Krize přinesla rekord: Téměř milion exekucí za rok

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuálně.cz | 18. 3. 2012 | 7 komentářů
Počet exekucí byl v minulém roce rekordní. Zatímco v roce 2010 exekucí ubylo, loni se jejich počet skokově zvýšil zhruba o třetinu.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 3. 2012 13:47, Lubik

Návrh novelizace zákona o povinnosti slučovat exekuce u dluhů u jednoho věřitele už je a bude platit pravděpodobně od 1.7. Jinak v těchto dnech (možná už dnes) se bude v Bruselu jednat o nebankovních půjčkách, což přinese určitě nějakou regulaci. Ovšem je třeba vidět, že každá regulace omezuje naši svobodu, nemožnost svobodně se dohodnout mezi dvěma subjekty. Když se u nás zákonem zakazovaly řetězové hry (letadla, pyramidy), tak jsem byl pro i hloupé lidi musí stát chránit. Jde jen o to najít rozumnou míru, aby nás stát (nebo nadstát – EU) nechránil moc. Abychom při kdejaké činnosti neslyšeli:“a máš na to povolení?“.

+3
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

16. 1. 2013 17:57 | Tomáš

Jen by mě zajímalo proč když se dlužník nezdržuje na adrese v občance a nepřebirá si poštu proč to je škodné tomu ..nechat si posílat poštu atd je dneska drahé a hloupé . a to taky když si poštu nepřebirám tak ta pošta přijde spatky tomu kdo ji poslal tak jak je možne že si ji převzal ? Dost hloupé od vás Děkuji..
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 3. 2012 13:47 | Lubik

Návrh novelizace zákona o povinnosti slučovat exekuce u dluhů u jednoho věřitele už je a bude platit pravděpodobně od 1.7. Jinak v těchto dnech (možná už dnes) se bude v Bruselu jednat o nebankovních půjčkách, což přinese určitě nějakou regulaci. Ovšem je třeba vidět, že každá regulace omezuje naši svobodu, nemožnost svobodně se dohodnout mezi dvěma subjekty. Když se u nás zákonem zakazovaly řetězové hry (letadla, pyramidy), tak jsem byl pro i hloupé lidi musí stát chránit. Jde jen o to najít rozumnou míru, aby nás stát (nebo nadstát – EU) nechránil moc. Abychom při kdejaké činnosti neslyšeli:“a máš na to povolení?“.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 3. 2012 13:46 | Hugo

Na to nereaguj, je to nějaký trol, který s tím spamuje finanční weby.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 3. 2012 11:35 | vlastní zkušenost

Prosím,a jakou pomoc vám nabídli? Ted odkaz mě nefunguje a mám podezření zda to není jen vytahování dalších peněz typu pomůžeme s osobním bankrotem,vykoupíme exekuci apod. To asi není pro člověka který nic moc nemá.Nebo další nesmysly které mě osobně byly nabídnuty typu postaráme se o vaše dluhy s tím že vám udělají splákový kalendář a vy zato jen platíte další a další peníze navíc a exekuce pořád máte . Neznám seriozní firmu - člověka který by pomohl bez toho aby dlužníka ještě víc odrbal. Bud musíte mít ručení ,nebo platíte za vymyšlený splatkový kalendáře apod. Osobní bankrot- to stojí další peníze. A pokud má člověk víc exekucí tak nemůže peníze navíc vyhazovat za něco kde není jistota zastavení exekucí. A dále třeba malý živnostník s ŽL nemá na osobní bankrot vůbec právo. Neznám žádnou pomoc ,než osobně splácet exekuce po malých splátkách přímo na účet exekutora a stejně se bát že jednou přijdete domu a byt otevřený a vybrakován exekutorem který sebere i základní vybavení (lednice,pračka) a nic ho nezajímá. Pak nezbyde než se pořád skrývat a stěhovat se po nájmech v panelácích bez jména na zvonku apod.Dělat to tak dlouho dokud po malých částkách nesplatíte co dlužíte a ještě k tomu několikrát navýšenou nesmyslnou odměnu a náklady exekucí. Přitom jak jednoduché řešení by bylo: povinost sloučit exekuce do jedné a platit jednu větší splátku bez dalších odměn a nákladů.Jenže to by se muselo chtít to politikum prosadit a né jen o tom kecat že to někdy bude...
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 3. 2012 18:10 | Nox

Ono to pry uz postizitelne je, problem je, ze ne automaticky, ale musite o to soudit, tusim ze se to bere jako neopravnene obohacovani nebo tak nejak. Jenze kolik exekuovanych ma penize na pravniky a tahanice?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 3. 2012 15:23 | Eva Bernaciková

Něco tady není v pořádku. Podle počtu exekucí jsou na vině jak nebankovní úvěrové společnosti, tak legislativa a exekutiva v ČR. Jinak by dávno nebylo možné, aby lidé bez prokázání stálého příjmu mohli dostávat jednu půjčku za druhou, v letácích Kauflandu jinou inzerci ani neuvidíte, a kdyby byla legislativa nastavena tvrdě proti takovému v "podnikání" nemohlo by dnes být na milión exekucí. No a o našem právním a finančním povědomí ani nemluvím. Co kdyby ČT, která má monopol na vysílání v ČR z našich poplatků ve spolupráci s legislativci a sociálními partnery zvyšovali povědomí lidu 5 minutovkou před hlavními zprávami. V BESIPU to tak fungovalo. Realistické záběry na poškozené lidi autohavárií, myslím, byly dosti výmluvné. Nejlepší půjčka je ta, kterou nemám. Toť mé heslo.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 3. 2012 10:57 | černý jezdec

Jen by mě zajímalo kdy bude poviné slučovat exekuce od jednoho věřitele když to má vše jeden exekutor.Např. DP jizdy za černo vymáhá většinou pan ex.Podkon...ý a ten mi naposílal teď během měsíce několik pokut za jizdu na černo (vše se stalo před více jak 9 lety a jsou nepromčené).A odmítá mi to součit do jedné prý z hospodárných důvodů...ha ha důvodem je protože by přišel o 10 x odměnu a 10x náklady,než když by to musel povině sloučit. To nikoho nezajímá že tím také poškozuje veřitele protože ten tim jeho navyšováním dluhů nikdy peníze nedostale.10 pokut a učtuje si každou zvlášt pěkně 8500 za každou pro sebe.Navýšil mi dluh zatím o 85 tisíc. Každý politik je kecá že s tím něco udělají a kdy ,až si exekutoři namastí ještě víc kapsy?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miloš Endrle

podnikatel, Geewa

Radovan Krejčíř

podnikatel a kriminálník

Miloš Endrle
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Radovan Krejčíř
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services