Hledáme práci v EU

Právo hledat si pracovní příležitosti a pracovat ve všech členských zemích EU
Občané Evropské unie mají právo na rovný přístup k pracovním příležitostem. Zájemci o pracovní příležitosti ze dvou rozdílných zemí Evropské unie nemohou být vystaveni rozdílným požadavkům a v rámci výběrového řízení jim musí být zaručeny stejné podmínky. Občané kteréhokoliv členského státu Evropské unie se mohou ucházet o práci v konkurzním řízení jakékoliv firmy na území jakéhokoliv členského státu.

Právo osob samostatně výdělečně činných poskytovat služby na celém území EU (podnikatelé)
Podobně jako zaměstnanci, jsou si podnikatelé - občané Evropské unie - rovni. Znamená to, že podnikatelé pocházející z jiných členských zemí Evropské unie nesmí být v žádném případě diskriminováni ve vztahu k podnikatelům, pro které je daná členská země původní vlastí. Tato zásada platí pro podnikatele bez rozdílu časového horizontu jejich podnikání, tedy bez ohledu na to, zda chtějí ve členské zemi EU působit trvale nebo přechodně. Zásada rovnosti také platí bez ohledu na to, zda podnikatel přesune své podnikání do jiné členské země EU úplně, nebo zda založí v jiné zemi EU svou sekundární aktivitu, kterou souběžně vykonává se svými aktivitami ve členské zemi původu. Základním principem podnikání v Evropské unii stojí, je zásada svobody pohybu služeb a svobody poskytovat služby

Zákaz diskriminace v zaměstnání - rovné podmínky zaměstnanců EU
Jedním z důležitých nástrojů ochrany práv občana Evropské unie je zákaz diskriminace. Například jestliže zaměstnavatel v Evropské unii zaměstnává muže a ženu, kteří pro něj vykonávají stejnou práci, musí jim zaplatit stejnou mzdu. Rozdíly ve mzdě mohou nastat jedině z důvodů objektivních faktorů spojených s úrovní kvalifikace nebo prostě proto, že jeden ze zaměstnanců má delší praxi.

Zdroj: EUROSKOP - oficiální server Ministerstva zahraničních věcí ČR informujícím o integraci ČR do EU (www. euroskop.cz), Delegace Evropské komise v ČR (www.evropska-unie.cz)

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Vaše peněženka po volbách. Co čekat od nové vlády

11. 10. 2021 | Petr Kučera | 115 komentářů

Vaše peněženka po volbách. Co čekat od nové vlády

Dosavadní opozice získala většinu v Poslanecké sněmovně. Než se koalicím Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se STAN podaří sestavit vládu, připomeňme si, s jakými plány šly do voleb.... celý článek

Pravda o zvýšení odměn pro pěstouny. Velká část si pohorší

30. 9. 2021 | Ivana Novotná | 7 komentářů

Pravda o zvýšení odměn pro pěstouny. Velká část si pohorší

Odměny za pěstounskou péči stoupnou, oznámilo ministerstvo práce a sociálních věcí po schválení novely o sociálně-právní ochraně dětí. Víc než poloviny pěstounů se však týkají méně... celý článek

Zvýšení důchodů je definitivní. Spočítejte si, kolik dostanete

27. 9. 2021 | Petr Kučera | 101 komentářů

Zvýšení důchodů je definitivní. Spočítejte si, kolik dostanete

Valorizace penzí 2022: Vláda schválila bonus 300 korun měsíčně nad rámec standardního zvýšení podle zákona. Tady jsou podrobnosti a kalkulačka.

Hledají se majitelé 8,5 milionů ze zrušeného druhého pilíře

14. 9. 2021 | Jiří Hovorka | 5 komentářů

Hledají se majitelé 8,5 milionů ze zrušeného druhého pilíře

Finanční úřady stále evidují 1296 účastníků druhého důchodového pilíře, kteří si nevyzvedli své úspory ze zrušeného spoření na penzi. Jedná se celkově o 8 404 760 Kč.

Takhle změníme důchody. Projděte si plány stran

14. 9. 2021 | Jiří Hovorka | 17 komentářů

Takhle změníme důchody. Projděte si plány stran

Skoro všechny strany před volbami slibují další růst důchodů. Skoro všechny slibují i reformu. A některé i ukazují, jak na to.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.