Porodné a mateřská 2013

Petra Dlouhá | rubrika: Když se řekne | 21. 11. 2012 | 52 komentářů
Seriál o novinkách, které nás a naše peněženky čekají od začátku příštího roku, pokračuje. Tentokrát se na Peníze.cz dozvíte, jak bude v roce 2013 vypadat porodné a peněžitá pomoc v mateřství.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

23. 12. 2012 22:21, Michaela

Tak toto psala asi osoba která nemá děti,co? Mě celkem daně nezajímají jen aby mělo co jíst mé dítě a já ..a řeknu Vám že 6100,- je doooost málo..já bych ty politiky nakopala někam..těch 6100,- není přece jen na dítě ale i matku která musí jíst atd..a kde je očkování..a spousta jiných věcí..to je směšné.

Zobrazit celé vlákno

+230
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 52 komentářů)

22. 5. 2013 15:55 | Světluš

naprosto souhlasím zajímalo by mě zda aspoń jeden poslanec by s 6.100,- přežil jeden měsíc (matka+dítě)!!!ZLODĚJI měli by se stydět.Už je to čím dál tím horší. Jak dlouho budou lidí trpět??To snad není možný.kolik májí oni plat?Jak počítají hrubý čístý mrzy hádam že se svými platy!!Která žena má 18.000,-??? Jste se asi zbáznili.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 5. 2013 9:53

Je to podle mě tak, jak vám řekli - doba studia se počítá do povinné doby nemoc. pojištění, ovšem ta druhá podmínka je, že musíte být zaměstnaná v době nástupu na MD. Jedině se nechat někde zaměstnat u známého..
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 5. 2013 12:41 | Kristýna

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně PPM pro studentku. Dle vašeho článku bych mít nárok na PPM mít měla, pakliže jsem úspěšně ukončila studium... Studium ukončím v červnu, termín porodu mám v červenci. Nikdy jsem nepracovala (pouze DPP, naposledy říjen - prosinec 2012). Na OSSZ mi ale oznámili, že mi nárok na PPM nevznikne, prý bych si musela po absolvování najít práci (v mém případě 20 dní do porodu) a doba studia by se započítávala do nemocenského pojištění. Ale v případě bez zaměstnání pouze studium nárok na PPM nezakládá. Chci se tedy zeptat, jak to skutečně je. Děkuji za odpověď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 5. 2013 20:07 | Jarmila

Dobry den, pokud sama ukoncim smlouvu se svym zamestnavatelem a zjistim ze jsem tehotna, predpokladam ze se mam nahlasit na urad prace. Z ceho by mi byla vypocitana penezita pomoc v materstvi? A jake jsou podminky pro pobirani financni pomoci v MD pokud me posledni zamestnani bylo 8 mesicu v Holansku? Moc dekuji za informaci a preji hezky vecer/den.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 4. 2013 20:46 | Katka

Dobrý den, 8.6.2013 mi konří RD na 1. dítě. Nyní jsem opět těhotná s termínem porodu 5.11.2013. Bohužel mi během MD skončila práce na dobu určitou. Je možné nastoupi 9.6. na neschopenku? Bude se mi počítat z posledního zaměstnání nebo nemám nárok na neschopenku a musím na těch 5-6 měsíců nastoupit na UP? Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 4. 2013 12:15 | Barbora

Dobrý den. Ráda bych se zeptala na vyplácení porodného. Pokud uvedu otce v rodném listě, ale domácnost spolu nesdílíme (trvalé bydliště má taky jinde), bude se do "nároku na porodné" počítat i jeho plat? Já jsem na nemocenské, takže asi 6měsíců před termínem porodu pobírám 7500,- měsíčně.. Děkuji za odpověď.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 4. 2013 18:29 | Lenka

Dobrý den, momentálně pobírám rodičovský příspěvek. Jsem znovu těhotná pracovní poměr mi pořád trvá smlouva na dobu neurčitou. 25.4.2013 nastupuji na mateřskou dovolenou TP 6.6.2013... Mám nárok na peněžitou pomoc v mateřství??? A jak to bude s rodičovským příspěvkem na první dítě??? Děkuji za odpověd
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 3. 2013 15:17 | Romana

Dobrý den,ze zdravotních důvodů budu mít celé těhotenství rizikové.Budu mít i přes to nárok na peněžitou pomoc v mateřství(těch 28 týdnů),nebo budu pokračovat na nemocenské? Nebo budu muset začít čerpat rodičovský příspěvek?Nějak se v tom ztrácím...Děkuji za odpověď
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 3. 2013 23:26 | Pavla

Dobrý den, nevíte z čeho se počítá mateřská, pokud žena před nástupem na ní pouze studuje? Díky
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 3. 2013 19:09 | Michaela

Sama mám dvě děti. Je to na uživení dítěte málo, ale nestěžujte si, v jiných zemích takové peníze nedávají, matky jdou po šestinedělí nebo půlroce pracovat, protože od státu nedostávají nic. Takže buďte ráda, že politici tento návrh schválili a stát vám za vychování dítěte platí.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 3. 2013 17:21 | katka

Souhlasím úplně s paní Michaelou. Daně až tak nikoho nezajímají. A navíc spousta lidí na takovou slevu ani nedosáhne. A i kdyby se jednalo o daňový bonus a ne slevu, tak je to pořád míň než mateřská 6.100,-. To si spočítá i žák základní školy. Co se týče částek mateřské, jsou opravdu směšné. Já jsem studentka VŠ a dostávám na měsíc 4.000,-Kč. Moje výdaje co se týče nájmu, telefonu, pojištění, jídlo atd. s tím, že mi rodiče nic dalšího neplatí to tak tak pokryje. Abych nejedla suché rohlíky a mohla někdy za zábavou, musím si sehnat peníze bokem. Takže VEŠKERÝ RESPEKT maminkám, které to zvládají s takovou směšnou částkou.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 3. 2013 12:03 | hrasek

Dobrý den, chci se tedy zeptat jestli tomu podle zmiňovaného článku rozumím dobře... Zaměstnavatel po zjištění mého těhotenského stavu mi neprodloužil smlouvu, tudíž jsem přišla o práci a nastoupila na UP a pokud počítám dobře pracovní poměr mi byl ukončen k 31.10 2012 a mateřskou mi chce doktor vypsat 25.3.2013 takže jak počítám tak i ke konci března má ochranná lhůta činí 151 dní ze 180. Takže mám nárok jít žádat mateřskou k bývalému zaměstnavateli? Děkuji za odpověď. Irena
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 3. 2013 16:52 | jitule

Zdravim.moc prosim o radu,ne zcela rozumim jak je to s temi 270 odpracovanymi dny 2roky pred porodem.od 1.ledna 2013 jsem bez prace,dostala jsem 3 mesicni odstupne a jsem evidovana na urade prace.v pripade ze bych ted v breznu otehotnela a tedy v prosinci porodila,budu mitnarokna PPM nebo ne?jde mi o to,ze cely rok 2012 jsem odpracovala a tedy splnim podminku?dekuji pekne
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 3. 2013 10:54 | Marta

Nevíte někdo jestli se také z těch přijmů něco odečítá? Přijde mi, že započtou vše ale neodečtou nic. Jako kdyby jsem z těch přijmu už nic nemusela platit a mohla si je v pohodě utrácet. Hlavně by mě zajímalo jestli se třeba z čistého přijmu partnera odečítají alimenty a tak.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 2. 2013 23:26 | sarka1986

dobrý den mám ročního chlapečka a v srpnu se narodí další miminko na co mám a nemám nárok ? hledám to tu celkem měsíc a nikde nemohu nic najít děkuji za rady :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 2. 2013 21:10 | T.T.

maximální hranice příjmu je 18.500 Kč, takže nárok má
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 2. 2013 17:00 | Niki

Dobrý večer,chtěla bych se zeptat jestli máme nárok na porodné když já jsem doted studovala a přítel má čistou mzdu kolem 15 000 Kč. A kolik budu brát rodičovský příspěvek když je přítel zaměstnaný a budu chtít být doma na 3 roky.Děkuji za odpověd.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 1. 2013 21:01 | Káťa

Bohužel Tě/Vás zklamu, ale myslím, že nárok na porodné nebudeš/te mít. 15 000 KČ je totiž podle tohoto státu moc vysoký příjem, jsem na tom stejně :D
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 1. 2013 20:39 | Jana R.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na svou mateřskou. Od 1.5.2011 jsem zaměstnaná + od 1.2.2012 jsem ještě k tomu OSVČ. Můj čistý měsíční příjem od 1.5.2011 8.700,- od 1.9.2012 činí 10.700,- Muž se mnou nesdílí domácnost ani sdílet nebude pouze se uvede jako otec. Děkuji za odpověď. Jana
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 1. 2013 14:50 | Vlaďka

Dobrý den,chtěla bych se zeptat termín porodu mám 08.02.2013 takže příjmy na porodné se budou posuzovat za říjen,listopad,prosinec. Od srpna sem na neschopence,takže se bude počítat to co jsem brala v říjnu za září atd...? Jelikož 19.12.2012 jsem nastoupila na mateřskou a ještě mi zaměstnavatel proplatil dovolenou a ta se započítává také do příjmu?Děkuji za odpověď. V.Fialová
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Dvořáček

podnikatel, Rudolf Jelínek

Vladimír Kovář

podnikatel, Unicorn

Pavel Dvořáček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Vladimír Kovář
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services