Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Neplatí alimenty? Jaké máte zbraně

Když dítě zůstane žít jen s jedním z rodičů, druhý rodič musí na jeho výživu přispívat. Musí – ale často nepřispívá. Výsledek? Přibývá dětí, které kvůli nezodpovědnosti jednoho z rodičů žijou na hranici životního minima.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

18. 6. 2012 15:46, Tomáš

Je zajímavé, že i 20 let po socialismu autor uvažuje, že automaticky tím zlým je vždy otec, viz citace z článku "Podle zkušeností odborníků se mnoho otců trestního stíhání zalekne a raději zaplatí, aby se mu vyhnuli." To, že mnoho otců žádá dítě do péče a je v 90% odmítnuto již nikoho nezajímá.

Reagovat

 

+61
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

21. 6. 2012 11:37

Mate o tech prisnejsich trestech pro muze nejakou statistiku, nebo je to dojem, pripadne zobecneni dvou tri pripadu, ktere znate?

Reagovat

 

-16
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Simona 21. 06. 2012 10:29)

Další příspěvky v diskuzi (34 komentářů)

12. 5. 2014 9:21

Ty jsi chytrá. A co má dělat chlap, když platí a ženská mu nedá ani věci pro děti, když jdou k tátovi???? Hmmmm, teď mudruj
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Ilona 05. 02. 2014 15:36)

12. 5. 2014 9:24

Souhlasím. Hlavně je největší problém. když je u soudu samosoudkyně. To je největší problém v takových to případech. Děti chtějí být s otcem, ale soudkyně rozhodne vždy pro matku, protože nad matku asi není.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Tomáš 18. 06. 2012 15:46)

14. 5. 2014 23:00 | Monika

ve vězení dnes pracovat nemusí. Opravdu tam mají ¨havájo¨ jak píšete. A když neplatiče pustí, tak se záznamem v trestním rejstříku bude hledat práci daleko hůř než by si šel (šla) sednout. Takže s trestním oznámením na neplatiče si moc nepomůžem. Takže další zákon na ho...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Ilona 05. 02. 2014 15:36)

19. 5. 2014 12:27 | Jirka

Tomáši, souhlasím s Tebou. Proč je vždy špatný ten muž ? Já mám dcerku ve své péči, její rádoby matka co mi ji dokonce chtěla prodat vychyluje že na ni platit nebude atd a taky řádně neplatí. Nyní si zas nechala udělat dítě a stejně ho někomu vrazí a zas platit nebude. Mě dlůží jen na směnkách 54 500 Kč a už má dluh i na alimentech. Odstěhovala se z kraje a myslí si že je nepostižitelná. Pánové, rada zní: Nedejte se, otravujte je a znepříjemněte takovým rádoby matkám život, aby lidi věděli kdo tam žije,jak lže a přetvařuje se. Jaká je to matka, když okrádá i své vlastní dítě a hledá vždy jen chlapa co ji bude šatit a živit a ona bude jen sedět, žrát a kynout, protože je krutě líná, k práci má odpor a hledá v životě jen pro sebe samu výhody, ale o dítě ji vůbec nejde !!!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+10
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Tomáš 18. 06. 2012 15:46)

6. 4. 2015 23:44 | Sandra

Dobrý den, ocitla jsem se v prekérní situaci a potřebuji pomoct. Muj otec na mě, už celých 18 let nedal ani korunu přes to že měl od soudu stanovenou částku výživného. Moje maminka má moc dobrý srdíčko, tak to nikdy neřešila měla jsem totiž náhradního "novýho" tátu. Jenže nedávno šli od sebe mamča s novým tatkou a my se ocitli ve finanční tísni. Maminka má dvě prace aby nas uzivila a poplatila vse co je nutné protoze ja jeste studují a mam 14 letého bratra( na kterého mimochodem jeho otec platí a to se jeste ani nerozvedli jen dohodou si stanovili vlastne takovou svoji výši výživného). Tak jsem se rozhodla kdyz nemuzu mamce pomoct jinak ze to budu muset udelat takhle. Chci tedy poprosit o pomoct , co mam ted delat ???!!!! Předem dekuji za odpověď ...,
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

8. 4. 2015 12:40 | Tomáš Pospíšil

Sandro, neplacení výživného se stává palčivým tématem, což evidujeme i my na našich stránkách www.hromadnezaloby.cz. Napište nám (pospisil@hromadnezaloby.cz) a my se pokusíme Vám nějak pomoci.
S pozdravem Tomáš Pospíšil
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Sandra 06. 04. 2015 23:44)

16. 6. 2015 11:53 | Radmila

Mě dluží bývalý manžel na děti více jak 500tis. Řešila jsem to exekučně, trestním oznámením, dokonce dostal nepodmíněný trest. Vše zbytečné. Na děti de-facto nikdy ani nezačal platit ani o ně neměl zájem, že by si je třeba bral, nebo jim občas koupil hračku. Nyní je ve výkonu trestu na 12 let za jiný trestný čin. Děti budou za chvíli plnoleté a zřejmě nikdy neuvidí ani korunu. Výživné po prarodičích žádat nemohu, protože by podle zákona mohli nakonec platit moji vlastní rodiče. Je to nespravedlivé, protože jsme si nikdy nemohli nic dovolit, děti nemohli chodit do kroužků, které by je bavili a musíme obracet každou korunu. Systém vymáhání výživného absolutně selhal, on se měl fajn, pokud nebyl na pracáku a pracoval, tak za minimální mzdu a vydělával si na černo. Nic se nikdy nepodařilo prokázat. Trvalý pobyt na ohlašovně, na skutečné adrese jej poctivě zapírali. Nyní, když je ve výkonu trestu už sice víme kde se zdržuje, ale to už je k ničemu. Práce ve věznicích buď není, nebo není povinná a tak pokud by náhodou přece jen nějaká koruna z věznice přišla, bude těch pár stovek opravdu výsměchem. Kdyby pro tento typ dlužníků byly veřejně prospěšné práce, které by byly placené a šli na umoření dluhu, udělali by ti nahoře líp. Rodiče, kteří mají děti ve své péči děti, by nemuseli živořit a dlužníkům by se myslím také ulevilo, protože by je nečekal kriminál.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+7
Líbí
Nelíbí

22. 10. 2015 12:57 | Vladimír Frélich

Mám trochu jinou zkušenost.Po rozvodu jsem manželce nechal celý dům,cca.4500000kč s tím,že na dva syny budu platit 5000kč,po dvou měsících jsem jim přispíval rok na chod domu další dva tisíce.V momentě,kdy si našla přítele jsem jí dva tisíce přestal dávat a světe div se,byl jsem u soudu,kde mi zvýšili výživné na 7000kč,Můj plat byl v té době 16000kč.Klukům jsem platil stav.spoření a měl je každý víkend.Logicky jsem na tokové výživné neměl a dluh narůstal,dostal jsem exekuci na plat a nezbylo mi ani na splácení půjčky(na dům).U soudu bylo zajímavé,že si manželka šla dát po každém stání kávu se soudkyní a zapisovatelkou.Její slova oškubu tě jako psa plní skvěle.Jo a chlapi nekupoval bych dětem už nic co nemusím,nic nedal navíc,zdělili mi,že je to moje dobrá vůle a nikoho to nezajímá.Tak zlatokopky jen do nás.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+4
Líbí
Nelíbí

26. 2. 2016 7:19 | Zbyšek

Asi tak nějak. Já třeba řeším tento problém a jsem MUŽ, které má v péči děti už skoro 2 roky (kluci teď mají 3 a 5 let) a 2 roky jsem neviděl od jejich matky ani korunu a o děti nejeví absolutně žádný zájem.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Tomáš 18. 06. 2012 15:46)

12. 4. 2016 15:14 | Irena

Jsem babička bez příjmu, mám vnučku v péči od roku a půl. Její matka mi dluží na výživné cca 50tisic,vnucce je12*let a nemá o ní vůbec žádný zájem. Pořadí ne kdo co DĚLAT?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

24. 10. 2016 10:27 | PETRKARELONDREJ

Zdravím, mám podobný problém. Můžete mi prosím někdo poradit co mám dělat ? Zlatokopky to jsou, to jo. Můj problém : nechal jsem bývalé manželce dům i všechno vybavení, odešel jsem jen s dvouma taškama oblečení v dobré víře, že to dělám kvůli dětem - CHYBA. Později, abych zvládal platit alimenty a taky dluhy z manželství a hypotéku na společný dům a exmanželkou, mi nezbylo nic jiného, než si najít práci v německu. V momentě, kdy to ex zjistila došlo na zvýšení alimentů a to i zpětně. Když jsem doložil, co všechno jsem dětem koupil, kolik mě stojí cesty pro ně a zpět, soudkyně mi řekla že jí to nezajímá, lístky si přece můžu vzít kde chci. Dva měsíce jsem byl bez práce, nikoho nic nezajímá, bývalou jsem vždy informoval doporučeným dopisem a poslal alespoń 500 kč. Soud mi totiž velkoryse umožil platit tzv. dlužné výživné / to co po mě chtěla a dostala za 2 roky zpětně / splácet měsíčně po 500. To, že jsem neměl ani na nájem je každému srdečně jedno. V současné době mi exmanželka dala ultimátum, dokdy mám zaplatit, jinak prý na mě podá trestní oznámení, pošle exekutora. To, že jsem kvůli ní své dvě děti 8 měsíců neviděl a ona mi to znemožňuje jak se dá, nikoho nezajímá. V tomhle ohledu jsou soudy a OSPOD opravdu k ničemu.
Díky za každou radu a tip.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

24. 10. 2016 10:31 | PETRKARELONDREJ

Dobrý den, tohle je úplně jiný druh, tito by se měli pověsit a výživné by měl podle mě za ně platit stát.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Radmila 16. 06. 2015 11:53)

3. 8. 2017 20:36

Nechápu proč je všude otec stojím na druhé straně a matka alimenty neplatí
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Tomáš 18. 06. 2012 15:46)

4. 9. 2017 21:19 | Silvie

Jak to je když ma te u sebe na prázdniny Dítě . Plati se alimenty
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 787 919 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2018

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petra Procházková

manažerka, Agrofert

Jan Švejnar

ekonom

Petra Procházková
ÚSPĚŠNOST
51,11 %

z 45 duelů
×
Jan Švejnar
ÚSPĚŠNOST
30,09 %

z 113 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK