Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

V roce 2050 bude každý druhý Čech v důchodu. A stát se nepostará!

Ondřej Tůma | rubrika: Jak na to | 19. 9. 2011 | 52 komentářů
Ač neradi, začínají Češi otevírat oči. A vidí, že státní důchod není zárukou důstojně prožitého stáří. Co je potřeba udělat teď, abyste v penzi nemuseli počítat, jak vyžít s pouhou almužnou?

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

20. 9. 2011 1:17, Petr

Možná děláte ve špatném oboru nebo ve špatném regionu. Já taky dělám 400 km od místa odkud pocházím, v jiném oboru něž který jsem vystudoval. Až budete mít ty děti, začnete třeba uvažovat i nad tím.

Reagovat

 

+4
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (mt 20. 09. 2011 01:10)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

19. 9. 2011 21:35, Mája

maminčin mazánek

Reagovat

 

-3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (David 19. 09. 2011 17:23)

Další příspěvky v diskuzi (52 komentářů)

20. 9. 2011 16:04

S tou Skandinávií (případně severskými zeměmi, abychom tam měli i Finy) jste docela vedle :-)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Tomas 20. 09. 2011 13:23)

20. 9. 2011 16:05

Tedy míněno s porodností. Takže se na ta čísla fakt podívejte. Hehe.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Tomas 20. 09. 2011 14:26)

20. 9. 2011 19:45 | Reo

Myslím, že nám žádná reforma daňová ani důchodová nepomůže. Současná a budoucí bezvýchodná situace je pouze reakcí na neustále se zhoršující životní podmínky a nastavené špatné morální hodnoty, která určuje a vštěpuje stát svým chováním do myslí všech občanů!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

20. 9. 2011 21:43 | Tomas

Čísla, čísla ... Existuje lež, nehorázná lež a statistika. S těmi čísly za Skandinávii jste mě dostali, to přiznávám. Zkuste se ale taky podívat na to, čím jsou tvořeny (pop. stimulace, které odezní, přistěhovalci také mají jiný postoj k plození dětí než domorodci) a už budeme jinde. Tedy zatímco jste mě úspěšně chytli za slovo, stále nechápu, v čem kecám (že porodnost nesouvisí s tím, jak se stát stará o důchodce).
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 20. 09. 2011 16:04)

20. 9. 2011 22:27

Chytili jsme vás za číslo, nikoli za slovo. Mezi upozorněním na chybná fakta a slovíčkařením je rozdíl. Jestli je za severskou porodností jen „pop. stimulace“, o tom bych pochyboval. Spíš bych v tom viděl jiné faktory – aťsi vám znějí jako z jiného světa: důraz na zdravý rozum, zdravý duch a zdravé tělo. Málokde tak zakořeněný jako v severských zemích. Důraz na individualitu a osobní svobodu: tedy i ve významu nestanu se otrokem svojí práce. Dostatek životního prostoru: hustota osídlení je na severu zatraceně nízká. Přirozeně se tam starají i o staré. Důvod opět není v politice, ale v hlavách. Ostatně i severská politika je racionálnější a střízlivější než jinde v Evropě. Pokud už je EU nezačla kazit – na to konto doporučuju vcelku čtivý román Hannu Raittily Canal Grande: je právě o srážce finské mentality, zaměřené na řešení problémů, s realitou EU (zaměřenou na vytváření problémů).
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Tomas 20. 09. 2011 21:43)

21. 9. 2011 0:56 | Tomas

Já teda měl na myslí spíš Švédsko. To je už evropsky zkažené celkem dost. Fini jsou mentalitou někde jinde, to souhlas.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 20. 09. 2011 22:27)

21. 9. 2011 14:03 | No

Pokud je pravdou, že vývoj jde po spirále, tak tu za 39 let opět bude socialismus s vysokou mírou přerozdělování. A nebo si opravdu myslíte, že finanční skupiny a zahraniční vlastníci budou tuto zemi vysávat do nekonečna a většina zbídačeného obyvatelstva si to tak nějak nechá bez odporu líbit. Ve svém okolí vidím neustále rostoucí počty mladých lidí a pak těch po padesátce, kteří nemají práci a ani jiné zdroje příjmů, které by jim měly stačit na přežití. Mladí kradou a fetují, ti staří rozprodávají to co si za mládí pořídili a pak buď také kradou a nebo páchají sebevraždy. Po období relativního blahobytu plíživě přichází hluboká krize. Ta nejvíce zatím postihuje cikány a ty, kteří vždy žili na hranici bídy. Většinou nemají další zdroje příjmu a při ztrátě zaměstnání jim nezbývá nic než krást. To se nás moc netýká, pokud nejsme sami postiženi. Pokud už začnou přepadávat a loupit už se to nám nelíbí, ale musíme si zvykat, na přerozdělování zbývá čím dál tím méně a bez změny režimu se bude jen kecat, a až do velkých střetů se nic nezmění.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

21. 9. 2011 14:11

To máte nějakou divnou spirálu. Kolikrát už jsme tu měli ten socialismus a přerozdělování? A kolikrát jsme měli kapitalismus? Kdy bude zase pořádné otrokářství? Jak že jdou na té vaší spirále společenská zřízení po sobě?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (No 21. 09. 2011 14:03)

30. 9. 2011 12:59 | Pupa

Tím jste měli začít už na začátku vy samozvaní vládcové.Dostali jste nás do bahna a ještě vám to nestačí,máčíte nám v něm ksichty.Mě je jasný,že v důchodu chcípnu hlady,pokud se dožiju.A co jako mám dělat,když nemám z čeho šetřit??!!! Tak schvalte konečně aspoň eutanazii,ať náš "odchod" je trochu důstojnější než odstřel!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

19. 3. 2012 3:35 | vladislav skalicky

Je zřejnmé že stát jenž si uzurpoval právo hospodařit s penězi na důchody selhal , a přerozdělil tyto peníze od pracujících mezi ty nepracující a takže mnoho nezbývá. V době kdy státní kontrola nad penzemi neexistovala se toto řešilo v rodinách samotných. Prostě děti se postarali o své rodiče a kupodivu bez státu to fungovalo , Byly též menší daně a politici nemohli tolik krást. Jestliže někdo neměl děti mohl uspořit peníze jelikož ušetřil na nákladech výchovy dětí ale pak mohl mít později smůlu. Z tohoto důvodu byla také větší porodnost- lidé chtěli děti též pro vlastní jistotu ve stáří. Bude lépe se vrátit k tomuto systému. Vyřeší se tím nízká porodnost a inteligentní a schopní pracující lidé budou mít důvod dětí mít . Jestliže to neuděláme bude postupně česká většina vytěsňována potomky nežádoucích imigrantů a nepřizpůsobivých romů kteří doposavad vyjídali naspořené peníze z důchodů. Probudte se
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

2. 7. 2014 10:14 | Karel Kolbaba

A proč mazánek? Nenapadá vás třeba i jiná alternativa? Například matka syna POTŘEBUJE. Zkuste používat MOZEK, pokud ho tedy máte?????????????
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Mája 19. 09. 2011 21:35)

3. 11. 2018 15:00 | zemekf

bububu )))))) - Jak chcete, máte patáct let na to, zatočit s neziskovkama a zavést školné - za svý, přátelé za svý ...... Víc jak polovina studentů pajdáku třídu nikdy neuvidí, prostě odfláká těch pět let a de jinam, ne do škol a potřeba psychologů, politologů, apod. je také diskutabilní ....... Vsadím kecky, že každá škola, každý špitál najde ve svém rozpočtu ten mega, dva, aby doktorovi, učiteli, podepíše li se jim na deset let tu studentskou půjčku uhradil. vsadím kecky, že v tom případě i byt najde ..... U fabrik tomu bude podobně, že páni podnikatelé, inženýry si obstaráte podobně Nechcete přeci aby vás ty pokladní a zedníci furt dotovali, že ne že nebudete ujídat baběnkám a dědáčkům z taléřků ..... ??????
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  10 157 517 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2019

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Články na Heroine.cz

Zdravím z noční. #6 Dětské úrazy

Zdravím z noční. #6 Dětské úrazy

Záchranář Vít Samek a porodní asistentka Alžběta Samková se střídají v psaní o situacích,...více

Vůně máminých rukou. Olfaktorický průvodce

Vůně máminých rukou. Olfaktorický průvodce

Vůně vypraného prádla. Maminčiny ruce namazané krémem. Oblíbený parfém. Naše životy nenápadně...více

„Poddanství žen“. Vynalezl feminismus muž?

„Poddanství žen“. Vynalezl feminismus muž?

Před sto padesáti lety nic jako feminismus neexistovalo, ale přesto vyšel spisek, který...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Sedláček

ekonom

Jiří Rusnok

ekonom a politik

Tomáš Sedláček
ÚSPĚŠNOST
70,97 %

z 31 duelů
×
Jiří Rusnok
ÚSPĚŠNOST
77,27 %

z 22 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK