Jak se zbavit valut, kterým končí platnost

Mám doma franky. Ale také pesety, marky a bůhvíco ještě. Že se není čím chlubit? Skutečně není, zejména když si uvědomím, že po nástupu eura jimi už nezaplatím. Co teď s nimi?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

13. 12. 2001 16:35, sysel

Díky za informac!

Zobrazit celé vlákno

+22
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 42 komentářů)

10. 6. 2003 1:29

Lidičky drazí nevíte náhodou kdy skončila platnost pětníku, respektive kdy se dalo v jakém roce nposledy zaplatit pětníkem?Mám namysli pouze Čechy,prosim dejtemi vědět!Díky:dodof@seznam.cz
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 8. 2002 0:21 | Cifrik C. <cifrik@seznam.cz>

Mel jsem si to precist drive :-(
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 12. 2001 20:13

Těch pár jednotlivých marek, desetifrank, pár peset a šilinků a dva tisíce lir co zbyly z cest po Evropě nestojí za zřízení devizového účtu. Když je budu chtít směnit, tak si hodně strhnou. Vyřešil jsem to jednoduše: hodil jsem je do kasičky na opravu Karlova mostu. Oni si páni poradí, aby jim z toho moc neubylo...
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 12. 2001 14:33 | urubkova

Jde přece taky o to, že čím je těch mincí méně, tím jsou vzácnější. A to se o drobných evropských měn, které má doma snad každý, říct nedá. Takže nechejte si je spíš pro potěchu než jako cennou sbírku. Stejně jako já. ;-)
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 12. 2001 14:26 | sysel

Právě že mám sbírku mincí, jsou v ní i takové skvosty jako stříbrná stokoruna se Stalinem nebo Gottwaldem, Tatíčka Masarykova X... koruna, atd. Když se podíváte na numismatickou burzu, tak výše zmíněné mince jsou k mání za 50 Kč. Drobné frantíky, drachmy, ... budou po koruně. Je ale zajímavé se tím občas probírat. Prodejní cena je ovšem minimální. Výhled je podle mne neveselý - toto sběratelství se tak moc nenosí. A že bych zrovna já měl pětník z roku X, který stojí třeba sedm stovek, to nemám. Proto bych zbylé mince nejraději zpeněžil.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 12. 2001 12:43

Zkuste: http://ekonomika.idnes.cz/ eko_euro.asp?r=eko_euro&c=A011 012_220200_domaci_pol&l=1&t=A011012_220200_domaci_p ol&r2=eko_euro Vzhledem k tomu, ze cirkev je technicky receno nadnarodni organizace s pobockami ve vsech zemich budouci eurozony, jiste se s tim nejak dokazi vyporadat. Teda, pokud prislusny farar nebo kastelan vyvine iniciativu a nekdo to centralne zorganizuje, coz se asi stane, pokud tech minci bude dostatek.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 12. 2001 9:51

U nás v Brně má Charita pokladničky ve vybraných obchodech, kam občané dávají zbylé bankovky a mince odcházejících měn. Pokud si je samozřejmě nechtějí uložit.
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 12. 2001 8:54

Pokud vím, mince neberou nikde. Prosím sdělte mi dosažitelnou sbírku v Praze. Děkuji.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 12. 2001 19:45 | marta šmídová

Ta částka souhlasí, musíte totiž zaplatit poplatek za vedení za každý kalendářní rok (takže 2*180). Po přičtení ostatních cen to vyjde 577.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 12. 2001 17:24 | Aja

Ano, CSOB ode mne koupila marky a šilinky s 15% poplatkem. Ale jen od jedne jednotky nahoru vcetne. A jen nektere pobocky - ta moje Na porici ano.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 12. 2001 17:22 | Aja

Pokud by chtel mince nekdo primo "vyhodit", tak at mi je radsi da. Necham je detem (ktere zatim nemam) a ty je snad po letech vyhodne prodaji na numismaticke burze.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 12. 2001 17:18 | Aja

Berou i mince?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 12. 2001 16:35 | sysel

Díky za informac!
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 12. 2001 15:58 | Baronlempl

Do každé mince vyvrtejte dvě dirky. Přepočítejte dnes platným kurzem valuta prodej na Kč, vynásobte jedenácti, zaokrouhlete na celé desetihaléře nahoru a od zítřka je začněte prodávat pod názvem "preeuro knoflík de luxe". Úspěch zaručen, česká kotlina je hejlů plná...
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 12. 2001 15:34

S mincemi mate smulu, jakakoliv snaha s nimi cokoliv udelat Vas prijde draz, nez co Vam prinese jejich vymnena. Navrhuji: 1. Znate-li nekoho kdo tam pojede - dejte mu je. 2. Znate-li nekoho kdo poleti tak vezte, ze nektere aerolinie umoznuji venovat drobne mince co zbyly z cest (a nikdo je nepromneni) na charitu. protoze tyto aerolinie v zemich kam letaji umeji promenit jakekoliv drobne. Stejne akce poradaji i mnoha letiste. 3. Dejte je detem na hrani. 4. Pro priste si pamatujte, ze mince Vam nikdo nevymneni a pokud nemate vyhlidku, ze menu znovu pouzijete je nejlepsi mince utratit pred opustenim zeme tak, aby nezbyly. Porad je lepsi nakoupit blbosti, nez nevymnenitelne mince vyhodit.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 12. 2001 13:33 | zanitah

A ja tim zbytkem, co mam doma, zaplatim vanocní nakupy v Tescu a Carrefouru,kde zahranicni menu bez problemu prijimaji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 12. 2001 13:17 | sysel

Hlásím výsledky průzkumu bojem. (Bydlím v Praze.) Mám drobné. 70 frantíků, pár lir, pár drachem, pár šilinků. Je to málo, ale proč to vyhodit (konec konců, kde najdu 500 Kč). Devizový účet mám v ČS Rytířská. Ti odemne vzali je papírové peníze. Mince neberou. Vždyť proč by se zabývali takovou hňupinou, jako jsou drobné mince. Hlavně že u ní mám valutový účet, který mi prakticky neúročí, strhává si poplatky a když po ní při rušení měn chci pomoc, tak si mohu trhnout nohou.
ČSOB Na Příkopech bere jen marky a šilinky, s franky mě doporučili jít do Komerční banky (že prý patří francouzům, tak franky možná brát bude). Ta mince také nebere, ani franky.
Tak kam mám jít?
PS: Mám řadu drobných mincí, tak to k nim nakonec přidám a bude to.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 12. 2001 12:46 | Palio

Nemuzu se dobrat k hodnote 577 Kc za zalozeni a zruseni dev.uctu u Ceske Sporitelny v prvni tabulce. Neni tam chyba ? Mne to vychadzi mnohem mene.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 12. 2001 11:58 | Jiří Švec/svji@seznam.cz

Hodnocení v tabulce je zcela neobjektivní, neboť nezahrnuje částku za zrušení devizového účtu, která rozhodně není zanedbatelná (např. ČSOB 200,- Kč). Opravdu je nejlepší peníze utratit nebo je vyměnit v zahraničí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 12. 2001 11:03 | Odpoved z Exchange

Psal jsem na Exchange a toto mi odpovedeli: bez poplatku budou výměny probíhat pro klienty bez VIP karet podle aktuálního kurzovního lístku. Předběžně jsme kurzy euroměny pro hotovost začali uveřejňovat na www.exchange.cz Minimální objem výměny není stanoven, výměn se však týkají pouze papírové bankovky a nikoli mince.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Stránka 1/3

Předchozí

1

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Michael Rostock

podnikatel a investor, Venture Investors

Marek Dalík

lobbista a podnikatel

Michael Rostock
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Marek Dalík
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 5 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services