Chcete, aby vaše mezibankovní platba došla včas?

Častokrát potřebujete, aby vaše platba někam došla v přesně určený čas. Proces mezibankovních plateb ovšem není právě jednoduchý, ne všechny banky k němu navíc přistupují stejně. Jak tedy taková platba probíhá a proč je tolik důležitá hodina, kdy příkaz zadáte?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 3 komentářů)

19. 1. 2006 9:29 | VlK vladku@seznam.cz

V té tabulce chybí čas od 15:30 do 17:00... Nebo v tomto čase se jen vyřizují příkazy a další nepřijímá? No aspon vím proč některé banky si mohou dovolit neuctovat zadn epoplatky za prevod.
+23
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 5. 2005 0:43

No, na první pohled to vypadá, že banky, a ČNB zvlášť, investují do všeho možného jen ne do systémů zpracování dat. Hodinová propustnost clearingového centra mne tedy neohromuje. Nebylo by možné nějaké porovnání?
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 5. 2005 17:30 | Jirka8

Měl bych jen jednu poznámku. Jak je to se započítáním poplatku při průchodu platby přes centrum ČNB? Neb banka, tedy většina a těch větších, účtuje 2Kč oběma účtům, tedy odesílatelovi i příjemci. A zdá se mi, že dle tabulky o poplatcích ČNB při průchodu peněz a doby podání (druhá tabulka), mohou se banky, a asi to i dělají, držet v celkem rozumné sazbě poplatků. Jestli to chápu správně jsou poplatky spíše motivační, aby banky neposílali příkazy na poslední chvíli. Mě totiž vždycky na účtech zarazilo k čemu ještě další poplatek za mezibankovní styk, když vlastně na provoz ČNB přispívám již z daní. Tak jsem rád, že chápu to, že zase i díl z tohoto poplatku zůstává mojí, obecně tedy bankám. Ahoj Jirka
-30
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Karel Svoboda

ekonom, prezident APS ČR

Ivo Rittig

lobbista a podnikatel

Karel Svoboda
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Ivo Rittig
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services