Akcie: globálně optimistický týden

Pavel Slavík | | 7. 11. 2005 | 9 komentářů
Optimismus byl na tuzemských trzích podpořen vývojem v zahraničí a příznivými výsledky českých firem. V USA trhy ustály i zklamání z výsledků firmy Dell a pozitivní vývoj jsme minulý týden mohli zaznamenat i v Německu. A co důležitého očekáváme (nejen) na kapitálových trzích v příštích dnech?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

7. 11. 2005 4:32, Fred Karno

Jednou by mela manipulace kurzu ceskych takyakcii skoncit. Pardon , nechci zadnou stranku a jejiho majitele urazit , pardon ! Neni fair uverejnovati na vsech ceskych webstranach zradne :
.
Analytici agentury Rusia stanovili cilovku Tunelu a.s. 600 korun.
.
Aby to nebyla bouda na lidi a manipulace kurzu , nutno na stranky napsati :
Analytici agentury JZD Praskolesy stanovili cilový kurz akcie Tunel a.s. 600 korun do konce roku 2006. Roku 2006 ocekavaji zisk EPS 40 korun pro akcii a P/E 15 a cilovy kurz je jejich nasobkem 40x15=600 korun.
.
To by byla krasa , kdyby to vypadalo vzdy takto. A cesti akcionari by nedopadli jako Skrhola a nepovazoval by je nikdo za vola.

+33
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

7. 11. 2005 4:27, Fred Karno

To to dopadlo zase , burza Praha prijala k obchodovani akcii nejake pochybne firmy z Bermud CETV , isin BMG200452024 a tato bouda na lidi se stala jednou z 10 nejdulezitejsich akcii v Cechach. Pritom by mela zustati tam , odkud pochazi , na burze Bermudy a na burze Tel Aviv. Proc ale burza Praha tim chce lidem ublizit , jakoby nestacil Harvard holding. Chce-li burza Praha hodne vydelat na poplatcich , mela by prijmout vsech 80 akcii Eurostoxxu a Dow Jonesu a zadne svinstvo z Bermud , Baham , Kajmanu. Jestli si CETV zalozil na Bermudach pan Lauder , nebo pan Kozeny , nebo pan Kellner , nebo pan Dingman , to jsou vsechno kolegove. Lidi na tu boudu skocili , protoze na burze Praha je zajem o akcie veliky a akcii malo a tak ta bouda na lidi CETV rostla za par let par stovek procent a dosahla dnes riskantne vysoke P/E 40. Shromazdeni akcionaru bude asi na Bermudach , proc by melo byt ve stredni Evrope , kdyz je to firma z Bermud.

-2
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

9. 11. 2005 10:42 | Jirka

Dvojí ceny jsou hlavně proti zákonu - diskriminace. Pár podnikatelů už na to dojelo. Vím, že je to dost rozšířený jev. Bydlím v pohraničí. Že je ekonomickým zájmem i takovýchto podnikatelů sjednocení cen na tu vyšší úroveň, to dávají najevo už dávno. Stačí před nimi promluvit česky a mají hned nějaký problém, aby nemuseli člověka obsloužit. Jsou ale i tací, kteří si uvědomili, že i našinec je v nouzi dobrý a nechtějí si to s ním rozházet. Tak zavedli kurz CZK/EUR 1:1 nebo podobný. Dokud na ně nepřijde berňák... U pekařů se dá nějaká ta přirážka vykázat jako dopravné. ČEZ ale (předpokládám) za použití zahraniční přenosové soustavy neplatí - platí to zákazník jako složku platby pro distributora. Takže bych spíš očekával, že se proti jeho dvojím cenám vzbouří ÚOHS. Ale to bych musel být hodně naivní, když má obojí pod palcem stejný stát.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 11. 2005 15:35 | Dušan D.

Naše pekárny v pohraničí prodávají pečivo v Německu výrazně dráž než u nás. Přesto nadále prodávají i u nás, zjevně to není proti jejich ekonomickým zájmům. Podobných příkladů je víc. Ovšem v případě elektřiny jde prakticky o monopol. Cena se stanovuje jinak. A mám v tomto případě dojem, že ERÚ se ani omylem nesnaží snížit dopady monopolního chování, což má být původní smysl tohoto úřadu. Ne že bych se nad tím nějak zvlášť pohoršoval, jinde v Evropě to asi lepší nebude. Je to však důležitý důvod, proč měla akcie ČEZ větší potenciál růstu než ostatní české akcie. Je přece tak snadné zvýšit zisk zvýšením cen, když neexistuje konkurence. Jde to říct i tak, že vysoká cena akcie ČEZ jest následkem chabého protimonopolního chování ERÚ.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 11. 2005 13:00 | Jirka

To srovnání cen není tak docela nesmysl. ČEZ prodává elektřinu i do ciziny. Tam za ni dostane víc, než doma. Prodávat elektřinu doma levněji je prostě proti jeho ekonomickým zájmům. A je to i nefér vůči zahraničním zákazníkům ČEZu. Nejde o to, aby se jeho cena srovnala s konkurencí, ale aby měl jednu cenovou politiku pro všechny odběratele. Nevím ovšem, jestli zrovna tohle sleduje regulační úřad. Uvítal bych, kdybychom si mohli vybrat dodavatele (výrobce) elektřiny v rámci EU tak snadno, jako si můžeme zvolit telefonního operátora. S distribucí nic nenaděláme.
+28
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 11. 2005 17:48 | Fredy Mercury

Pravdepodobne se uz dnes ceny elektriky prizpusobi tem v Nemecku , protoze se taky prodava do Nemecka a teprve 20 let pozdeji se prizpusobi mzdy lidi tem v Nemecku. A kdyby jednou prestal rusti rocni zisk podniku , pak pri soucasnem P/E 24 podnik vydela az za 24 let ten samy kapital , kteri dnes daji lidi do jeho akcii. A az bude rusti zisk jen 10% rocne , tehdy bude opravnene jen P/E 10. Dlouhodobe roste zisk podniku stejne jako kurz akcie , nebo se od rurstu akcie musi odecist dividendy. Akcie CEZ rostla minulych 12 mesicu +200% a zisk podniku rostl jen zlomek toho , tedy se to dnes nebo pozdeji vyrovna , dlouholety graf akcie bude odpovidat grafu rustu zisku a akcie CEZ spadne na polovinu cca. 330 korun a pak bude rust zisku roven rustu kurzu. Tedy bych nekupoval ! Vzdyt v lednu pri P/E 17 silne uvazovali inteligentni investori jako TY , jestli jeste vubec koupit , kdyz uz je to P/E tak vysoko. Posledni 2 mesice uz je to vsem inteligentnim invetrorum jako TY zcela jasne , ihned bez uvazovani , pri P/E 29 ani P/E 24 uz koupit nelze , nebezpeci padu na polovinu je prilis vysoke. Vzdyt uz vsichni vysoci funkcionari CEZ , KSC , STB , KGB , FNM , ODS , KDU , CSL , .... , ..... vsechny jejich akcie CEZ prodali. Tito insideri asi vi , ze dalsi rust kurzu akcie CEZ bude tezky.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 11. 2005 13:54 | Dušan D.

Ještě podpis :)
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 11. 2005 13:52 | ddo

ČEZ je vůbec zajímavé téma. Analytici snad berou v úvahu i to, ze ČEZ je státní monopol a vysoká cena elektřiny je prostřednictvím dividend příjmem do státního rozpočtu. Jakási skrytá daň. Tedy i státní regulační úřad se nebude ohlížet na náklady při výrobě elektřiny (což má být asi původní smysl jeho existence), ale jen a pouze na co nevyšší výnos. Je to vidět i v tom, že ceny elektřiny se významně zvyšují, přestoze zisk ČEZ je takový, že firma skoro neví co s prachama. Nikde jsem od regulačního úřadu neviděl žádné vysvětlení rostoucích cen elektřiny, snad jedině frázi o srovnávání s evropskou cenou, což je samozřejmě jakožto důvod pro zvýšení nesmysl. S takovým argumentem to dělá dojem, že regulační úřad nemá za úkol snižovat dopady monopolního chování, ale naopak vytvořit jakýsi celoevropský kartel národních energetických monopolů. ... A proto si myslím, že vysoké cílové kurzy od analytiků mohou být dosaženy.
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 11. 2005 4:32 | Fred Karno

Jednou by mela manipulace kurzu ceskych takyakcii skoncit. Pardon , nechci zadnou stranku a jejiho majitele urazit , pardon ! Neni fair uverejnovati na vsech ceskych webstranach zradne : . Analytici agentury Rusia stanovili cilovku Tunelu a.s. 600 korun. . Aby to nebyla bouda na lidi a manipulace kurzu , nutno na stranky napsati : Analytici agentury JZD Praskolesy stanovili cilový kurz akcie Tunel a.s. 600 korun do konce roku 2006. Roku 2006 ocekavaji zisk EPS 40 korun pro akcii a P/E 15 a cilovy kurz je jejich nasobkem 40x15=600 korun. . To by byla krasa , kdyby to vypadalo vzdy takto. A cesti akcionari by nedopadli jako Skrhola a nepovazoval by je nikdo za vola.
+33
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 11. 2005 4:28 | Fred Karno

Cílový kurz akcie do konce roku , cílovka = základní lež analytiku ! Doporucení BUY , HOLD , SELL = základní podvod od analytiku ! Vse je mozno prepocítat podle vzorce : KURZ = EPS x P/E . Znásobením ZISK x P/E pro pristi rok máme cílový KURZ koncem prístího roku a ten bývá mnohem nizsí nez prolhané cílovky analytiku ! Násobkem zisku EPS x P/E ocekávaných koncem roku 2006 se vypocítá kurz akcie CEZ koncem roku 2006 jen 500 az 700 korun. Roku 2006 se ocekává EPS 36 az 39 korun pro akcii a P/E 14 az 18. Bude-li u CEZ jako u vsech EU elektráren jen P/E 13 , muze být kurz akcie CEZ koncem roku 2006 snad 470 korun. Neduveryhodné cílovky analytiku jsou ale 710 az 850 korun koncem roku 2006. Jistá investice je : koupit kvalitní akcii levne , pod spravedlivou cenou , kdyz zisk podniku roste , viz Graham & Buffett. Koupit akcii draze a cekat dalsí predrazení , to je hokus-pokus.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 11. 2005 4:27 | Fred Karno

To to dopadlo zase , burza Praha prijala k obchodovani akcii nejake pochybne firmy z Bermud CETV , isin BMG200452024 a tato bouda na lidi se stala jednou z 10 nejdulezitejsich akcii v Cechach. Pritom by mela zustati tam , odkud pochazi , na burze Bermudy a na burze Tel Aviv. Proc ale burza Praha tim chce lidem ublizit , jakoby nestacil Harvard holding. Chce-li burza Praha hodne vydelat na poplatcich , mela by prijmout vsech 80 akcii Eurostoxxu a Dow Jonesu a zadne svinstvo z Bermud , Baham , Kajmanu. Jestli si CETV zalozil na Bermudach pan Lauder , nebo pan Kozeny , nebo pan Kellner , nebo pan Dingman , to jsou vsechno kolegove. Lidi na tu boudu skocili , protoze na burze Praha je zajem o akcie veliky a akcii malo a tak ta bouda na lidi CETV rostla za par let par stovek procent a dosahla dnes riskantne vysoke P/E 40. Shromazdeni akcionaru bude asi na Bermudach , proc by melo byt ve stredni Evrope , kdyz je to firma z Bermud.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  16 584 154 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Nemáte v peněžence poklad? Tyhle koruny jsou vzácné

Nemáte v peněžence poklad? Tyhle koruny jsou vzácné

Zlatý svatováclavský pětidukát z roku 1937, který se před týdnem vydražil za rekordních...více

Co zdražilo úplně nejvíc? Tohle jsou skokani roku

Co zdražilo úplně nejvíc? Tohle jsou skokani roku

Auta. Benzin. Citrony. Droždí. Elektrika. Fšecko. Zdražuje se. Ostře. Meziroční inflace...více

Tyhle řetězce mizí z Česka. Nepřežily covidové peklo

Tyhle řetězce mizí z Česka. Nepřežily covidové peklo

Dva roky s covidovými omezeními a uzavírkami znamenaly pohromu jak pro mnoho menších kamenných...více

Takhle vám vysajou účet. Podívejte se na triky podvodníků

Takhle vám vysajou účet. Podívejte se na triky podvodníků

Přijde e-mail, SMS, zpráva na Facebooku. Píše banka, doručovací služba nebo i finanční...více

Doporučujeme

Kam zaparkovat peníze, aby moc neztrácely, ale byly po ruce? Čtyři možnosti

Kam zaparkovat peníze, aby moc neztrácely, ale byly po ruce? Čtyři možnosti

Jak se dostat na vyšší výnos než na běžném účtu, ale zároveň nepodstupovat příliš velké...více

Tvůrci série Pozadí událostí nevidí, v čem je problém. A to je právě ten problém

Tvůrci série Pozadí událostí nevidí, v čem je problém. A to je právě ten problém

Uvedení detektivní minisérie v režii Jana Hřebejka vyvolalo u části kritiky značné pobouření....více

Nejdřív kvalita, pak marketing. Takhle se „prodává“ ženská Bundesliga

Jak zviditelnit ženský fotbal? V Německu na to jdou i přes bundesligový magazín Elfen....více

Dôchodky sa v roku 2023 radikálne menia: Toto môžete očakávať + kalkulačka

Dôchodky sa v roku 2023 radikálne menia: Toto môžete očakávať + kalkulačka

Systém so zastrešeným dôchodkovým vekom schválený vládou v roku 2019 sa bude opäť meniť....více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miloš Endrle

podnikatel, Geewa

Vlasta Parkanová

politička

Miloš Endrle
ÚSPĚŠNOST
47,62 %

z 84 duelů
×
Vlasta Parkanová
ÚSPĚŠNOST
53,33 %

z 105 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.