Michal Kašpárek: Co uděláte za stovku?

Weby, na kterých lidé nabízejí své služby za pár drobných, vypadají chvíli po svém vzniku komicky, až bizarně. Bacha ale na ně: může jít o jeden z nejvýraznějších trendů nové dekády.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

11. 2. 2011 7:47, Honza

Já jsem takhle předloni něco dělal přes oDesk.com. Sice ne za pár babek, ale za pár tisíc, ale i tak to bylo v přepočtu na hodinu práce velmi mizerně placené (byla tam hrozná konkurence Číňanů, Indů a Sovětů). Ale naučil jsem se tak programovat pro Android, takže jsem pak díky tomu pak našel dobrou práci.

+5
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 13 komentářů)

16. 5. 2016 21:22 | asist15

Kdyžtak se podívejte i na http://www.Freelance-Market.cz. Snad na rodinu skutečně najdete víc času, jak jste si přála :-)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 6. 2013 14:41 | František

Uplynuly 2 roky a stále žádné hodnocení.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 2. 2012 15:44 | Radka

Děkuji za upozornění na kilerr. Moc zajímavé!
Podle mě jsou tyto servery (včetně různých LETS systémů) skvělé. Doba je nejistá nějakým způsobem vždycky, ale pokud tu nejistotu vezmeme kreativně a s humorem, může nás místo stresu bavit.
Ostatně, představa, že si na živobytí vydělám řadou drobných "melouchů", které mi umožní více se věnovat rodině a při kterých nehrozí upadnutí do stereotypu, je docela hezká.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 3. 2011 5:01 | kamilosa

Františku, proč myslíte, že by to nefungovalo? Je mi jasná vaše nedůvěra v něco u nás nového a neobvyklého. Nicméně vzhledem k tomu, že server je v provozu několik měsíců a tento typ služeb u nás ještě není rozšířen, tak tam moc hodnocení nenajdete. Záleží pouze na uživateli, zda poskytne hodnocení. Osobně své služby prodávám na obdobných amerických serverech a nemůžu si stěžovat na to, že by o mé služby nebyl zájem. Těch serverů, které takhle po světě fungují jsou stovky. Jen zase u nás jsem trochu pozadu, tak že doufám že díky stománii a novému www.kilerr.cz se tento typ neobvyklého přivýdělku rozšíří i do našich krajů a pomůže spoustě lidí si trochu přivydělat v této nejisté době.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 2. 2011 11:12 | František Pašingr

Obávám se, že web Stománie je jen potěmkinova vesnice. Když si dáte seřadit nabídky od nejvíce hodnocených, tak snadno zjistíte, že ještě žádné nebyly hodnoceny. Kdoví jestli to vůbec funguje.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 2. 2011 9:57 | Tom Silver

Tyhle drobne sluzby se daji poskytovat i jinak .. a co se tyka zdaneni, zkuste hledat slovo LETS. Jsou to obvykle lokalni mikroplatebni systemy obcas s velmi bizardnimi menami, ale zda se ze funguji jiz nejakou dobu napr. v anglii a US. http://en.wikipedia.org/wiki/Local_Exchange_Trading_Systems http://lets.ecn.cz
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 2. 2011 11:55 | Mon

kupovali jsme tam uz 2x vizitky, coz je za stovku myslim smysluplna sluzba. Nekdy jsou to ptakoviny, ale docela mile.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 2. 2011 10:15

Citace - Marek / 11.02.2011 09:05

No pokud ti lidi mají příslušné oprávnění ČNB, tak to legální je. Ale vybrali byste si takového zoufalce, který své služby nabízí takto podivně, bez referencí?

Řada kontaktů je bez referencí, protože ne vždy se podaří získat dostatek doporučení. Spíš to ukazuje na to, jak je v ČR přeagentováno.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 2. 2011 10:10

Citace - Radim / 11.02.2011 08:16

Na Stománii je spousta nabídek finančního poradenství. Jenže profesionální finanční poradci musí mít příslušné zkoušky a musí být v evidenci někde na ČNB. Jsou tedy vůbec tyto služby nabízené na Stománii legální?

Když Vám někdo jenom poskytne radu, tak žádné oprávnění nepotřebuje. To potřebuje jen tehdy, když s Vámi něco uzavírá. Jinak obsah sousloví "finanční poradce" není legislativně stanoven, takže si tak může říkat, kdo jen chce.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 2. 2011 9:05 | Marek

No pokud ti lidi mají příslušné oprávnění ČNB, tak to legální je. Ale vybrali byste si takového zoufalce, který své služby nabízí takto podivně, bez referencí?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 2. 2011 8:34 | Radim

Ještě by mě zajímalo hledisko státních úředníků k takovému vydělávání. Do jaké míry je to náhodný výdělek , který se jen dodatečně daní jako ostatní příjmy, a do jaké míry je to systematická výdělečná činnost, hlavní nebo vedlejší, které vyžaduje příslušný živnosťák a ze které se platí zdravotní a sociální odvody, v případě hlavní výdělečné činnosti dokonce jsou minimální měsíční platby něco přes 3000 bez ohledu na výši výdělku. A obecně pro státní úředníky je systematická výdělečná činnost tehdy, pokud se děje víc než třikrát, takže u Stománie by to byl výdělek z jedné nabídky větší než tři stovky....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 2. 2011 8:16 | Radim

Na Stománii je spousta nabídek finančního poradenství. Jenže profesionální finanční poradci musí mít příslušné zkoušky a musí být v evidenci někde na ČNB. Jsou tedy vůbec tyto služby nabízené na Stománii legální?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 2. 2011 7:47 | Honza

Já jsem takhle předloni něco dělal přes oDesk.com. Sice ne za pár babek, ale za pár tisíc, ale i tak to bylo v přepočtu na hodinu práce velmi mizerně placené (byla tam hrozná konkurence Číňanů, Indů a Sovětů). Ale naučil jsem se tak programovat pro Android, takže jsem pak díky tomu pak našel dobrou práci.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Zdeněk Grondol

podnikatel, Czech International

Jana Bobošíková

politička

Zdeněk Grondol
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů
×
Jana Bobošíková
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services