Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Vyšší paušály potěší jen některé podnikatele II.

Eva Marzini | | 2. 9. 2005 | 20 komentářů
Návrh na zvýšení výdajových paušálních odpočtů z příjmu vypadá jako konečně podaná ruka podnikatelům ze strany státu. Je to tak ale doopravdy? Kdo by na změně zákona vydělal a kdo naopak? Jak vypadá srovnání ročních výdajů s uplatněním nových paušálů a bez nich? Spočítali jsme to.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

4. 9. 2006 11:52, janasv

Souhlas s prvni casti. Nesouhlas s posledni vetou - nechapu, co je spatneho a nelegalniho na tom, kdyz podnikatel poskytujici plneni podlehajici 5% sazbe DPH uplatni DPH na vstupu z prijateho plneni zatizeneho sazbou 19%?

Reagovat

 

+33
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 05. 11. 2005 20:22)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

6. 9. 2005 14:25, Fredy

Ješte dodatek:

Když jsou třeba Vaše příjmy 500.000 Kč a náklady 25%, tedy 125.000 Kč, tak proděláváte na DPH takto:

1) Výdaje 19% příjmy 5% - 1.250 Kč daňová povinnost z DPH

2) Výdaje i příjmy 19% - 71.250 Kč daňová povinnost z DPH

Být Vámi, tak ruším DPH :-)

Reagovat

 

-30
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Michal Kára 06. 09. 2005 09:47)

Další příspěvky v diskuzi (20 komentářů)

2. 9. 2005 2:38 | Petr

Já jsem na tenhle systém uplatňování výdajů % přešel už za loňský rok. Sročko, které vyvíjí činnost a nese veškeré náklady, kdo z rodiny potřebuje, fakturuje de facto čistou práci a pak si uplatňuje výdaje procentem. Při těch 25 % to není žádný zázrak, ale stejně to je lepší systém než vést účetnictví. Takhle je za rok pár faktur, přiznání k dani je jen jedno číslo + odečitatelné položky, hrozba kontroly a postihů odpadá. Uznávám ale, že to je velice specifický případ a pro většinu podnikatelů je to úplně na houby.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

2. 9. 2005 7:32 | Fredy

Paní Marzini, článek je postaven, kromě jiného, na úspoře za vedení účetnictví a tady jste si to měla více ověřit v praxi, než dát na radu nějaké firmy.
Skutečnost, kterou znám osobně, a myslím si je celorepubliková, je jiná. Podnikatelé s příjmem do 250 tisíc Kč za rok většinou nevedou účetnictví. Tedy ti podnikatelé, kteří nemají zaměstnance a nejsou (dobrovolní) plátci DPH. Tito podnikatelé si shromažďují doklady za celý rok (do krabice od bot) a pak jej, v období leden - březen roku následujícího, donesou nějaké účetní k setřídění a vypracování přiznání daně z příjmů. U těchto lidí se jedná o náklad od 500 do 2000 Kč. Skoro stejnou částku by tato skupina stejně zaplatila za vypracování přiznání k dani s příjmů. Tady nevidím žádnou úsporu. Podobné to bude i u příjmů do 500 tisíc Kč. U těchto výdělečných podnikatelských skupin není problém v dokladech, ale ve složitosti daňových systémů, který je vždy korunován přiznáním skoro brožurového typu. Vláda se snaží řešit následky. Nevíš kam a které doklady? Tak používej paušál. Místo aby řešila příčinu. A tou je složitý, nepřehledný, mnohdy si vzájemně odporující, náš daňový systém. Jak je vidět, tak vláda se snaží vydělat na všem.
PS: Osobně nemám nic proti používání paušálů. Je to dobrá cesta. Ale nesmí to být záplata na špatné daňové zákony a na neschopnost úředníků. Kdyby tuto akci doprovázela snaha o snížení berních úředníků, tak bych to i pochopil. Takto je to stejné, jako v případě celníků. Žádné snížení stavu, ale vymyšlení práce pro ně. Když dříve na FÚ dělala vrácení spotřební daně za naftu jedna pracovnice, tak nyní to na celnici dělá hned osm. Znám konkrétní případ z malého okresního městečka.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

2. 9. 2005 9:42 | Eva Marzini

V tabulce 1. srovnání ročních výdajů, jsem úmyslně uvedla srovnání dvou příjmů (250 tisíc a 325 tisíc), protože je to názorný příklad, jak MF návrhem tahá živnostníky za nos - to vím z praxe. Ti, kteří paušály využívají s nízkými příjmy i výdaji, a těch je opravdu hodně málo, je snad ani nepotřebují ( s tím s Vámi souhlasím), ale ti s vysokými výdaji, kteří by paušály opravdu uvítali, s paušálem nebo bez, si nepomůžou.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Fredy 02. 09. 2005 07:32)

2. 9. 2005 9:55 | Petr

S tímhle bych moc nesouhlasil. Za 2000,- Vám klasickou krabici od bot do ročního účetnictví vč. přiznání nikdo nezpracuje, spíš to je v násobcích této částky. Přiznání z DPFO pak v případě uplatňování % z příjmů taky problém není, to snad každý zvládne. Do šablony vyťukat pár čísel a vytisknout. Spíš se stává problémem škromachův formulář, který objemově několikrát nabobtnal a pokud má aspoň zbytky zdravého rozumu, tak nemá šanci to pochopit.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Fredy 02. 09. 2005 07:32)

2. 9. 2005 12:10 | Fredy

Petře, samozřejmě existují výjimky, ale z bohaté praxe kolem daní a účetnictví, bych jich moc neviděl. Co je to za podnikání s příjmem 250 tisíc Kč za rok? To není vesměs žádná výroba ani prodej. Převážně se může jednat o nějaké poradenství a drobné služby, nikoliv nic rozsáhlého. Jedná se o průměrný hrubý měsíční příjem kolem 20 tisíc. Při odvodech sociálního a zdravotního je to na úrovni průměrné mzdy. Takové podnikání sebou nese pár dokladů. Příjem bývá také nepravidelný. Tady se žádná účetní firma nemá čeho chytat. Proto tito OSVČ si doklady ukládají a jednou za rok jim je někdo zatřídí, spočítá, zda se vyplatí současný paušál a nebo skutečné výdaje. Pak jim na PC vyjede patřičné záznamy a přiznání k dani. Bývá to otázka 3 až 5 hodin. Tedy v těch cenách, které jsem uváděl. Podnikatelé se rozhodují dle své peněženky. Pokud má někdo hrubý příjem 20 tisíc a dokáže si platit účetní práce třeba za 2 tisíce, tak je buď naivní a nebo skutečné příjmy zatajuje. Rovněž Vaši naivitu, že si každý zvládne udělat DPFO nesdílím, ale obdivuji. Možná, že právě z takových podkladů vychází vláda. Bohužel realita je jiná. Kdysi jsem ročně zpracovával mnoho takových přiznání. Ve většině případů se jednalo o lidi s VŠ a nebo SŠ a věděli i tom starou bačkoru. Jak by také mohli. Jsou odborníci v jiných oblastech (lékaři, učitelé, manažéři apod.). Správně jste poukázal na další formulář. Ale to nejí jen ten. Celá naše legislativa je prošpikovaná úžasnými formuláři. Chtěl bych se dožít toho, že zmizí zcela.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Petr 02. 09. 2005 09:55)

6. 9. 2005 7:26 | Michal Kára

Nejak jsem nepochopil, proc by se to nad 500 tisic nemelo vyplatit; naklady pausalem se vyplati vzdy, pokud je pausal vyssi nebo stejny jako skutecne naklady... To nema s urovni prijmu nic spolecneho.
Dale mne zarazilo tvrzeni, ze pausalni naklady nemohou uplatnovat platci DPH. Jsem platce DPH a pausal uplatnuji. Financak neprotestoval a nez jsem to delal, tak jsem si prislusne ustanoveni zakona (o dani z prijmu) prostudoval a o platcich DPH jsem tam nic nenasel.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-8
Líbí
Nelíbí

6. 9. 2005 8:30 | Fredy

Paušál používáte proto, že Vaše skutečné náklady jsou stejné a nebo nižší. Jsou i tací, kteří používají paušál i když jsou jejich náklady o něco vyšší. Jedním z hlavních důvodů je to, že nemusí prokazovat oprávněnost použití nákladů. Evidují pouze příjmy. Pokud jste plátcem DPH, tak je pro Vás, tato "nezanedbatelná" výhoda pasé. Jistě znáte záznamní povinnost dle zákona o DPH a vše, co k tomu náleží.
Pokud jste plátcem DPH ze zákona, tak s tím moc nenaděláte. Pokud jste dobrovolným plátce DPH, tak k tomu musíte mít nějaký důvod. Dnes snad jediným důvodem je možnost uplatnění 5% DPH na výstupu, což se týká jen velice omezených profesí. Hlavně bytová výstavba, zemědělství a ubytování. Pokud to ještě platí . V jiných případech je to nesmysl.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-4
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Michal Kára 06. 09. 2005 07:26)

6. 9. 2005 9:47 | Michal Kára

Tou mensi nakladnosti ucetnictvi jsem to nechtel komplikovat, to je dalsi faktor, i kdyz vyznamny.
Ja jsem dobrobovolnym platcem DPH. Jestli delam faktury s nebo bez DPH je mi vicemene jedno. (Zato pracuji pro firmy a ty radeji spolupracuji s platci DPH.) Do nakladu pisu jen veci, u kterych je DPH alespon 30 korun. Tedy pocitac, notebook, nejaky kancelarsky nabytek, naplne do tiskarny, mobil, internet... Se zbytkem se nezatezuji. Za rok jako platce usetrim tak 10-20 tisic (podle vyse investic), coz mi za nejakou tu praci navic stoji.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-21
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Fredy 06. 09. 2005 08:30)

6. 9. 2005 14:06 | Fredy

Ušetříte na DPH? Tak tomu nerozumím. DPH je u plátce průběžka. Ušetřil byste jen v případě, kdybyste uplatňoval nadměrný odpočet. K tomu se můžete dostat dvěma způsoby a nebo jejich kombinací.
1) Vaše náklady jsou zatíženy 19% DPH a výstupy 5% DPH. Pokud byste chtěl být 20.000 v plusu (nebo-li 20.000 nadměrný odpočet), a přitom by Vaše náklady neměly překročit 25%, tak byste musel mít příjem v miliardách. Jste dobrovolným plátcem DPH a tak odhaduji Váš příjem z fakturace na 500.000 Kč. Pokud byste chtěl ušetřit 20.000 Kč, tak by Vaše náklady byly ve výši 237.000 s 19% DPH. Ale v tomto případě jsou náklady ve výši 47,5% z příjmů. Tudíž paušál nezajímavý. Pokud je Váš příjem nižší, tak je procento nákladů vyšší. U příjmu 300.000 je to 61,7%.
2) Vaše vstupy i výstupy jsou zatíženy 19% DPH. V tomto případě byste dokázal ušetřit 20.000 na DPH jedině v případě ztráty. Při konkrétním případě příjmů 500.000 byste musel mít výdaje ve výši 605.000 Kč. To už nemá s paušálem nic společného. Spíše s možností uplatnění ztráty v následujícím období.
Omlouvám se za delší komentář. Ale neznalost účetních a daňových souvislostí některých nadšenců, mě mrzí zrovna tak, jako neznalost konstrukce KŽP. Tam také pojišťovny nutí neznalé jedince "vyhazovat" peníze. Což ve Vašem případě dělají Vaši dodavatelé. Přemýšlejte o tom, proč se, poslední dobou, mnoho podnikatelů houfně odhlašuje z DPH?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+9
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Michal Kára 06. 09. 2005 09:47)

6. 9. 2005 14:25 | Fredy

Ješte dodatek:
Když jsou třeba Vaše příjmy 500.000 Kč a náklady 25%, tedy 125.000 Kč, tak proděláváte na DPH takto:
1) Výdaje 19% příjmy 5% - 1.250 Kč daňová povinnost z DPH
2) Výdaje i příjmy 19% - 71.250 Kč daňová povinnost z DPH
Být Vámi, tak ruším DPH :-)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-30
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Michal Kára 06. 09. 2005 09:47)

6. 9. 2005 16:21 | Michal Kára

Vy mne mate za blbce :-) Priklad:
Nejsem neplatce DPH:
Vyfakturuji 23800, koupim pocitac za 23800 (s DPH). Ekonomicky vysledek 0.
Jsem platce DPH:
Vyfakturuji 23800 + 4522 DPH. Pocitac koupim za 20000 + 3800 DPH. Tedy FU odvedu 722 korun rozdilu DPH (a navic ne hned, mam je nejakou dobu "pujcene"). A mne zustane v ruce 3800,-.
Trik je v tom DPH, co jsem vyfakturoval navrch. Celkova faktura je drazsi, jenze zakaznika to neboli, nebot do DPH zase odecte ze sveho prijateho DPH - misto FU ho preda mne (samozrejme to funguje jen pokud mate zakazniky platce DPH a jsou v plusu (i s DPH)).
Ale jak vidite, na DPH se da i vydelat :-)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+11
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Fredy 06. 09. 2005 14:25)

6. 9. 2005 17:13 | Fredy

Blbce z Vás nedělám, pokud jste to tak pochopil, tak se omlouvám.
Váš postup není standardní a nedá dle něj stavět nějaká norma objektivity. Jedná se o vzácnou výjimku, spíše postavenou na známosti. Co když Vám onen odběratel příště řekne dost? DPH je sice u něj průběžka, ale on ty peníze nějak zaúčtovat musí. Tyhle "černé" postupy si nemůže dovolit každý. Pokud byste nebyl jediným dodavatelem a cena byla standardní 23800, tak si odběratel vybere samozřejmě Vašeho konkurenta (neplátce DPH) a nebo byste musel uplatnit stejnou cenu, jako postupoval prodejce počítače.
V tom případě by Váš postup byl zase stejný. Vaše faktura 20.000 + 3.800 = 23.800. Nákup PC 23.800 z toho 3.800 DPH. Ekonomický výsledek 0.
Nebo půjdeme ještě dál. Prodejce PC bude hrát stejnou hru, jako Vy a při prodeji Vám napálí cenu 23.800 + 4.522 = 28.322 Kč s tím, že si stejně těch 4.522 budete nárokovat od státu.
A na závěr, předpokládám, že z každou vydanou fakturou nekupujete za stejné peníze vybavení. To byste pak nemohl (mohl, ale byl by to nesmysl) uplatňovat paušál 25%. :-)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Michal Kára 06. 09. 2005 16:21)

6. 9. 2005 19:31 | Michal Kára

Ne, tam byl smajlik :-)
Jak "cerne" postupy? To je preci zcela legalni, ne? On proste zcela normalne zauctuje DPH, tam je jedno, jestli jsem platce DPH dobrovolny nebo ne... A odberateli je taky jedno, jestli to DPH posle mne, nebo na FU. Jediny rozdil je, ze ja mam splatnost 14. a FU 21. (pokud ma odberatel mesicni DPH, jako ze ma), ale to by pripadne nebyl problem. Rozhodne jeste zadny odberatel nemel problem s tim, ze jsem platcem DPH :-) Proste jeho to skoro nic nestoji. Mimochodem - ja jsem spis slysel, ze firmy spis chteji platce DPH, nez neplatce...
Samozrejme ze nekupuju vybaveni porad, to byl jen priklad :-)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+29
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Fredy 06. 09. 2005 17:13)

8. 9. 2005 22:32 | živnostník, kterému je paušál sice na prd, ale diskutuje

Kde je xakru v zákoně explicitně napsáno, že plátce DPH nemůže použít u daně z příjmů paušální sazbu?! Ještě jsem to za tu drahnou dobu nikde nenašel. Není to agentura JPP (Jedna paní povídala)? Pokud to víte, sdělte konkrétní zákon a paragraf. V praxi takové kombinaci nic nebrání, protože jde o dvě rozdílné daně (z příjmů, DPH). Je samozřejmě nutné vést evidenci pohybu DPH a tím vlastně tak trošku "účetničit". Ale jinak to nejde.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+11
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Fredy 06. 09. 2005 08:30)

31. 10. 2005 19:03 | martin

Jsem plátce DPH a uplatňuji paušál 25 %.S požehnáním FÚ.Na 50 % se těším
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+15
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (živnostník, kterému je paušál sice na prd, ale diskutuje 08. 09. 2005 22:32)

5. 11. 2005 20:22

No prominte , ale je videt ze vubec nerozumite systemu DPH. To co pise p. Michal je standardni varianta, kterou vyuziva drtiva vetsina podnikatelu-zivnostniku, vcetne mne. Prece pokud muj odberatel je platce DPH , tak mu to je jedno, bud to DPH zaplati me, nebo ho odvede statu. Naopak pokud bych platcem DPH nebyl a tak bych mohl byt pro odberatele moc drahy, protoze muj zisk by se odehraval jen mezi nakladovou polozkou+Dph a prodejni cenou. Priklad nejsem patcem DPH: Nakup materialu 11.90 kc s DPH(DPH si nemohu na vstupu odecist), napr.vyvrtani diry do mat. + 1Kc = 12.90Kc uctuji bez DPH Jsem platce DPH: Nakup mat. 10kc bez DPH +1kc vyvrtani diry=11kc bez DPH Co pisete o kombinaci 19 a 5% DPH, tak to jsou nadmerny odpocty a v tom jedou jini "podnikatele", kvuli tomu bych platce DPH nebyl, na to nema zaludek kazdej.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-12
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Fredy 06. 09. 2005 17:13)

12. 12. 2005 14:11 | Luban

Jako plátce DPH mám dotaz na využití výdajových paušálů.
Dle reakcí se zdá, že paušály může využít i plátce DPH.
Jak se v takovém případě postupuje?
Jak je to s uplatněním jednotlivých sazeb, v případě, že mám více živnostenských listů. V mém případě je to 1 x do sazby 60% a 3x do sazby 50%. Nejvíce (cca na 80%) využívám ten se sazbou 60%, u ostatní činnosti využívám ŽL ze sazby 50%. Další dva ŽL nyní nevyužívám vůbec. Bude třeba vést paušální výdaje odděleně a s jakým rozdělením?
Evidenci nákladů (i příjmů) je třeba vést pouze pro účely DPH?
A ještě jedna věc, jestliže bude možno uplatňovat zvýšené paušální výdaje již za rok 2005. Jak toto budu moci využít, jestliže jsem první polovinu roku pracoval jako zaměstnanec na HPP a podnikání jsem měl jako vedlejší činnost (se všemi uvedenými ŽL). V druhé polovině roku 2005 již existuji pouze jako OSVČ.
Za reakce předem děkuji
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+11
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (martin 31. 10. 2005 19:03)

23. 5. 2006 8:55 | haninka

Paní Marzini, opravdu pochybuji o Vaší odbornosti a kvalifikaci. Srovnáváte úplně nesmyslná čísla a uniká Vám smyl, proč si podnikatelé mohou uplatňovat výdaje procentem z příjmů. Tato možnost uplatnění výdajů je určena pro ty podnikatele, kteří mají nízké výdaje nebo pro ty, kteří se nechtějí zabývat evidencí výdajů, zásob, majetku, jízd atd. Při tomto způsobu uplatnění výdajů si navíc můžete uplatnit i výdaje za zdravotní a sociální pojištění, a to za sebe i za zaměstnance a odpadne Vám složitá účetní agenda (daňová evidence), hlavně pro některé je velký problém - kniha jízd a sledování zásob. Podnikatel má povinnost vést pouze evidenci příjmů, samozřejmě pokud podniká v různých činnostech s různým procentem výdajů, musí své příjmy rozdělit podle jednotlivých činností, což např. oproti evidenci zásob není už tak velký problém. Nevýhodou (pro některé) při PŘECHODU z uplatňování skutečných výdajů na uplatňování výdajů procentem z příjmů je, že MUSÍTE upravit základ daně o pohledávky, závazky, zásoby, rezervy atd., což paní Marzini opomněla uvést a je to celkem zásadní hledisko při rozhodování jaké výdaje uplatnit.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+19
Líbí
Nelíbí

4. 9. 2006 11:52 | janasv

Souhlas s prvni casti. Nesouhlas s posledni vetou - nechapu, co je spatneho a nelegalniho na tom, kdyz podnikatel poskytujici plneni podlehajici 5% sazbe DPH uplatni DPH na vstupu z prijateho plneni zatizeneho sazbou 19%?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+33
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 05. 11. 2005 20:22)

4. 9. 2006 11:55 | janasv

Fredy, vy jste uplne mimo - jak muzete radit lidem v oblasti dani a ucetnictvi, kdyz tomu vubec nerozumite? Jestli mate licenci danoveho poradce, tak potes panbuh.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+31
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Fredy 06. 09. 2005 14:25)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  6 998 053 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Kohout

ekonom

Ivo Ulich

bývalý fotbalista a podnikatel

Pavel Kohout
ÚSPĚŠNOST
95,24 %

z 42 duelů
×
Ivo Ulich
ÚSPĚŠNOST
40,00 %

z 10 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK