Porodné a mateřská 2013

Petra Dlouhá | rubrika: Když se řekne | 21. 11. 2012 | 52 komentářů
Seriál o novinkách, které nás a naše peněženky čekají od začátku příštího roku, pokračuje. Tentokrát se na Peníze.cz dozvíte, jak bude v roce 2013 vypadat porodné a peněžitá pomoc v mateřství.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

23. 12. 2012 22:21, Michaela

Tak toto psala asi osoba která nemá děti,co? Mě celkem daně nezajímají jen aby mělo co jíst mé dítě a já ..a řeknu Vám že 6100,- je doooost málo..já bych ty politiky nakopala někam..těch 6100,- není přece jen na dítě ale i matku která musí jíst atd..a kde je očkování..a spousta jiných věcí..to je směšné.

Zobrazit celé vlákno

+230
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 52 komentářů)

2. 1. 2013 18:57 | whirpie

Dobrý den, částka u těch příkladů výpočtu je hrubého, nebo čistého příjmu? Díky za odpoved:-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 1. 2013 18:26 | merilin

Dobrý den chci se zeptat co by sme dostali mi s přítelem když nejsme ani jeden zaměstnaný a bydlíme u rodičů? a ani sme ještě nepracovali..
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 1. 2013 14:50 | Kristýna

Dobrý den chci se zeptat jestli mám narok na porodné jako samoživitelka když pracuji a můj příjem je 15000 děkuji za radu
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 1. 2013 12:02

asi jste už vyčerpala částku rodičáku, která je 220000,-. Si to spočítejte podle výplat
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 12. 2012 20:43 | jaruš

Dobry den.potřebovala bych malou radu,mam synka narozeneho dne 7.5.2810 a rodičak jsem začala brát 19.10.2010castku 7600kč po dobu 31.12.2011.pak jsem dle noveho systemu zažadala o skráceni raodičáku a tim padem jsem od 1.1.2012 mela vypočitany s tím žet1.1.2013nastoupim dotprace.brala jsem tedy celej rok 9200kc,ale ted mezi svatkama mi přišel papír ohladne sníženi rodičaku s 9200na 7600ale nevim jak to počítali když mi nejdříve řekli že budu brát 9200tak jsem čekala že do konce.dekuju za odpoved Jaruš.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 12. 2012 14:26 | oliviaton

dobrý den,rada bych se zeptala kdyz jsem nastoupila na materskou dovolenou 10.8.2012 a dcera se narodila 27.9.2012 tak jak jeste dlouho budu materskou pobirat-jsem svobodna matka a kdy mam zadat o rodicovsky prispevek a kde? moc dekuji za odpoved
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 12. 2012 22:21 | Michaela

Tak toto psala asi osoba která nemá děti,co? Mě celkem daně nezajímají jen aby mělo co jíst mé dítě a já ..a řeknu Vám že 6100,- je doooost málo..já bych ty politiky nakopala někam..těch 6100,- není přece jen na dítě ale i matku která musí jíst atd..a kde je očkování..a spousta jiných věcí..to je směšné.
+230
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 12. 2012 10:06 | Lenka

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda u dvou posledních příkladů výpočtu mateřské konečná suma je čistého nebo hrubého???děkuji za odpověd
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 11. 2012 19:23 | LENKA

Dobry večer, chtela bych se zeptat na porodne.Jsem slovenka zijici v ČR, dlouhodobe zaměstnana pod českou firmou.Zajíma mě porodne,zde v ČR podle průměrného platu s přítelem nemáme nárok ale na Slovensku nárok mám.je možné abych si o něj zažádala,je tam např. podmínka že dítě bude mit slovenský rodny list??,Dekuji za odpoved
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 11. 2012 23:19 | noodies

omlouvám se, ale nějak nechápu zda na ppm budou mít nárok matky navazující na mateřskou???
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 11. 2012 0:14 | David

A matky nebudou mít nic, když budou s dítětem doma? Sleva 3000 se rozhodně nepřiblíží mateřské a nakonec ani rodičovské. Jinak souhlasím s politikou snižování daní (slev) místo sociálních (a jim podobných) dávek.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 11. 2012 15:56 | st

Nechápu proč stát má někomu vyplácet peníze za to, že má děti. Není jednodušší a hlavně lepší podpořit rodiny s dětmi tím, že stát přestane rodičům říkat co má dělat a co ne a hlavně, aby těm lidem, kteří mají děti odpustil část daní. Řekněme, že za každé dítě, by byla 3000 sleva na dani každý měsíc.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 3/3

3

Následující

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Mládek

politik

Mikuláš Šveda

podnikatel, Exchange

Jan Mládek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Mikuláš Šveda
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services