Úvěrový registr prý zvýší domácí produkt

Petr Vykoukal | | 17. 6. 2002 | 7 komentářů
Po téměř třech letech příprav se český registr bankovních dlužníků stal skutečností. O jeho významu pro banky svědčí fakt, že jeho oficiálního představení se účastnilo pět jejich významných představitelů. Na výhody registru pro řadového dlužníka si ale ještě budeme muset nějakou dobu počkat.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

25. 7. 2002 9:49, Ivan M

Pokud je v tom Česká spořitelna,tak registr zkrachuje na soudních žalobách .Jájsem u tohoto ústavu čistý,ale před 15 léty jsem ručil mamlasovi,který vše doplatil až po urgencích.No a loni jsem chtěl žádat o půjčku na auto a vyhodili mne,že jsem nedůvěryhodný klient.Mám u nich sporožíro již 20 let,a zaplacenou novomanželskou půjčku,ale pro jejich analytykyjsem byl mizera.Zamrzelo to,ale co se s těmi frajery dá dělat.Jo ,a chtěl jsem si půjčit 50 tis.Kč,hrozný balík !Teď se děsím,kdo všechno o mne řekne,že jsem neplatič .Ručitel je totiž na stejné lodi jako dlužník-i když jste mnohdy svou důvěřivostí naletěli i vy.A obhájit se?UČS a.s.jste bez šance!

+48
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

26. 7. 2002 8:40 | Pavel

Nemyslím, že by ses měl bát. Mám účet v ČS a před časem jsem od nich dostal papír, ve kterém mě žádali o vyjádření, jestli mohou informace o mě poskytovat jiným bankám. Tak jsem jim to podepsal a tím pádem budu asi v tomto registru. Pokud jsi jim to nepodepsal, tak by se info o tobě nemělo dostat ven (na to je myslím i zákon). Ale: budeš-li v jiné bance žádat o půjčku, tak můžeš mít problém.
K tomu ostatnímu: Můžeš klidně používat telefonní budky, platit v hotovosti a používat normální poštu (nebo elektronickou šifrovat). Alternativa je a nemyslím, že bysme se měli bát.
+36
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 7. 2002 9:49 | Ivan M

Pokud je v tom Česká spořitelna,tak registr zkrachuje na soudních žalobách .Jájsem u tohoto ústavu čistý,ale před 15 léty jsem ručil mamlasovi,který vše doplatil až po urgencích.No a loni jsem chtěl žádat o půjčku na auto a vyhodili mne,že jsem nedůvěryhodný klient.Mám u nich sporožíro již 20 let,a zaplacenou novomanželskou půjčku,ale pro jejich analytykyjsem byl mizera.Zamrzelo to,ale co se s těmi frajery dá dělat.Jo ,a chtěl jsem si půjčit 50 tis.Kč,hrozný balík !Teď se děsím,kdo všechno o mne řekne,že jsem neplatič .Ručitel je totiž na stejné lodi jako dlužník-i když jste mnohdy svou důvěřivostí naletěli i vy.A obhájit se?UČS a.s.jste bez šance!
+48
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 7. 2002 9:21 | KKK

Doufal jsem, že to bude jako v Americe. Pokud člověk vše splácí, na nic se ho neptají a bez problému mu půjčí. Neplatič nedostane nic. Mělo by to eliminovat rizika v naší divoké republice. Vymahatelnost práva zde neexistuje a tak je potřeba to opřít o lidskou slušnost. (z vlastní zkušenosti s jednáním s neplatiči je lidská slušnost na obtíž, kdybych měl "lepší žaludek" mohl bych se mit dobře). Podle vyjádření představitelů bank neočekávají snížení úrokových sazeb, ale prý to zrychlí schvalování úvěrů. Hypotéku mi schvalovali 10 dní. Jestli se to zkrátí na 4 dny, tak nás to moc nevytrhne.
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 6. 2002 16:21 | urubkova

Matrix je tu, vážení přátelé. :o)
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 6. 2002 14:30 | Mirek K.

Doposud jsem si myslel, asi jako mnoho dalších obyčejných lidí, že se bude jednat o něco podobného černé listině dlužníků, že se banky budou navzájem informovat o neplatičích a podobných problémových dlužnících. Ale toto! Nemám problémy s úvěry (žádné nemám), ale nelíbí se mi, že někde bude registrována moje finanční situace. Telefonní operátoři mají přehled, s kým a kdy kdo telefonoval, na internetu lze kontrolovat emaily, některé obchodní řetězce prostřednictvím jejich karet sledují, co kdo nakupuje, atd..., až jednou bude existovat kompletní přehled o našem životě v nějakém registru, v nějaké evidenci.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 6. 2002 19:45 | CSrypatschek

...myslím, že to jsou jen žvásty a plané naděje. Navíc, když vím jako klient, jaký nepořádek mají v takové České spořitelně, která do toho bude především dávat vstupy, tak se toho naopak děsím a v hrůze a vztekem mi cvakaj zuby : "ĎĎĎĎděttte do prrrr....e."
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 6. 2002 11:25 | Pedro

Určitě si pro výpis zajdu, co když je tam něco špatně...
+41
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Splátky úvěru

% z měsíčních výdajů

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vlastimil Tlustý

politik

Josef Jeleček

podnikatel, Tedom

Vlastimil Tlustý
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Josef Jeleček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services