Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 22 komentářů)

27. 9. 2015 10:11 | Martin

Hypotéku od FIO banky může podepsat jen retardovaný idiot, ve smlouvě jsem mněl pokutu 1% z půjčené částky za cokoliv. Pokud by manželka otěhotněla tak mohla banka požadovat zešpatnění hypotéky, banka může podle VOP kdykoliv změnit dobu fixace a výši urokové sazby. Tady si dovolim citovat VOP Fio banky: Smluvní strany se dále dohodly, že Banka je oprávněna jednostranně změnit Klientovi typ Úrokové sazby zejména pokud by podle názoru Banky stávajícím nastavením Úrokové sazby mohlo dojít ke zhoršení platební schopnosti Klienta. Provedení jednostranné změny typu Úrokové sazby podle předchozí věty, oznámí Banka Klientovi Oznámením, ve kterém uvede zejména důvody, které Banku ke změně sazby vedly, novou výši Úrokové sazby a její typ, popř. složky ze kterých se skládá, novou výši Splátky a též období platnosti nové Úrokové sazby, to vše tak aby byla dodržena původně sjednaná doba splatnosti Úvěru. 6. Pokud má Banka podle ostatních ustanovení těchto Obchodních podmínek nebo Smlouvy stanovit novou dobu platnosti Pevné úrokové sazby nebo Marže, stanovuje Banka též i novou výši Pevné úrokové sazby nebo Marže pro toto období.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 4. 2013 17:00 | Honza Blažek

Hypotéku u Fia mohu jen nedoporučit. Zažádal jsem o úvěr cca 60% ceny nemovitosti. Na internetu uvádějí, že odhad může být v takovém případě od libovolného (nejen smluvního) odhadce ovšem již neuvádějí, že tento odhad nemusí akceptovat (DLE OBCHODNÍCH PODMÍNEK). Všechny dokumenty pro schválení hypotéky jsem předal a čekal na ověření bonity.
Chyba se stala, když jsem bance předal kopii smlouvy o smlouvě budoucí kupní, kde byl termín, kdy se má kupní smlouva podepsat. Banka ani po termínu podpisu nepředložila smlouvy, abych si je vůbec mohl přečíst a to jsem pobočku navštěvoval jednou až dvakrát týdně a urgoval je o smlouvy. Dostalo se mi pouze šablon. Nelenil jsem a alespoň šablony jsem připomínkoval připomínkoval avšak týden po termínu pro podpis kupní smlouvy jsem se dozvěděl, že: "S definitivní platností bylo rozhodnuto, že Vámi požadovaným změnám Obchodních podmínek nebude vyhověno." Kvůli téhle větičce jsem čekal já i prodávající 45 dnů. Pokud tedy máte silné nervy a hodně času, klidně je zkuste, ale férové jednání s nimi není (nehledě na naprosto šikanózní obchodní podmínky).
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 2/2

2

Následující

Spočítejte si

Splátky úvěru

% z měsíčních výdajů

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Karpíšek

restauratér a podnikatel, Ambiente

Vladimír Kovář

podnikatel, Unicorn

Tomáš Karpíšek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Vladimír Kovář
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services