Co se stane s penzijním připojištěním?

PR článek | rubrika: PR Článek | 12. 12. 2012 | 3 komentáře
Třetího pilíře penzijního systému, jehož součástí je i penzijní připojištění, se dotýkají významné změny. Co přinesou nového a na co si dát pozor? Ptejte se odborníka Jiřího Rusnoka, předsedy představenstva ING Penzijního fondu. Poradna právě probíhá.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 3 komentářů)

18. 12. 2012 19:36 | Michal Bednář

Dobrý den! Má vůbec význam šetřit na důchod, který bude až za nějakých 30 let? Všechny centrální banky na světě tisknou peníze jak o život. Neznehodnotí se úspory za tuto dobu inflací? Děkuji Bednář
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 12. 2012 14:32 | Jiří Rusnok, ING Penzijní fond

Dobrý den. Na úřadu práce být hlášena nemusíte. Jinak předdůchody budou vypláceny od ledna z nově vznikajícího doplňkového penzijního spoření, takže pokud o předčasnou formu výplaty naspořených prostředků budete mít zájem, bude nutný přechod z penzijního připojištění na doplňkové penzijní spoření. Nárok na dávku v rámci předdůchodu Vám vznikne při dosažení věku, který je o 5 let nižší než věk potřebný pro vznik nároku na starobní důchod (což dle vašeho dotazu splňujete) a podmínkou jeho vyplácení je pobírání předdůchodu alespoň 2 roky. Pro jeho vyplácení bude však potřeba mít naspořené dostatečné prostředky. Jeho minimální měsíční výše bude 30 procent průměrné měsíční mzdy, a tak například na osmitisícový měsíční předdůchod vyplácený po dobu dvou let budete potřebovat mít alespoň cca 180 tisíc korun. Suma, kterou jste doposud naspořila u penzijního fondu, se samozřejmě započítává. O předdůchod si zažádáte u vaší penzijní společnosti (od 1. 1. 2013 se penzijní fondy transformují na penzijní společnosti), jelikož jde o charakteristickým způsobem stanovené čerpání obecné dávky z doplňkového penzijního spoření.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 12. 2012 14:30 | Dana

Dobrý den, zajímala by mne možnost předdůchodu. Penzijní připojištění mám 8 let. Do důchodu mi zbývá 3 a půl roku. Musím být evidovaná na úřadu práce? Musím si vložit celou vypočtenou částku na můj účet nebo se započítává i suma dosud naspořená u penzijního fondu? Kde můžu o předdůchod požádat?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Karel Janeček

podnikatel, RSJ

Petr Chmela

podnikatel, Tescoma

Karel Janeček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Chmela
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services