Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

K finančnímu zabezpečení po dobu porodu a mateřské dovolené je možné čerpat tzv. peněžitou pomoc v mateřství. Za určitých okolností se vztahuje i na muže. Přečtěte si, kdy a za jakých podmínek na ni získáte nárok a kdy nikoliv.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

12. 11. 2011 13:43, Jana

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli budu mit nárok na porodné kdyz jsem sama a ziji u rodiču ale dite má příjmení po otci. Počítá se do toho i jeho příjem nebo příjem rodiču?

Reagovat

+37
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (38 komentářů)

6. 8. 2011 19:29 | Katka

Dobrý den, prosím o radu. Všude se dočítám, že v době nástupu na mateřskou musím být zaměstnaná. Nastává u mě zákeřná situace: Mám pracovní smlouvu na dobu určitou do 31.12.2011 /jsem zástup za rodič. dov./ a jsem nyní těhotná s předpokládaným datem porodu 5. března /tedy 9 týdnů po ukončení pracovního poměru/, jak to bude v mém případě s přiznáním mateřské? Budu na ni mít nárok? A jak by to případně bylo, kdybych nastopila na nemocenskou před ukončením prac. poměru? Díky za každou radu!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

15. 8. 2011 20:40 | Lucie

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, všude se pise, ze musim mit během 2 let odpracovaných 270 kalendářních dnu??? počítá se do nich i nemocenská při rizikovem tehotestvi??Myslím to tak, že budu na nemocenské po celou dobu tehotenstvi,protože někdo mi řikal , ze Dobou pojištění je celá doba zaměstnání, tedy i doba nemocenských dávek. Mooooc děkuji za odpoved a ochotu naslouchat...
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

18. 8. 2011 14:48 | Jana

Dobrý den,ráda bych se zeptala - Jsem nyní na mat.dovolené a pobírá tedy rodičovský příspěvek ve výši 7600kč mateřská mi končí 21.1.2012.Nyní jsem opět těhotná(jsem ve 24tt),porodit bych měla v prosinci tohoto roku.Jak je to s výší mateřské a bude mi sociálka doplácet případně to životní minimum?A na to první dítě budu brát mateřskou do kdy než nastoupím těch 6 - 8tt před plánovaným porodem?Někdo mi říkal,že se mateřská nemění a budu stále po celé 3roky,kdy budu na mateřské 7600kč.Jsem s toho teď trošku zmatená.Předem strašně moc děkuji za Vaší odpověď.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

19. 8. 2011 22:06 | petra

Dobrý den, jsem od května tohoto roku nezaměstnaná (na pracovním úřadě), předtím jsem rok a děvět měsíců pracovala. Protože nemůžu sehnat práci, tak jsem se chtěla zeptat kolik bych pobírala kdybych šla na mateřskou? Děkuji za odpověď
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

15. 9. 2011 14:31 | mila

Dobry den,mam dotaz.Pracovala jsem na dohodu o provedení prace a pote par dní na pracovní cinnost,v te dobe jsem nevedela´,že už jsem 3mesíc tehotna,a pracovala jsem noční smeny,jen priležitostne pro tesco.jsem stale v ochranne lhute?když muj pracovní pomer skoncil v kvetnu.ani jedna strana nevedela,že jsem tehotna.jak mam tento problem řešit?budou mi chybet dny na vypočet ppm.prosím poradte mi.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

2. 11. 2011 10:59

1
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

11. 11. 2011 17:15 | hana

dobrý den. 28,9,2011 jsem nastoupila do sveho prvniho zamestnani , smlouvu mam do 31,12,2011. kdybych otehotnela, budu mit nejakou materskou , ikdyz nemam skoro nic odpracovano? dekuji
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

12. 11. 2011 13:43 | Jana

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli budu mit nárok na porodné kdyz jsem sama a ziji u rodiču ale dite má příjmení po otci. Počítá se do toho i jeho příjem nebo příjem rodiču?
Reagovat | Citovat

+37
Líbí
Nelíbí

29. 1. 2012 19:34 | lenka

Dobrý den, mohu si papíry na PPM vyplněné odnést sama na uřad nebo je musi poslat zamestnavatel? dekuji
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

9. 3. 2012 15:11 | Jitka

Dobrý den, jsem již 2 roky v evidenci úřadu práce. Předtím jsem pracovala 11 let u jednoho zaměstnavatele. Budu mít nárok na PPM?
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

15. 4. 2012 19:29 | katka0407

dobry den chtela jsem se zeptat na co vse mam narok v tehotenstvi a nejsem v praci. Dekuji
Reagovat | Citovat

+8
Líbí
Nelíbí

4. 5. 2012 8:15

Proč byste měla mít na něco nárok?
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (katka0407 15. 04. 2012 19:29)

27. 9. 2012 18:31 | Lenka

Dobrý den, jsem studentkou VŠ a příští rok bych chtěla na mateřskou. Během studia si přivydělávám na brigádách a chtěla jsem se zeptat jestli i s brigádou a nikoli prací na HPP bych mohla mít peněžitou pomoc v mateřství. Děkuji
Reagovat | Citovat

+9
Líbí
Nelíbí

28. 3. 2013 14:21 | Ali

Dobrý den,i ja mam dotaz..ja bohuzel nemam odpr.270dni,zamitli mi tim materskou. Od pol.rijna do konce roku jsem byla na nemoc...rizik.tehotenstvi,od 1.1.2013 jsem mela byt na materske a 15.2.jsem porodila..bohuzel v unoru jsem se dozvedela,ze materskou nedostanu,takze mi zpetne doktor vystavoval nemocenskou na 6nedeli,coz mi konci ted.....a nevim co dal?..Nemuzu byt prece bez financi?!..Prac.smlouvu mam na neurcito,kam jsem nastoupila zac.cervence....a ted mi ucetni v praci rekla,ze kdyz nebudu mit materskou,ze musi se mnou po ukonc.nemocenske rozvazat prac.pomer a ja se musim prihlasit na UP. Ale to ja nechci,ale nevim,co dal..... Sice cekam,az mi zamestnavatel potvrdi papiry na porodne a rod.pridavek na dite,ale co kdyz mi i to zamitnou? A co mam delat ted mezi tim,co mi skoncila nemocenaska..29.3.2013 a tim,nez mi potvrdi ty papiry?
Reagovat | Citovat

+4
Líbí
Nelíbí

17. 9. 2013 21:23 | Lenka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli budu mít nárok na mateřskou nebo i na porodné, když jsem v červnu 2013 dokončila studium na střední škole. Od té doby hledám práci, ale marně. Žijeme s přítelem u rodičů,ale bydlení máme samostatné. Děkuji
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

12. 12. 2014 7:28 | Miroslava

Dobry den,zajímalo by me co mam teď delat když mě byla zamítnuta mateřská .
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

22. 7. 2015 23:37 | nikola

Dobrý den. Byla jsem tři roky doma s dítětem. Poté jsem nastoupila do nové práce která skončila ve zkušební době. V té samé době jsem opět otěhotněla. Na mateřskou nemám nárok z úřadu práce nemám nárok na peněžitou pomoc z důvodu vyčerpání dávek. Tudíž jsem polovinu těhotenství bez příjmu. Chtěla bych se zeptat zda omám nárok na třiletou variantu když muž pracuje na plný úvazek.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

7. 8. 2016 8:20 | Daniela

Dobry den, mam nekolik dotazu a at hledam jak hledam, nenasla jsem odpoved... 1)Pracovala jsem u zamestnavatele 3,5roku, v dubnu tohoto roku jsem nastoupila, jako jiz tehotna na rizikove tehotenstvi, jaky mam narok na davky?A kdy mi zacina materska dovolena?Celou materskou hradi zamestnavatel,nebo neco prispiva stát? 2)Vzhledem k tomu, ze mi po ukonceni rodicovske dovolene muj rodinny stav nebude umoznovat praci u nynejsiho zamestnavatele, v kterem obdobi je vhodne rozvazat pracovni pomer a prejit napr.na praci OSVČ?Je mozne ukoncit pracovni pomer u zamestnavatele jiz pri rodicovske dovolene, nebo az po jejim ukonceni? 3)Dalsi moji otazkou je to, kdyz mam ve smlouve od zamestnavatele, ze nesmim vykonavat stejnou nebo podobnou cinnost plati toto i pri cerpani rodicovske dovolene, kdybych si chtela ve stejne cinnosti privydelat na zl? Dekuji predem za Vasi odpoved.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Dalibor Dědek

podnikatel

Jiří Rusnok

ekonom a politik

Dalibor Dědek
ÚSPĚŠNOST
96,67 %

z 30 duelů
Jiří Rusnok
ÚSPĚŠNOST
12,24 %

z 49 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Asociace, Dokonalé trhy, Dividenda, fayn, elektronická evidence tržeb, neveřejná nabídka, ivnestice, spotřebitel, dluhopisy pro občany, velký investiční seriál, legislativní text, měřič spotřeby energie, jednorázové plnění, platební terminály, Asociace rozhodců, klinetské číslo, pomoc v hmotné nouzi, Cornhill Management

6C87423, 2T88064, 2S73032, 5L15971, 2T88064

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK