Tým odborných poradců je tu pro vás.
Poslední dotaz: Fondy Amundi
Poradna > Investiční poradna > Podílové fondy
Otázka: Dobrý den, Rád bych znal Váš názor na podílové fondy Amundi jež nabízí KB... Rok a půl mám IKS investiční manažer (balancovaná strategie), kde nějaké zhodnocení proběhlo. Bylo mi doporučeno investici... více
- Interactivebrokers
- INVESTOR - kým skutečně jsem?
- Západočeský dřevařský průmysl
- Pomoc. Kdy v ČR začne 21. století?
- Dárek cizím vnoučatům
17. 4. 2006 10:13
Nynější německý limit (5 %) a navrhovaný český limit (20 %) nelze dost dobře porovnávat. Každý se totiž poměřuje s jinou likviditou: Český limit 20 % z aktiv se porovnává s celkovými likvidními prostředky fondu, německý limit 5 % z aktiv se porovnává s celkovými likvidními prostředky fondu mínus rezervy potřebné pro provoz nemovitostního fondu v následujících dvou letech.
Česká metodika výpočtu je snáze kontrolovatelná, německá je však přesnější – zohledňuje likviditu potřebnou na splátky hypotečních úvěrů, závazky ze stavebních smluv (např. na rekonstrukci nakoupených nemovitostí) atd.
Přitom i české otevřené nemovitostní fondy, se budou moci oproti dosavadním fondům podstatně více zadlužovat – až do výše 50 % svého majetku! A z těch 20 % likvidních prostředků budou pak splácet i tyto hypotéční úvěry a platit veškeré provozní náklady. Kdežto těch německých 5 % likvidních prostředků by mělo být opravdu jen na výplatu zpětných odkupů podílových listů. Která metodika je tedy “konzervativnější“?
Mimochodem, ten minimální český limit je 20 % a ne 25 %, jak píše pan Janečka.
Václav Fišer