Jak stát od října podporuje nezaměstnané

Ztratíte-li práci, povedou vaše první kroky zpravidla na úřad práce. Očekáváte totiž, že vám stát v době nezaměstnanosti finančně pomůže. Víte ale jaká je realita? Kolik peněz se dá ze státní kasy formou podpory v nezaměstnanosti získat? O co můžete žádat, pokud jste nezaměstnaný čerstvý absolvent?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

23. 10. 2004 10:40, Jirka

Možná se vláda snaží zabít více much jednou ranou. Takový pingl MUDr. Jarda Koumes si vydělá víc než v nemocnici a nebude ministry zdravotnictví otravovat s výší svého platu. Navíc se tím něco udělá pro naplnění hesla: "Alkohol pouze z rukou lékaře!". A po hospodské rvačce budě dochtor tuna stáť s brašňou ješte před příjezdem sanitky. :-)))

Zobrazit celé vlákno

+64
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

1. 12. 2014 12:46 | zdenka

Po 3mesicích jsem dostala výpoved z srn. Na uřadu prace mi řekli že potřebuji pro podporu v nezamestnanosti papir U1,nemam stim zadne zkusenosti.Ten papir mi daji na bývalém pracovišti? Jak dlouho se asi čeká na vyřízení,musim mít ipotvrzeni i z nemeckého uřadu prace?aPotrebuji započtový list jako u nás?Budu rada když mi nekdo poradí .
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 10. 2010 22:40 | andrea

Po vice nez peti letech zamestnani ve VB jsem se vratila do CR. Jsem jiz 2 mesice zaevidovana na UP bez priznaneho naroku na podporu v nezamestnanosti. Zapoctovy list z Anglie jsem dostala az 6 tydnu po ukonceni pracovniho pomeru. V tuto chvili cekam na vyrizeni E301 nebo-li U1. Jsem zcela bez prijmu. Dostanu podporu v nezamestnanosti po dolozeni U1? Bude mi podpora vyplacena zpetne? Z jakych prostredku mam zit?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 10. 2010 22:40 | andrea

Po vice nez peti letech zamestnani ve VB jsem se vratila do CR. Jsem jiz 2 mesice zaevidovana na UP bez priznaneho naroku na podporu v nezamestnanosti. Zapoctovy list z Anglie jsem dostala az 6 tydnu po ukonceni pracovniho pomeru. V tuto chvili cekam na vyrizeni E301 nebo-li U1. Jsem zcela bez prijmu. Dostanu podporu v nezamestnanosti po dolozeni U1? Bude mi podpora vyplacena zpetne? Z jakych prostredku mam zit?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 1. 2010 20:00 | zdeněk triebl

kolik dostanu socialní podporu
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 11. 2007 10:45

Dobrý den.Měl bych takový menší dotaz.Jsem po 5 letech práce nezaměstnaný tedy evidovaný na úřadě práce.Registroval jsem se 19.9.2007.Dnes je 2.11.2007 a dosud jsem žádnou podporu nedostal.Dočetl jsem se že se podpora vyplácí zpětně za minulí měsíc.To ale znamená že já už jsem na úřadě evidovaný více než měsíc aspoň o 14 dnů.Tak by mě zajímalo jestli až mě dojde podpora tak mě dojdou peníze za ten měsíc zpětně + těch 14 dnů???Paní na pracáku říkala že peníze budou posílat příští týden.Raději se ptám než abych se nechal odrbat.Předem díky za odpověď.
+29
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 10. 2004 10:40 | Jirka

Možná se vláda snaží zabít více much jednou ranou. Takový pingl MUDr. Jarda Koumes si vydělá víc než v nemocnici a nebude ministry zdravotnictví otravovat s výší svého platu. Navíc se tím něco udělá pro naplnění hesla: "Alkohol pouze z rukou lékaře!". A po hospodské rvačce budě dochtor tuna stáť s brašňou ješte před příjezdem sanitky. :-)))
+64
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 10. 2004 10:06 | Kateřina

Myslím, že úplně nejlepší je ustanovení, že na podporu má nárok absolvent, který se rekvalifikuje. Takže někdo skončí školu a místo aby nabytých dovedností a vědomostí využil, zjistí, že mu nejsou na trhu práce k ničemu a jde se okamžitě rekvalifikovat. S podporou, na rozdíl od studenta, který se vzdělává v instituci k tomu určené.
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 10. 2004 7:33 | Socan

Myslím si, že načerno už při pracáku dělá dneska skoro každý, jak jinak by z té almužny vyžil? To bychom umřeli hlady!
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 10. 2004 23:24 | zkušená nezaměstnaná

Podle mně to jen bude podporovat práci načerno při pracáku. Oficiálně vykážou malý výdělek, aby měli nárok na podporu a sociálku a zbytek peněz shrábou do kapsy bez daní i bez pojištění. Takových koumáků je a bude!
+36
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Tykač

podnikatel, Czech Coal

Petr Pithart

politik

Pavel Tykač
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Pithart
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services