Aleš Tůma: Důchodová reforma přes buřty

Aleš Tůma | rubrika: Komentář | 21. 2. 2011 | 10 komentářů
Vláda se rozhodla zvýšit DPH na naprostou většinu potravin - problém penzí tím bude jednou pro vždy vyřešen!

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

21. 2. 2011 7:55, Pavel

Tak diskusi na toto téma si právě mistr Kalousek přeje. Nebavit se na téma zdražování pod hlavičkou DPH, ale plamenná diskuse na téma jak s námi obchodníci vydrbou. Copak vážně nechápete, že jsme v pozici bitého psa, který "pánovi" po každé ráně olízne ruku? Copak neplatí že jsme sice zvolili vládu, která nestojí za nic, ale máme křepčit radostí, že by mohlo být ještě hůř, valná většina krade, ale ti druzí by kradli ještě víc, rozkradli jsme všechno, ale přece chápejte, že někdo ten státní dluh uhradit musí, zdvihneme Vám DPH, ale jsme zase takoví lidumilové, že mlíko zůstane ve snížené atd. atd. Volby vyhrála současná koalice pod hesly zatočíme s korupcí a strašidlem řecké cesty. Bárta se honosí úsporami při výstavbě dálnic - ale je to jen potěmkinova vesnice. Veškeré dosažené úspory spočívají v tom, že se některé práce neprovedou teď, ale MOŽNÁ někdy v budoucnu. Řecká cesta - kolik z Vás si vzpomene na způsob, jakým se podílel na prožrání státního rozpočtu? Řeci dle zpráv si fakt žili nad poměry - kdo z normálních pracujících si tady žil nad poměry? Na rozdíl od Řecka náš rozpočet nebyl prožrán, ale rozkraden, což je podstatný rozdíl. Ale i tak by se asi národ uskromnil, kdyby ovšem viděl zástup pozavíraných politiků, jejichž rodiny disponují majetkem, který by nevydělaly ani za pět generací, kdyby do dražby přicházel zabavený majetek a obstavené účty. Nám ale zůstala jen ta zodpovědnost za státní dluh a vskutku dojemná starost o to jak tento dluh uhrdí naše děti. Tento dluh nemají hradit naše děti, ale ti, co jej udělali. Jak je možné, že předsednictví v unii měl na starosti Saša křivohubý, který jak se zdá neměl ponětí o tom, co se děje? Ale nezoufejte, už se připravuje megatunel, před kterým ustoupí do zapomění všechny dosavadní levárny - formou důchodového pojištění se všichni budeme skládat na pár tunelářů.

+9
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 10 komentářů)

25. 2. 2011 16:38 | Roman

Tenhle clanek nema zadou kvalitu. Je to jen povyk - nastaveny na reakce ctenaru co konzumuji uzeniny. Uzeniny nezeru, je to smejd, nutricni katastrofa. Radeji si uvarim z masa, lustenin a zeleniny normalni jidlo.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 2. 2011 23:10 | jezevec

jjj. a na jejich místa spadnou z marsu hodní, slušní, pracovití a nezkorumpovatelní marťani . . . thomas je povede (dokud nepotká dalšího revolucionáře s bejsbolkou)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 2. 2011 21:16 | PAGO

Politici se nám smějí do obličeje, myslím,že jsme pěkné ovce, když si tohle od nich necháme chvíli po volbách líbit.Zase to mají zaplatit jen ti co pracují a jiným se to zvýšení doplatí jako soc. příplatek. Nakonec zjistíte, že člověk co nepracuje je vlastně soc. potřebný a má stejně peněz jako Vy co děláte jako blbec. Ukládat to bezpečně není kam neb naše politická reprezentace Vám naslibue a zdaní pak kdeco třeba stavební spoření a zelenou úsporám dnes, zítra zas účet důchodového pojištění přenechá třeba po smrti jedince,který si utrhoval od huby celý život zlodějské pojišťovně. Jsme hold ČR, ve Francii by si zmetci nedojeli ani na benzinku..
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 2. 2011 17:30 | jezevec

politici slibovali reformy a zastavení shodku. nebo pokud vám někdo sliboval dostat nažrat z cizího, asi jste volil některou z nevládnoucích stran. ale tahle země má jen jedny lidi a jedny peníze - a dokud se nedosáhne kvalifikované rovnováhy mezi plátci a příjemci rozpočtových prostředků, nemůže žádný stát fungovat. z čehož dph je jedna z nejspravedlivějších daní, protože krom velmi snadné evidence a výběru, je spravedlivá i sociálně - kdo víc utrácí, víc platí. mmch neodpověděl jste kdo zvolil ty politiky. . .
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 2. 2011 15:30 | Nox

A pred volbama slibovali politici co?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 2. 2011 12:24 | jezevec

božínku, to jsou stesky!!! a ty politiky jako volil kdo????
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 2. 2011 8:30 | eďa

Tak dlouho jsme si utahovali opasky, až se z nich staly obojky pro psi.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 2. 2011 7:55 | Pavel

Tak diskusi na toto téma si právě mistr Kalousek přeje. Nebavit se na téma zdražování pod hlavičkou DPH, ale plamenná diskuse na téma jak s námi obchodníci vydrbou. Copak vážně nechápete, že jsme v pozici bitého psa, který "pánovi" po každé ráně olízne ruku? Copak neplatí že jsme sice zvolili vládu, která nestojí za nic, ale máme křepčit radostí, že by mohlo být ještě hůř, valná většina krade, ale ti druzí by kradli ještě víc, rozkradli jsme všechno, ale přece chápejte, že někdo ten státní dluh uhradit musí, zdvihneme Vám DPH, ale jsme zase takoví lidumilové, že mlíko zůstane ve snížené atd. atd. Volby vyhrála současná koalice pod hesly zatočíme s korupcí a strašidlem řecké cesty. Bárta se honosí úsporami při výstavbě dálnic - ale je to jen potěmkinova vesnice. Veškeré dosažené úspory spočívají v tom, že se některé práce neprovedou teď, ale MOŽNÁ někdy v budoucnu. Řecká cesta - kolik z Vás si vzpomene na způsob, jakým se podílel na prožrání státního rozpočtu? Řeci dle zpráv si fakt žili nad poměry - kdo z normálních pracujících si tady žil nad poměry? Na rozdíl od Řecka náš rozpočet nebyl prožrán, ale rozkraden, což je podstatný rozdíl. Ale i tak by se asi národ uskromnil, kdyby ovšem viděl zástup pozavíraných politiků, jejichž rodiny disponují majetkem, který by nevydělaly ani za pět generací, kdyby do dražby přicházel zabavený majetek a obstavené účty. Nám ale zůstala jen ta zodpovědnost za státní dluh a vskutku dojemná starost o to jak tento dluh uhrdí naše děti. Tento dluh nemají hradit naše děti, ale ti, co jej udělali. Jak je možné, že předsednictví v unii měl na starosti Saša křivohubý, který jak se zdá neměl ponětí o tom, co se děje? Ale nezoufejte, už se připravuje megatunel, před kterým ustoupí do zapomění všechny dosavadní levárny - formou důchodového pojištění se všichni budeme skládat na pár tunelářů.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 2. 2011 7:49 | Jan Dvořák

Jeden z nejvtipnějších - ale bohužel také nejpravdivějších - komentářů k nesmyslným návrhům okolo DPH, co jsem četl :-)
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 2. 2011 6:08 | pago

A inflace se rozbíhá.Ten zdraží to a ten zas tohle!A další zdraží vše!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  16 368 736 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2022

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Nemáte v peněžence poklad? Tyhle koruny jsou vzácné

Nemáte v peněžence poklad? Tyhle koruny jsou vzácné

Zlatý svatováclavský pětidukát z roku 1937, který se před týdnem vydražil za rekordních...více

Nejlevnější byty v Česku. Podívejte se, co koupíte za půl milionu

Nejlevnější byty v Česku. Podívejte se, co koupíte za půl milionu

Byty dál prudce zdražují. Přesto se dají najít i za půl milionu korun. Jak vypadají a...více

Tyhle řetězce mizí z Česka. Nepřežily covidové peklo

Tyhle řetězce mizí z Česka. Nepřežily covidové peklo

Dva roky s covidovými omezeními a uzavírkami znamenaly pohromu jak pro mnoho menších kamenných...více

Nové tipy, kam na výlet. Radši s plnou peněženkou

Nové tipy, kam na výlet. Radši s plnou peněženkou

Pod Králickým Sněžníkem se otevírá Sky Bridge – nejdelší visutý most pro pěší na světě....více

Doporučujeme

Proč jsme doteď ksakru spali? Tahle malá součástka mění celý svět

Proč jsme doteď ksakru spali? Tahle malá součástka mění celý svět

Ta částka je až absurdní: 289 miliard dolarů, bezmála sedm bilionů Kč, na čipy. Spojené...více

„Kvůli tetování mi nevěří, že jsem lékařka.“ Díky obrázkům na těle mám k lidem blíž, říká psychiatrička

„Kvůli tetování mi nevěří, že jsem lékařka.“ Díky obrázkům na těle mám k lidem blíž, říká psychiatrička

Tetování už je součástí naší kultury. Potetovaná lékařka ale stále u některých lidí vzbuzuje...více

Plzeň proti klubu z města duchů. Karabach má válečné kořeny

Viktorii na cestě do Ligy mistrů čeká poslední překážka. FK Karabach není jen obyčejný...více

Dôchodky sa v roku 2023 radikálne menia: Toto môžete očakávať + kalkulačka

Dôchodky sa v roku 2023 radikálne menia: Toto môžete očakávať + kalkulačka

Systém so zastrešeným dôchodkovým vekom schválený vládou v roku 2019 sa bude opäť meniť....více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Wichterle

podnikatel, Wikow Industry

Matěj Hollan

aktivista

Martin Wichterle
ÚSPĚŠNOST
57,14 %

z 14 duelů
×
Matěj Hollan
ÚSPĚŠNOST
41,67 %

z 12 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.