost o ukončení dodavky, jelikož zde bydlí jiní najemnici. A ještě mi nevyhovely a stale chtějí abych platila i za ty jine najemniky, ktery jsou ve smlouve, kde na me jmeno odebiraji elektrinu a plyn. Prisla mi jen vyzva, abych se k nim dostavila kvuli elektrice a plyn stale běží. Co mám v této situaci dělat???
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 4. 2016 18:24 | Eva Pokorná

Nevíte někdo, za jak dlouho mohu odejít od nového dodavatele? Jestli s tím nejsou spojeny nějaké sankce. Mám smlouvu na dobu neurčitou od 1. dubna 2016 ale chtěla bych v nejkratší době odejít.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 2. 2016 1:30 | Halyna

Já bych taki po prosila o poradu jak odstoupit od smlouvy bohemija energi. Prosím kdo ma snímá skoušemost napište.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 8. 2015 19:53 | petra

Má někdo zkušenost s odchodem od Bohemia energy a mohl by vysvětlit jak to probíhalo? děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 8. 2015 10:27 | Jiřina

Díky za rady v článku, mám v plánu měnit dodavatele, takže se mi to bude hodit.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 7. 2015 13:35 | Řehák

Naše odcházení od dodavatele bylo pomalejší než kdybychom měli smlouvu na dobu určitou. Tím, že jsme měli podepsanou na dobu neurčitou, tak jsme museli 3 měsíce čekat a až potom jsme začali odebírat od Bohemia Energy, kam jsme přecházeli kvůli cenám, které nám Bohemka nabídla levnější. Upsali jsme se u nich na dobu určitou, která nám za chvíli končí, ale budeme určitě chtít prodlužit.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaroslav Pajonk

podnikatel, Centr Group

Michael Kocáb

hudebník a politik

Jaroslav Pajonk
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Michael Kocáb
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services